Skocz do zawartości
Forum

Olej kokosowy - odchudza?


Gość Jadzia123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jadzia123

Jak w temacie.
Slyszalam, ze olej kokosowy odchudza.
Czy ktos ma jakies doswiadczenie? Ktos probuje? Jesli tak to z czym go jecie lub pijecie?
Ja dzis sprobowalam w herbacie I Malo nie zwymiotowalam.

Czy olej kokosowy na prawde ma wlasciwosci odchudzajace?

Odnośnik do komentarza
Gość freedom i see

na metabolizm i na to, że spalają tłuszcz który już powstał i zdążył sie uzbierać. a poza tym mają nawiększy plus którego nie mają inne środki naturalne - są absolutnie meganaładowane witaminkami i minerałami :)

Odnośnik do komentarza

Spożywanie oleju kokosowego nie spowoduje spadku wagi, ale pomoże schudnąć. Żaden produkt spożywczy sam w sobie, nie spowoduje utraty zbędnych kilogramów. Olej kokosowy zbudowany jest z trójglicerydów średniołańcuchowych, które posiadają szereg właściwości pomagających pozbyć się zbędnych kilogramów. Ich trawienie i metabolizm przebiega inaczej niż pozostałe tłuszcze. Powoduje to, że organizm może je wykorzystać jako źródło energii a nie magazynować. Dodatkowo olej kokosowy jest bardzo sycący, przez co po posiłku z jego dodatkiem szybko nie będziemy głodni.

Odnośnik do komentarza

Olej kokosowy jest lepiej przyswajalny przez nasz organizm, dlatego też mniej tuczy niż tradycyjny tłuszcz zwierzęcy. Wzmacnia nasz organizm. Polecam, gdżz do smażenia nadaje się naprawdę rewelacyjnie. Pamiętajmy jednak, że każdy produkt tego typu ( aby miał takie działanie) musi być produktem oryginalnym. Niestety olej kokosowy też doczekał się wielu podróbek. Polecam oferty dobrych sklepów, jak dla przykładu ekopestka.

Odnośnik do komentarza
Gość Zosienka80

Ja osobiście kupuje olej kokosowy w sklepie krukam.pl i smażę na nim, niekiedy zmywam nim makijaż ale co ciekawe, przeczytałam, że dodawanie łyżeczki oleju kokosowego do kawy ma świetne działania. Od tamtego momentu tak robię i powiem szczerze, że potrafi zdziałać cuda. Polecam!

Odnośnik do komentarza

Olej kokosowy raczej nie ma wlaściwości odchudzających, ale jest zdrowy. Osoby, które sporo trenują często dodają go do białka, kawy i mleka, miksują wszystko razem i piją takie szejki, ponieważ tłuszcze zawarte w tym oleju są szybko spalane. Ja rownież używam oleju kokosowego, ale tylko do smażenie i musi to być olej nierafinowany, tłoczony na zimno. Kupuję go w sklepie https://slodkie-zdrowie.pl/pl/13-olej-kokosowy Ma on specyficzny smak, dlatego niektorym osobom może on nie odpowiadać.

Odnośnik do komentarza

Nie ma tak, że jak będziesz jadła sam olej to schudniesz, wszystko zależy od kalorii jakie spożyjesz w ciągu dnia, ale olej kokosowy pomaga. Jest zdrowszy od zwykłego oleju, ma wiele właściwości, które wpływają pozytywnie na organizm, kwasy tłuszczowe w nim zawarte nie podnoszą poziomu insuliny, co dla mnie – cukrzyka jest bardzo ważne. U mnie olej kokosowy ma zastosowanie nie tylko w kuchni, ale też stosuje go do skóry jako krem, na włosy jako maseczkę, do wszystkiego się nadaje. Zwykle kupuje te z NatVity albo BIO extra virgin https://natvita.pl/oleje/668-olej-kokosowy-bio-extra-virgin.html?search_query=Bio+olej+kokosowy+&results=2 albo BIO bezzapachowy https://natvita.pl/oleje/424-olej-kokosowy-bio-bezzapachowy-cena-sklep.html?search_query=Bio+olej+kokosowy+bezzapachowy&results=1. Oba działają super, są w bardzo dobrej cenie, no i są całkowicie naturalne, polecam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...