Skocz do zawartości
Forum

Redukcja wagi o 16 kg w 2 miesiące


Gość insert

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem mężczyzna mam 183 cm i ważę 95 kg. mam 14 lat. chciałbym schudnac 16 kg, w 2 miesiące czyli 2 kg tygodniowo, 8 tygodni... moja waga docelowa to 79 kg. więc prosił bym Panią dietetyk o poradzenie mi jak mogę szybko zrzucić na wadze oraz napisanie jakiejś diety cud... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie ma czegos takiego jak dieta cud. Najzdrowiej jest chudnąc maksymalnie kg tygodniowo, aby uniknąć efektu jojo. Każda dieta opiera się na podobnych zasadach, czyli regularnych i zdrowych posiłkach, jedzeniu dużej ilości warzyw i owoców, unikaniu tłuszczów. Ponadto, każda dieta powinna być podparta aktywnościa fizyczną.

Odnośnik do komentarza

Niestety tak jak już tu wspomniały dziewczyny nie ma czegoś takie jak dieta cud. Dla każdego z nas taka dieta jest inna. Sama dieta po za tym nie przyniesie pożądanych efektów jeśli nie będzie połączona z ćwiczeniami. Dlatego bardzo ważna jest aktywność fizyczna i wzmożony wysiłek.
Mogę Ci zaproponować kilka rad, które będą pomocne w zrzucaniu wagi. a połączone z ćwiczeniami i ruchem na pewno przyniosą efekty:
1. Jedz mniej. Staraj się jeść 4-5 posiłków dziennych o zmniejszonych porcjach. Ostatni posiłek spożywaj na 3 godziny przed snem. Nie unikaj jedzenia śniadań czy kolacji.
2. Nie podjadaj między posiłkami. Musisz zrezygnować z przekąsek typu słodycze, chipsy, fast foody. Staraj się nie jeść między posiłkami.
3. 3 razy dziennie jedz warzywa lub owoce. Możesz je spożywać w formie surówek, sałatek, jako podwieczorek czy drugie śniadanie. Dobrze by było aby były surowe.
4. Jedz ciemnego, pełnoziarniste pieczywo np bułki grahamki, chleb razowy, pumpernikiel.
5 Unikaj potraw tłustych, smażonych. Nie ma sensu pakować w siebie niepotrzebnego i kalorycznego tłuszczu. Unikaj zatem słoniny, smalcu, tłustych mięs. Lepiej poproś rodziców aby zaczęli przygotowywać potrawy używając olei roślinnych, są zdrowsze.
5. Zrezygnuj z cukrów prostych. Ogranicz słodzenie herbaty i picia napoi gazowanych.
6. Pij codziennie minimum 2 litry wody. Możesz pić lekkie napary herbat, soki ( byle nie dosładzane), wodę mineralną.
7. Codziennie poświęcaj 40 minut na ruch. Możesz grać w piłkę nożna, biegać czy chodzić na spacery. Każda aktywność będzie dobra.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...