Skocz do zawartości
Forum

Czy uprawiając sport schudnę?


Gość awaw

Rekomendowane odpowiedzi

a więc zaczynam od tego że mam 13 lat mam 160 cm wzrostu i waże 52 kilo z tego co wyszukałem powinienem ważyć ok.48 kilo czyli o 4 kilo waże za dużo . robie codziennie 100-200 brzuszków aby mieć mięśnie brzucha od 164 dni ( wiem ile bo zaznaczam codziennie ) gram niemal codziennie w piłke . z W-F mam wystawione 5 . biore udział w biegach mało tego biore udział też w turniejach piłki nożnej . codziennie wieczorem wychodze na dwór i biegam 2 kółka wokoło mojego osiedla tak ok. 1 albo 2 kilometry . a więc u mnie z sportem nie mam problemu . codziennie jem ok. 4 posiłki - śniadanie ( mleko z płatkami ) - obiad ( zazwyczaj jakieś pierwsze danie , czyli zupa ) - na przekąske jakaś kanapka - i kolacja ( też mleko z płatkami ) a więc nie wiem w czym problem , bo ruszam się dużo . myśle nad tym aby zmienić z 4 posiłków na 3 posiłki dziennie i jeszcze myśle nad tym aby wprowadzić limit kalori czyli tyle ile mam wyznaczone to tyle jeść tylko właśnie nie wiem ile to kalori a więc jak ktoś może to prosze aby napisał mi ile powinienem dziennie spożywać kalori ( sam szukałem ale nic na ten temat nie znalazłem ) i jeszcze co moge wprowadzić by stracić zbędne kilogramy .

Odnośnik do komentarza

Według wskaźnika BMI powinnaś ważyć od 49.9 kg do 63.7 kg tak więc twoja obecna waga jest w sam raz. Nie musisz się odchudzać. Jeżeli uprawiasz sport i jesteś aktywny to bardzo dobrze. Sport pozytywnie wpływa na rozwój organizmu, modeluje sylwetkę, zapobiega powstawaniu wad postawy, poprawia wydolność naszego układu krwionośnego i oddechowego. Należy jednak pamiętać o umiarze. nie przesadzamy, żeby nie nadwyrężyć naszych mięśni i nie mieć kontuzji.
Nie musisz się odchudzać, bo przy tak intensywnym wysiłku i młodym wieku nabawisz się niedoborów, które mogą powodować bardzo przykre konsekwencje jak chociaż wzmożoną łamliwość kości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...