Skocz do zawartości
Forum

Dieta w zespole wazowagalnym


Gość tao

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, niedawno stwierdzono u mnie zespół wazowagalny i lekarz przekazał mi, że powinnam zwracać uwagę na sól, tzn. spożywać jej nieco więcej niż do tej pory. Nie za bardzo wiem po co? i co to oznacza "więcej"? Czy są jeszcze jakieś zalecenia dietetyczne dotyczące tego zespołu? jestem w kropce, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat odżywiania się w zespole wazowagalnym. Zawsze bardzo dbałam o swoją dietę, dlatego to jest dla mnie bardzo ważne...bardzo proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza

Omdlenia wazowagalne należą do najczęstszych przypadków omdleń. Ich przyczyną jest nieprawidłowa regulacja częstości pracy serca i wartości ciśnienia tętniczego krwi układ nerwowy. Mogą one wystąpić na wskutek znacznego zwolnienia pracy serca bez zmian w oporze naczyniowym lub ciśnieniu krwi. Dieta jest jedną z metod niefarmakologicznego leczenia takich omdleń. W takiej diecie jest zalecane jedzenie posiłków o stałej porze, w równych odstępach czasowych o obniżonej zawartości cukrów. Zwiększonej ilości soli w diecie, która podnosi ciśnienie krwi ( jeśli masz nadciśnienie to uważaj na to, i zapytaj się swojego lekarza, co w takim przypadku musisz robić). Zwiększona zostaje także pilość płynów, dziennie powinieneś wypijać 2- 2,5 litra wody. Wypijanie płynów jest szczególnie ważne w godzinach porannych, gdyż szybkie
zwiększenie ciśnienia tętniczego pozwala ograniczyć objawy , które są najsilniejsze rano. Unikaj alkoholu oraz obfitych posiłków.
Radziłabym jednak skonsultować się z lekarzem, gdyż nie napisałeś na jaki typ omdleń wazowagalnych cierpisz oraz czy masz jakieś inne choroby np nadciśnienie. Wszelkie zmiany w diecie konsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.

Odnośnik do komentarza

Witam
Mam właśnie zespół wazowagalny z asystolią gdzie przy testach pochyleniowych zawsze wychodzi mi asystolia od 8 do 16 sek.Czy te od 8 do 16 sek to długo? Czy jakoś inaczej można zapobiec oprócz ćwiczeń. Ćwiczenia są jak dla mnie straszne a jak dla was?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość zenek111

u mnie 11 sekund, typ kardiodepresyjny. na razie nie mam . może sie wyrównało, ale czasem zdarzają mi sie cuda. rano zaraz po przebudzeniu tuż przy ścianie ćwiczę w pełnym oparciu. nie raz dochodzę do 30 minut i przerywam, niekiedy nie. przed sobą mam łożko...
moze z wiekiem Ci przejdzie. może. nie napisałaś czy masz stymulację Kaśka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...