Skocz do zawartości
Forum

Rezygnacja z diety przy zachowanej aktywności fizycznej


Gość Suuper

Rekomendowane odpowiedzi

No więc nie chce już chudnąć, chcę, aby moja waga stała, jednak chcę nadal ćwiczyć i modelować sylwetkę. W tygodniu po prostu nie lubię się objadać, zazwyczaj jadam na śniadanie owsiankę, II śniadanie chleb i marchew, obiad to różnie( ale obiady jadam dosyć spore), podwieczorek to warzywo, bądź owoc, a kolacja to jogurt, lub budyń.. Bardzo dobrze czuję się jeżeli zjadam tyle, a jeżeli jem więcej to jestem ociężała i nie mam ochoty na ćwiczenia, ani nic innego. Problem w tym, że chudnę. Ostatnio zaczęłam jeść ile chcę i kiedy chcę w weekendy i nie ćwiczę, wtedy tyje ok. 1,5 kg, po czym w tygodniu to spalam i wracam do dawnej wagi. Często jednak jestem obżarta i boli mnie brzuch. Co mam zrobić, aby waga stała i żebym nie musiała zmniejszać aktywności fizycznej? I czy takie wahania w jadłospisie nie są niezdrowe? PS: ważę 52 kg, i mam 164cm

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz aby Twoja waga się ustabilizowała to powinnaś zacząć od wyregulowania metabolizmu. W tym celu jedz 4-5 regularnych posiłków. Odstępy pomiędzy jednym posiłkiem a drugim powinny wynosić 3-4 godziny. W ten sposób przyzwyczaisz organizm do regularnych dostaw energii. Kolejnym sposobem na wyregulowanie metabolizmu jest spożywanie produktów bogatych w błonnik: w głównej mierze są to warzywa takie jak: awokado, botwina, brukselka, chrzan, groszek zielony, fasola czerwona i biała, soczewica i soja; pieczywo żytnie i pumpernikiel;orzechy: migdały, orzechy laskowe; nasiona słonecznika, sezam mak, i owoce: porzeczka czarna, marakuja, jeżyny, maliny, oraz kasze i ryż.
Do tego pij dużo płynów. Jeśli pomimo tego nadal będziesz miała skoki wagi to powinnaś zmniejszyć ilość ćwiczeń.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...