Forum Żywienie i fitness

Jak schudnąć 20 kg w 2 miesiące?

~ponus21

~ponus21

Witam . MAM 170 cm wzrosyu i 90 kilo jak mam schudnąć skutecznie do urodzin mojej przyjaciółki ..? Prosze niechce jej narobić wstydu :(

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~urszula9

~urszula9

Przede wszystkim nie robisz nikomu wstydu. Jesteś jaka jesteś i powinnas akceptować samą siebie. Dwa miesiące to za krótki czas na tyle kg, ponieważ byłoby to wyniszczające dla organizmu. Poza tym miałaby efekt jojo. Nalezy chudnąc nie więcej niż kg tygodniowo. Aby schudnąć musisz zacząć się zdrowo i regularnie odżywiać oraz musisz być aktywna fizycznie. Ćwicz codziennie.

Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

20 kg w 2 miesiące to zbyt duże tępo chudnięcia. Bezpieczne tępo wynosi około 1 kg na tydzień. Taki ubytek wagi mógłby doprowadzić do zaburzeń hormonalnych i zaniku miesiączki, dodatkowo mógł by spowodować odwapnienie kości wskutek niedoborów wapnia oraz anemię wskutek niedoboru żelaza.
Dlatego też nie radze takie szybkie tępa. Proponuję przejść na dietę 1500 kalorii i zacząć codziennie ćwiczyć przez godzinę. Dieta 1500 kcal zakłada jedzenie 4-5 posiłków. Na śniadanie przypada 500 kcal, na II śniadanie 200kcal, obiad 400kcal, podwieczorek 100kcal i na kolację 200kcal. W diecie wskazane są ciemne pieczywo, kasze, ryż brązowy, owoce i warzywa, chude mięso, ryby i oleje roślinne.
Nie wskazane są: tłuste potrawy, smażone potrawy, białe pieczywo, makarony, kluchy, tłuste mięsa ( baranina, wieprzowina) słodycze, fast foody.

25 kamila-okulska Kobieta, 28 lat, Lublin
~ni...ga

~ni...ga

Witam.Mam 17 lat 177 cm wzrostu i ważę 82 kg.Chcialbym schudnac 15 kg w jakies 2/3 miesiace.Od dziecka mam te kilka kilogramow wiecej ale teraz staram sie zgubic i doprowadzic do nomalniej wagi.Mniej jem i staram się unikać słodyczy, ale czasami to nie wychodzi.Staram sie codziennie robic cwiczenia wymyslone przez siebie.Mam duży brzuch i grube uda.Nie mam zadncyh problemow ze zdrowiem,prowadze aktywny tryba zycia.

Bardzo proszę o pomoc, chciałabym przez te 3 miesiace schudnacjak najwiecej i lepiej poczuć się we własnej skórze.

~ad...88

~ad...88

Witam!!! mam ostatnio duzo problemow i przez to przybralam na wadze i przy wzroscie 172 cm waze jakie 74-75 kg chcialabym wazyc 55 kg to jest waga ktora mi odpowiada :) wiec moje pytanie to czy uda mi sie w przeciagu 4 miesiecy schudnac te 19-20 kg ??zastanawialam sie nad dieta 1200kcal i 2 godzinki rowerka dziennie ogolnie lubie sie ruszac wiec ta aktywnosc napewno mi to ulatwi utrate tych kg :) prosze o pomoc i odp pozdrawiam!!!!

Zbyszek007

Zbyszek007

to strasznie dużo jak na dwa miesiące, może weź to jakoś rozplanuj na 3-4 miesiące to już będzie dużo lepiej.

84376 zbyszek007 Mężczyzna, 23 lata, Bychawa
~Komercha

~Komercha

no trochę tak przez dwa miesiące maksymalnie schudniesz ( a przynajmniej tyle powinnaś) 8 kg a po 3 12kg. W innym przypadki jak schudniesz za duzó możesz spotkać się z efektem jojo

Deanerys

Deanerys

to strasznie dużo. nie boisz się efektu jo jo ?

--

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

83919 deanerys Kobieta, 32 lata, Kraków
muzyka

muzyka

no rzeczywiscie to jest dużó ale jeśli potem nie wróci do starych nawyków żywieniowych to nie powinna mieć aż takiego dużego efektu jo jo

84578 muzyka Kobieta, 30 lat, Lublin
ines666

ines666

20 kg w tak krótkim czasie to stanowczo za dużo. Przyjmij sobie, że chcesz schudnąć przykładowo 10, to jest już i tak sporo. Na Twoim miejscu postawiłabym na bieganie. Mnie udało się w ten sposób schudnąć dosyć szybko. Rób treningi 3-4 razy w tygodniu po godzinie. Jeśli interesuje Cię zrzucenie wagi z całości ciała, postaw na wolniejsze bieganie, rób trening aerobowy. Pamiętaj, żeby trenować regularnie i być cierpliwą, bo wszystko wymaga czasu. Intensywne treningi często odbijają się negatywnie na naszych kolanach - stawy są zbyt obciążone. Kup sobie w aptece sól leczniczą Salco i stosuj ją do kąpieli codziennie, jeśli zaczną Cię boleć stawy. Efekt na pewno będzie widoczny. Sól zadziała też świetnie na zakwasy poprzez uzupełnianie mikroelementów w organizmie. Powodzenia w odchudzaniu! Daj kiedyś znać, jak rezultaty!

84695 ines666 Kobieta, 28 lat, Warszawa
Suarez

Suarez

zgadzam się 20 kg w 2 miesiące nie jest za dobre ponieważ możesz się nabawić jakiejś choroby albo nawet wpaść w anoreksje , powinnaś postawić sobie za cel wogóle zacząć , następnie ułożyć odpowiednią diete dorzucić do tego aeroby jakiś fitness , bieganie , rower , skakanka , basen ogólny ruch , twój organizm aby zdrowo się odchudził powinnaś zrzucać ok 1kg tygodniowo , co daje ok 8 kg w 2 miesiące , wierz mi wszyscy zauważą że się odchudziłaś i zobaczysz jak wszyscy będą ci gratulować i nie ważne że zostało jeszcze te 12 kg nikt na to nie bedzie patrzeć bo i tak przecież je zrzucisz , powodzenia w odchudzaniu tylko pamiętaj żeby to robić z głową .

84414 suarez Mężczyzna, 30 lat, Podkarpacie
Złośliwa

Złośliwa

no właśnie najgrosze jest to, jak ktoś robi to bezmyslnie. Nie rozumiem myślenia idę na diete= nic nie jem. Głupota i tyle

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 29 lat, Warszawa
zuza7

zuza7

chyba 20 kilo za 2 miesiące to mało czasu, są efektywne odchudzania, ale potrzebują więcej czasu.

84857 zuza7 Kobieta, 26 lat, Chełm
Lukrecja85

Lukrecja85

bo ludzie sa niecierpliwi oni by chcieli jak najszybciej, od razu nie wazne ze potem tyle samo jak nie wiecej przytyja chca schudnac od reki tak jakby pół roku w ta czy w ta robilo roznice skoro i tak tyle czasu byli grubi

84558 lukrecja85 Kobieta, 29 lat, Gorzów
~anula2009

~anula2009

Kazdy jest inny, ja lubie szybko i z efektem wow! Wole sie przemeczyc 3 tyg niz miesiacami glodowac. Mam zamiar schudnac minimum 15kg do sierpnia i wiem,ze mi sie uda :)

~an...gi

~an...gi

Jak schudnąć ok. 20 kg w 2 miesiące?
Witam, mam 23 lata, 172cm wzrostu i ważę 88kg, bardzo chciałabym schudnąć. Jestem na diecie z różnym skutkiem i przerwami już prawie od roku. Z ręką na sercu mogę przyznać, że wzięłam się za siebie od około miesiąca, prawie codziennie chodzę na zajęcia na siłownie, które nazywają się spinning lub jak inni wolą indoor cycling. Do tego od prawie 2 miesięcy staram się unikać mięsa, ponieważ kiepsko się po takich posiłkach czuję, aczkolwiek lubię mięso. Jem za to sporo ryb w różnej postaci. Zdarzają mi się jednak chwile słabości (mięso lub słodycze - ok. raz na tydzień). Przez miesiąc bycia na diecie, spożywając posiłki o niskiej zawartości kalorycznej, a bogatymi w błonnik, co ok 3-4 godziny muszę stwierdzić, że nie ubył mi ani kilogram. Co powinnam zmienić? Poniżej zamieszczam mój ogólny dzienny jadłospis.
śniadanie: kanapka z almette lub tuńczykiem (1 lub 2 kromki)
II śniadanie: mały jogurt owocowy np. jogobella
obiad: duży kalafior + filet z łososia grillowany
podwieczorek: mała galaretka lub banan
kolacja: czasem kromka z pomidorem, sałatą itp lub nie jem kolacji w ogóe
często zdarza mi się pić kolorowe napoje takie jak ice tea lub coca cola, nie piję ich jednak hektolitrami, zazwyczaj jest to około pół litra dziennie.

~olaqwer

~olaqwer

nie jedz w ogole chleba i ziemniakow na sniadanie twarozek pomidor ogorek itp popij czara cherbata napoje sobie odpusc to jest zabujstwo lepiej cole light max 1 w tygodniu

~kasia300

~kasia300

witam mam 11 lat i waże 54 kg
a chciała bym 44 kg i nie eiw'em jak mam schdnĐ tzle w 3 miesice pryed komunia
ó

Blondyna2003

Blondyna2003

hej. mam na imie Asia, mam 17 lat mam 169 cm wzrostu i waże 72 kilo niestety, prowdze aktywny tryb życia wbrew pozorą jest tylko taki problem że często w tyg pon-piątek nie jadam śniadań w szkole rzadko co kolwiek jem i mój pierwszy posiłek jest dopiero o 16.. bardzo szybko tyje, chociaż trenuje koszykówke( reprezenatcja szkoły) min 3 razy w tyg chodzę na spacery po 3,5 km. i w soboty chodzę do szkoły przygotywującej do służby w wojsku, pije dużo czarnej herbaty i kawy a zato mało wody.. co mam zrobić chciała bym schudnąc ok 10 kilo do maja? proszę pomóżcie.

92847 blondyna2003 Kobieta, 18 lat, nie wazne
Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Witam,
Jeśli chcesz schudnąć powinnaś wprowadzić kilka zmian. Przede wszystkim powinnaś zmienić swoje nawyki żywieniowe. Zacznij jeść 4-5 posiłków dziennie, nie pomijaj żadnego. Posiłki powinny być spożywane w regularnych odstępach czasowych. Jeżeli nie masz ochoty na śniadanie zjedz choćby jabłko, albo wypij jogurt w drodze do szkoły. Śniadanie jest bardzo ważne, pobudza ono metabolizm i daje energię na cały poranek. Do szkoły zabieraj ze sobą drugie śniadanie. Może to być jogurt ( lub kefir czy maślanka) z musli, kanapka ( z razowym chlebem, bez majonezu), owoc. Pierwszy posiłek nie powinien być jedzony dopiero o 16. Regularne spożywanie posiłków sprawi, że unormuje się praca Twojego układu pokarmowego. Dodatkowo Twój organizm z trybu oszczędzania przejdzie na tryb spalania.
Co do samej diety, to powinnaś unikać tłustych potraw, fast foodów, chipsów. To samo się tyczy cukrów prostych, unikaj słodyczy ( a przynajmniej je ogranicz), słodzenia kawy i herbaty ( jeżeli dużo słodzisz to zmniejszaj stopniowo ilość łyżeczek cukru). Odradzam także picie kolorowych napoi gazowanych, ponieważ w większości zawierają one dużo cukru i są dość kaloryczne.
Wprowadź zaś do swojej diety warzywa, kasze, brązowy ryż, razowe lub pełnoziarniste pieczywo, chude mięso.
Podejrzewam, że Twoja aktywność fizyczna jest dość wysoka. To bardzo dobrze, im więcej ruchu tym łatwiej będzie walczyć, ze zbędnymi kilogramami. Warto czasem zmienić rodzaj tej aktywności poprzez np dodanie nowych ćwiczeń, zwiększenie obciążenia czy ilości powtórzeń. To sprawi, że nasz organizm będzie miał nowe wyzwania.
Powinnaś dziennie wypijać około 2l płynów, dlatego też polecam Ci picie wody mineralnej, możesz nosić ją do szkoły, albo w domu mieć ją zawsze koło biurka, tak by sięgać po nią w pierwszej kolejności.

25 kamila-okulska Kobieta, 28 lat, Lublin