Skocz do zawartości
Forum

Czy ćwiczenia na poszczególne mięśnie ciała pomogą schudnąć?


Gość fabrekas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od niedawna chodzę na siłownię ponieważ chcę schudnąć. Chodzę 3 - 4 razy w tygodniu. Najczęściej jakich maszyn używam to rowerek ok. 30min, bierznia 15 min. (trucht, lekki bieg oraz szybkie chodzenie) oraz "narty" 15 min. to robie zawsze jak jestem na siłownii. Po godzinie zostaje mi jeszcze ok. 30 min. i właśnie tu chcec zadać pytanie. Czy ćwicząc na sprzętach np. podnoszenie ciężarów na atlasie "z góry na dół" (nie potrafie tego wytlumaczyć). Ale przejdzmy do sedna sprawy. Ćwicząc na atlasach do : mięśni brzucha, pleców, tricepsu, nóg, łydek można schudnąć dodając do tego te ćwiczenia co pisałem na początku??? Odrazu mówie, że ograniczam słodycze, pije bardzo dużo wody nie gazowanej, jem dużo białka i węglowodanów. Dziękuje i czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Najwięcej spalisz kalorii przy tych ćwiczeniach typu narty, bieżnia... ale przy ćwiczeniach siłowych też spalasz kalorie tylko że mniej. Ale są one równie ważne co te wcześniejsze bo wzmacniają mięśnie i poprawiają wygląd całej sylwetki. Ćwiczenia kardio ( bieżnia, narty) + ćwiczenia siłowe ( atlas) to bardzo dobry sposób na schudnięcie i wymodelowanie sylwetki.

Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał. Bertold Brecht

Odnośnik do komentarza

Ćwiczenia typu ,,narty", bieżnia czy rowerek to ćwicznia tak zwane aerobowe. W tych ćwiczeniach mięśnie produkują energię w procesach tlenowych, a więc zachodzi spalanie tlenowe. pierwsze co organizm spala to glikogen który jest w wątrobie i mięśniach. Jest to polisacharyd, który pełni funkcję materiału zapasowego organizmu, następnie jest spalany tłuszcz, gdyż rezerwy glikogenu nie są duże i szybko się zużywają. Ćwiczenia aerobowe polegają na długotrwałym, jednostajnym wysiłku angażującym wszystkie grupy mięśni. Są one najlepsze w walce ze zbędnymi kilogramami. Wpływają pozytywnie na nasze serce, układ oddechowy, na nasze naczynia krwionośne i ogólna kondycję.
Ćwiczenia anaerobowe ( czyli np podnoszenie ciężarów, krótki bieg, ćwiczenia na poszczególne mięśnie np brzuszki) polegają na krótkotrwałym i intensywnym i ukierunkowanym wysiłku określonej grupy mięśni. Podczas ćwiczeń wymagających od danych grup mięśni bardzo dużego wysiłku, krew nie jest wstanie dostarczyć na czas wystarczającej ilości tlenu, aby mięśnie mogły spalać tłuszcze. Podczas ćwiczeń spalaniu ulegają cukry zgromadzone w organizmie. Do ich spalania organizm nie potrzebuje dostaw tlenu. Tłuszcz pozostaje w zasadzie nie tknięty. Ćwiczenia anaerobowe natomiast powodują rozwój mięśni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...