Skocz do zawartości
Forum

Przytycie po leczeniu hormonalnym


Gość Karolina93

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina93

Mam 18 lat, 166 cm wzrostu, ważę ok.46 kg. Rok temu ok. 40 kg. Miałam problemy z odżywianiem,ważyłam ok 50kg. Odchudzałam się bardzo nierozważnie i straciłam okres. Obecnie od ostatniego minął ponad rok. Teraz chyba jem w miarę normalnie, ale okres nie wraca. Moja mama nalega żebym udała się na wizytę do lekarza, ale ja boję się, że w wyniku leczenia takich schorzeń mogę przytyć. Jak to może wyglądać?? Jak może wyglądać leczenie??

Odnośnik do komentarza
Gość apoloniay

Niestety leczenie hormonalne może powodować, że organizm będzie magazynował wodę, co może oznaczać nawet kilka dodatkowych kilogramów. Tabletki mogą także zwiększać apetyt. Jednak obecnie powinnaś się skupić na zdrowiu, nie na wyglądzie. Brak okresu przez długi czas jest niepokojący, dlatego leczenie jest konieczne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość PawiePiórko

Dziewczyno zburzyłaś sobie gospodarkę hormonalną organizmu, to jest poważne zaburzenie więc zastanów się czy warto czekać kilka lat aby zaczać je leczyć. Moim zdaniem skoro masz takie podejście do swojego zdrowia to powinnaś leczyć się u psychologa bo uważam że cierpisz na zaburzenia odżywiania.

Odnośnik do komentarza

Masz niedowagę, dlatego też powinnaś jak najszybciej przytyć. Twoja mama ma rację jeśli od ostatniego okresu minął rok i miesiączka się nie pojawiła powinnaś koniecznie zgłosić się do lekarza, w celu diagnostyki i podjęcia leczenia. Jeśli lekarz zaleci leczenie hormonalne to powinnaś się na nie zgodzić. przytycie kilku kilogramów, w Twoim przypadku nie będzie czymś złym. Powinnaś zacząć normalnie się odżywiać i na razie przestać myśleć o odchudzaniu. Jeśli chcesz wymodelować swoją sylwetkę bądź bardziej aktywna, zacznij uprawiać sport lub taniec.

Odnośnik do komentarza
Gość ka...ka

Witam serdecznie,
biegam 4-5razy w tygodniu po 7-12km, moja dieta jest dosc zdrowa choc zdazaja sie grzeszki w postaci slodkosci(np.3kostki czekolady lub slodki nalesnik).ograniczam sie do 1500-1700kalorii.jem duzo warzyw,ryb,owocow.starm sie jesc mniej wegli na rzecz bialka.robilam badania I hormony sa w normie(teraz czekam na kolejne badania lekarskie).moja waga to 63kg przy wzroscie 159cm.najwieksza ilosc kg prZybralam lykajac tabletki antykoncepcyjne(w listopadzie ubieglego roku- plus 5kg).odkad odstawilam tabletki,w grudniu-waga pomimo wszysko sie nie zmienia.dodam ze wymiary takze.mam 2dzieci I pracuje w domu.co robie zle?moze za malo plynow!(pije ok 1-2l dziennie).czy musze calkowicie odrzucic slodycze?przy jednym biegu trace ok 650kal.dlaczego waga stoi w miejscu?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...