Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie przy otyłości u 50-latki


Gość Mayet

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama ma 55 lat, jest zdecydowanie otyła, przy wzroście około 175 cm waży prawie 100 kg. Do tego cierpi na różne choroby : nadciśnienie, żylaki, zakrzepica, choroby stawów, przebyła udar. Bardzo sie o nią martwię, jestem świadoma, iż część chorób jest spowodowana nadwagą, bardzo chciałabym wiedzieć jaki sposób na zrzucenie nadwagi byłby dla niej najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Gość urszula9

Powinna ćwiczyć, ale nie może poddawać się dużemu wysiłkowi ze względu na choroby. Powinna dużo spacerować, rozciągać się. Ważne jest też zmienienie diety na lżejsza i zdrowszą. Na pewno pomoże to w leczeniu jej przypadłości.

Odnośnik do komentarza
Gość revision23

Tylko i wyłacznie dobra dieta najlepiej skonsultuj się z dietetykiem zapłać coś pieniędzy za dobrą rade a napewno się będzie mama lepiej czuła. Oczywiście wykluczyć alkohol i tłuste jedzenie , słodycze a dołożyć mnóstwo warzyw w róznych postaciach by się szybko nie brzydziło . jeśli jest w stanie to poleciłbym jakąś aktywność fizyczną np rowerek jeśli da radę. to tyle życze 100 lat Twojej mamie i mam nadzieję ,że będzie wszystko dobrze pozdrawiam Adrian.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...