Skocz do zawartości
Forum

Powolna przemiana materii


Gość aidualk

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze miałam wolną przemianę materii, ale to co się dzieje teraz to chyba jakaś katastrofa w moim organizmie. Obecnie mam 23 lata, 161 cm i ważę coraz więcej - ostatnio aż 63 kg (zwykle moja waga wahała się w okolicach 55-58 kg.) Rok temu, przez kilka miesięcy chodziłam na aerobic i pilates. Myślałam, że moja waga rośnie ze względu na przyrost tkanki mięśniowej. Od 9 miesięcy nie chodzę na fitness, a nadal cały czas tyję (ostatnio nie tylko na wadze, ale również widzę to po moich kształtach; większa waga nie przeszkadzała mi dopóki jakoś wyglądałam). Muszę dodać, że nigdy nie jadłam dużo słodyczy, fastfoodów nie jadam w ogóle, raz na jakiś czas jem czipsy, ale zdarza to się może raz na dwa miesiące. Ostatnio odstawiłam pieczywo pszenne na rzecz razowego, zbożowego, ryżowego i chrupkiego. Z mięs jadam tylko drób, rzadko zdarza mi się zjeść coś wieprzowego lub wołowego. Nie jadam tłusto. Uwielbiam sałatki (te bez majonezu) i owoce. Naprawdę nie wiem, co mogłoby być przyczyną tego nagłego przyrostu ciała. Nie jadam może zbyt regularnie, ale nigdy tego nie robiłam i do tej pory nie miało to aż takiego wpływu na moją wagę, jak obecnie. Czy jest jakieś logiczne wytłumaczenie tego, co się ze mną dzieje? Czy jest na to jakaś rada? Do jakiego lekarza mam się udać?

Odnośnik do komentarza

Twoja dieta wygląda na zdrową i prawidłową, dlatego też zastanawiające jest to że przybierasz na wadzę.
Postaraj się jeść posiłki regularnie co 2-3 godziny. Tak aby organizm przystosował się do regularności i uregulował pracę układu pokarmowego. Powinnaś jeść więcej produktów zawierających błonnik. Duże ilości błonnika znajdziesz w kaszach, brązowym ryżu, warzywach, owocach, suszonych morelach, śliwkach. Błonnik pomoże uregulować pracę oraz na dłużej pozostaniesz syta.Do swojej diety dołącz codzienne ćwczenia, poswięć im 30 - 40 minut.
Jeżeli nadal będziesz przybierać na wadzę zgłoś się do dietetyka i endokrynologa aby zbadał Ci poziom hormonów tarczycy.

Odnośnik do komentarza

Dzieńdobry. Mój problem polega na tym że mam 17 lat i byłam na głodówce, chociaż nie do końca. Przez tydzień jadłam 600-800 kcal i wiem że nie powinnam tak jeść ale nie widziałam efektów spadki wagi więc przeszłam na tydzień diety Ana Boot Camp. Schudłam przez tydzień 2 kg ale po napadzie na jedzenie znów je nabrałam i bardzo bolał mnie żołądek. Czy to od tego że się rozszerzał ?. Moja waga to 57 kg a wzrost 161 cm. Chciałabym w ciągu dwóch miesięcy pozbyć się 6 kg. Wiem że nie mam nadwagi ale mimo wszystko jestem grubsza od rówieśniczek . Odchudzam się od stycznia. Chciałabym tygodniowo gubić chociaż 1 kg. Czy jest to możliwe ? Jeśli tak to w jaki sposób?
Przez te dziwne głodówki których nie powinnam stosować spowolnił mi się metabolizm. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...