Skocz do zawartości
Forum

Dieta na przybranie na wadze


Gość kamila1987szn

Rekomendowane odpowiedzi

Gość peresowaty

Mam 17 lat ważę 76 Kg i 187 cm wzrostu więc moje BMI jest prawidłowe, a jednak mam trochę tłuszczu na brzuchu od niedawna zacząłem biegać (ok. 5km dziennie ) i codziennie chodzę z buta do szkoły (ok.5 km w dwie strony). Jeżeli chodzi o posiłki to jem około 3-4 dziennie: -kanapka + 250ml mleka, -sucha bułka w szkole + około 1 litr wody, -obiad -jakiś owoc (pomarańcze,jabłka,banany) Chodzi mi o wyrobienie mięśni brzucha (krata na plaże) czy samo bieganie i brzuszki wystarczy , może jakieś odżywki + siłownia lub odpowiednia dieta, dodam że kiedyś jak miałem 12 lat ważyłem 80 kg i miałem około 1.40 m wzrostu. P.S nie chciał bym przekroczyć 80 kg

Odnośnik do komentarza
Gość kamila1987szn

Witam. Mam na imie Kamila , 24 lata. Jestem po drugiej ciąży, ważę 44kg i 155cm wzrostu. Mam wielki problem, ponieważ nie potrafię przybrać na wadze, tylko chudnę. strasznie schudłam, nawet piersi zmniejszyły mi się. Jem jak zawsze i nic nie pomaga. Proszę o pomoc! chciałabym ważyć tak około 50kg.

Odnośnik do komentarza

Droga Kamilo,
Należysz do mniejszości kobiet, które po porodzie cierpią na niedowagę. Niektóre z nich pewnie Ci zazdroszczą. Jeśli chcesz przytyć top powinnaś najpierw obliczyć sobie Twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Policzysz je z następującego:
Kobiety: PPM (kcal) = 655,0 + 9,56 W + 1,85H -4,68 A
W –masa ciała kg; H –wzrost cm; A –wiek
Wpływa na całkowite dobowe zapotrzebowanie energetyczne człowieka.
Całkowitą przemianę materii wyliczamy zależnie od poziomu aktywności fizycznej, w sposób następujący:

→ mała aktywność fizyczna: PPM x 1,4 (lub 1,5)
→ średnia aktywność fizyczna: PPM x 1,7
→ duża aktywność fizyczna: PPM x 2,0
Jeśli masz już to policzone całkowite zapotrzebowanie kalorii. Teraz policz ile kalorii ma twój dzienny jadłospis i porównaj. Może okazać się że jesz zbyt mało w porównaniu do tego co powinnaś jeść. Jeśli jesz mniej to nie przytyjesz powinnaś jeść tyle ile wynosi Twoja całkowita przemiana materii. Jedz 4-5 posiłków, tak by organizm miał regularne dostawy pokarmu. Po obiedzie zrób sobie 30 minutową drzemkę. Jedz zarówno węglowodany proste jak i złożone. Możesz na podwieczorek jeść 4 kostki czekolady.
Jeśli nadal będziesz miała niedowagę to skonsultuj się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Mam 29lat. Ważę 65kg przy 185cm wzrostu. Musze przytyć przynajmniej te 10-15kg (powód chyba jest naturalny). Problem w tym, że nie mogę! Próbowałem różnych diet; lubię jeść i nawet nie mam umiaru w jedzeniu i nawet starałem się nie ruszać zbyt dużo, by spróbować trochę tłuszczu odłożyć. Regularne posiłki, bogate w białko nie podziałały. Niestety nie pomaga nic.
Tryb życia mam dość ruchliwy. Pracuję na świeżym powietrzu w stojącym i chodzącym trybie. Po za pracą często rower, rolki itp.
Może jest dla mnie jakaś dieta cud?

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

Diet cud nie ma.
Robiłes sobie jakiekolwiek badania? Jeśli nie to od nich zacznij - hormony tarczycy i hormony płc.
Potem poczytaj sobie o -eko,- mezo i endomorfikach. Bo być może jesteś egzomorfikiem a im jest cholernie trudno przytyć

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 16 lat i ważę 50kg przy 172 cm wzrostu przez ostatnie 2 lata sporo urosłem ale waga praktycznie się nie zmieniła. W tym roku przez około 3,5 miesiąca byłem uziemiony w domu, ponieważ miałem operacje nogi po wypadku na boisku, jadłem baaaardzo mało i mało się ruszałem, przez pierwsze 2 miesiące leżałem w łóżku. Zanim to się stało codziennie siedziałem po kilka godzin na boisku i grałem więc się nie dziwiłem, że nie tyje bo wszystko spalałem, jednak teraz mimo tego, iż mało się ruszam bo jeszcze nie doszedłem do pełni sprawności i dużo jem to nic nie tyje. Jem dużo mięsa, warzyw i kanapek, często jem słodycze, chipsy, fast-foody jednak to nic nie daje. Bardzo proszę o porady np. jakieś diety, suplementy cokolwiek bardzo mi zależy na przybraniu na masie, gdyż po wyleczeniu nogi chce pójść na siłownie i wrócić do sportu a z moją posturą znowu zacznę się łamać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...