Skocz do zawartości
Forum

Dieta bez efektu jojo


Gość chocomonster

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chocomonster

Witam! Mam prawie 18 lat i moim problemem jest nadwaga. Mam 172 cm wzrostu i ważę 80 kg! Generalnie przyzwyczaiłam się do mojej sylwetki, ale bardzo chcę schudnąć. Marzę o osiągnięciu 63 kg. W zimę moja waga, aż tak mi nie przeszkadza, ale kiedy nadchodzi wiosna i wakacje popadam z powodu nadwagi w depresję. Od ok. 2 tygodni postanowiłam mniej jeść. Co prawda, czasem zdarzy mi się podjeść jakiś słodycz, często jem tosty, ale mój ostatni posiłek zazwyczaj spożywam o 18. Jak narazie dawało to efekt, ponieważ schudłam kilogram, ale nagle zaczęłam tyć. W przeciągu 4 dni przytyłam prawie 2 kg, a na prawdę ograniczam posiłki. Niedługo zamierzam zacząć biegać, myślałam też o basenie. Czy możliwe jest osiągnięcie 68-70 kg w ciągu 2 miesięcy? Proszę o radę jak powinnam jeść, dodam, że jestem uczennicą liceum i pół dnia spędzam w szkole. Czy mogłabym prosić o ułożenie przykładowego jadłospisu? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. Moja waga powoduje u mnie dyskomfort psychiczny, dzisiaj nawet się popłakałam. Bardzo proszę o pomoc! I z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz uniknąć efektu jojo, nie możesz chudnąc więcej niż kilogram tygodniowo, więc w ciągu dwóch miesięcy jak dobrze pójdzie możesz schudnąć 9 kg. Powinnas jeść pięć posiłków dziennie, codziennie wszystkie w tych samych porach. Na śniadanie jedz więcej, kolacja lekka i najpóźniej trzy godziny przed snem. Gdy się uczysz i jesteś głodna to sięgaj po orzechy, bo szybko daja uczucie sytości i są dobre dla mózgu :) Ser żółty jest bardzo kaloryczny, więc lepiej zastąp go w swojej diecie twarogiem.

Odnośnik do komentarza
Gość roleczka

Słyszałam, że dobre efekty ale oczywiście nie jojo a spadku wagi można uzyskać na diecie Cambridge. Sama muszę o niej poczytać bo chciałabym w fajnym czasie te 8kg zrzucić. no i program stabilizujący pomaga nam tę wagę utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Gość roleczka

Myślę ciut inaczej. Dla mnie taka dieta która zapewnia takie spotkanie z konsultantem jest bardziej wiarygodna. W diecie Cambridge konsultacje w ich centrach są bezpłatne więc napewno nie jest to tylko wyciąganie kasy.
Ja musze się zmobilizować bo chciałabym do wakacji zrzucić 8kg i myślę że przystąpienie do programu od 2 stopnia dało by dobry efekt.

Odnośnik do komentarza

Wszystko jest możliwe. To tylko kwestia motywacji, determinacji, z której rodzi się konsekwencja. Do tematu musisz podejść kompleksowo. Zacznij od diety, zero słodyczy, najlepiej zero cukru, ogranicz chleb i tłuszcze zwierzęce. Jednocześnie zwiększ koniecznie swoją aktywność fizyczną. Zacznij jeździć na rowerze, biegać lub po prostu pójdź do klubu fitness. Gdy już zaczniesz realizować te dwie rzeczy, w pewnym momencie "włącz dopalacz" i zacznij przyjmować suplement diety wspomagający odchudzanie. Takich preparatów jest wiele na rynku. Ja mogę polecić zieloną kawę. Preparat skutecznie wzmocni efekty diety i ćwiczeń, a na efekty nie będziesz musiała długo czekać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...