Skocz do zawartości
Forum

Przytycie i nabranie kształtów bez dużego brzucha


Gość werte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przez rygorystyczną dietę moja waga spadła za bardzo (do niedawna166cm, 48kg). Chcę równomiernie przytyć kilka kg. Ilość jedzenia zwiększam pomału, ale nadal stanowczo ograniczam tłuszcz, cukier, sól i konserwanty. Niestety moja waga szaleje. Każdy dodatkowy posiłek, nawet najmniejszy i lekkostrawny odkłada się jedynie w brzuchu i w bardzo szybkim tempie. Przytyłam już 2 kg i to w ciągu 3 dni, a efektem jest jedynie duże wzdęcie w brzuchu, które w ogóle nie pasuje do proporcji mojego ciała. Każda próba nabranie na wadze kończy się jedynie większym z dnia na dzień ‘’bębnem’’ na brzuchu. Czy z czasem kg rozłożą się proporcjonalnie? Jak przytyć i nabrać kształtów, a nie jedynie wielkiego brzucha? Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Gość gertrudajz

Podejrzewam, ze brzuch staje się duży nie dlatego iż odkłada się na nim tkanka tłuszczowa, lecz po prostu jest wzdęty. Takie zjawisko może mieć miejsce, gdy przez jakiś czas układ trawienny był męczony nieprawidłowym sposobem jedzenia. Może poproś w aptece o jakiś preparat poprawiający trawienie. Poza tym staraj się jeść mniej, a dużo częściej. Dzięki temu nie obciążysz nadmiernie żołądka i nie "spuchnie". Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie wydaje mi się aby od jednego posiłku cała tkanka tłuszczowa odłożyła się na brzuchu.Jeżeli ćwiczysz mięśnie brzucha i nadal nie widzisz efektów to najprawdopodobniej masz wzdęcia. Mogą one być spowodowane kilkoma przyczynami między innymi tym iż przez jakiś czas byłaś na bardzo rygorystycznej diecie i Twój organizm odzwyczaił się od trawienia niektórych potraw. Najczęstszą przyczyną wzdęć jest bębnica czyli połykanie powietrza razem z pokarmem podczas zbyt szybkiego jedzenia lub rozmowy podczas jedzenia. innymi przyczynami mogą być nieprawidłowości i trudności podczas trawienia. Przyczyną może również byc przerost flory bakteryjnej jelita i zwiększona produkcja gazów w wyniku fermentacji.
Aby zaradzić temu, powinnaś po każdym posiłku spacerować spokojnie przez jakieś 30 minut,tym sposobem wspomagasz pracę mięśni gładkich żołądka i jelit. Nie powinnaś też się przejadać, wyeliminuj z diety potrawy z roślinami z rodziny kapustowatych, gdyż mogą one potęgować produkcję gazów.
Możesz popijać herbatkę koperkową ( taką jak się robi dla małych dzieci) Jeżeli objawy nie ustąpią musisz skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...