Skocz do zawartości
Forum

Czy ocet jabłkowy jest zdrowy?


Gość ilovedance

Rekomendowane odpowiedzi

Ocet jabłkowy jest zdrowy ale jak ze wszystkim trzeba zachować umiar.
Ocet jabłkowy zawiera pektyny, które mają pozytywny wpływ na wiele aspektów naszego życia. pektyny bowiem obniżają poziom cholesterolu we krwi, zapobiegają nadciśnieniu, a także poprawiają stan naczyń krwionośnych.dodatkowo przyspieszają tempo przemiany materii. Oprócz pektyn ocet jabłkowy zawiera dużo potasu, sodu, wapnia i fosforu, zawiera również duże ilości witaminy E, która nazywana jest witaminą młodości gdyż przeciwdziała starzeniu się komórek skóry i nie tylko. Posiada właściwości antyutleniające i chroni nasz organizm przed wolnymi rodnikami.
Ocet jabłkowy nie jest wskazany dla osób z problemami żołądkowymi i z choroba wrzodową.

Odnośnik do komentarza

Co do działania samego octu słyszałam różne opinie, jedne przychylne inne mniej pozytywne. Jednak ostatnio przeczytałam o bio eliksirze życia, który jest pysznym syropem wytwarzanym z jabłek z upraw ekologicznych. Ponadto połączenie właśnie octu jabłkowego i miodu nadaje całości tego płynu tak wyjątkowy smak i aromat. Właściwości zdrowotnych jest mnóstwo, od przyśpieszenia procesu trawienia do oczyszczenia organizmu z toksyn... dlatego zamierzam wypróbować ten specyfik :)

Odnośnik do komentarza
Gość zoska21994

Piję ocet drugi dzień, oczywiście rozcienczony... (okolo 50ml coli+łyżeczka octu jabłkowego-tylko tak potrafię to wypić xd) Działa! Nie chce się jeść! Nie chodzi o to żeby nie jesc nic... dziś np zjadłam 50% normalnie zjadanych rzeczy i czuje się najedzona :D ze względu na liczne wlasciwosci zamierzam stosowac długoterminowo i myślę że skoro ogranicza potrzebę jedzenia to i waga będzie spadać ale na to trzeba jeszcze czasu a i zobaczymy czy będzie efekt odmlodzenia haha na pewno jest to wygodny sposób na figurę w porównaniu do drogich i czasochłonnych diet... :))))) pozdro!

Odnośnik do komentarza
Gość obciążona

Wiem, że to zostało napisane dawno temu, ale cola i ocet?! W dodatku jako sposób na schudnięcie? Toż cola jest niczym innym jak przesłodzonym "trucizno-narkotykiem" (tj. bynajmniej nie służy zdrowiu i bardzo uzależnia, chce się ją pić i pić coraz więcej), którą niektórzy używają wręcz do czyszczenia muszli klozetowych, odrdzewiania i tym podobnych hardcorowych robót domowych. To tak ku przestrodze innym nieświadomym czytelniczkom i czytelnikom.

Skoro już postanowiłam napisać, to dodam, że sama ocet jabłkowy stosuję od kilku tygodni z nadzieją na poprawę stanu nóg. Jestem genetycznie obciążona żylakami i już zaczynają się u mnie tworzyć pierwsze. Ponadto z powodu chłodnej łazienki preferuję gorące prysznice, wskutek czego porobiły się na udach pajączki. Podobno systematyczne traktowanie ich octem jabłkowym działa naprawczo-profilaktycznie, ale trzeba co najmniej kilku miesięcy.

Odnośnik do komentarza

Zależy jakie wirusy czy bakterie ma to zwalczać bo pH octu to 5,5 a koronawirus ma kwasowość od 5,5 do 8,5. Raczej cytryna, cytrusy pH 8,5), sok z ananasa czy czosnek (mają bardzo wysokie pH) i inne produkty o wyższej kwasowości lepsze będą by zwalczyć covid. Mi właśnie pomogła woda czosnkowa (przekrojony czosnek wyrzuca się do 2/3 szklanki wody na 12h i potem pije się tę wodę) i woda z cytryną i odrobiną miodu. Oczywiście też trzeba z tym uważać i z umiarem to wszystko stosować. 

Odnośnik do komentarza

Tylko że ocet jabłkowy jest zupełnie czym innym kupny a czym innym ten jaki zrobi się samemu. Rożnicę widać i to kolosalną zarówno jak się go używa kosmetycznie jak i w kuchni https://totemat.pl/jak-zrobic-ocet-jablkowy-przepis/ ocet ten co zrobić można samemu z jabłek jest znacznie mocniejszy a jak są jakieś wypryski to skutecznie je eliminuje ze skory ale ten domowy.

 

Odnośnik do komentarza
Gość Paliuch

Ogólnie rzecz biorąc, ocet jabłkowy jest zdrowy i może pomóc z wieloma dolegliwościami. Stosując ocet jabłkowy należy jednak pamiętać, żeby zachować odpowiednie proporcje - ocet powinien być rozcieńczony przed zastosowaniem. Dla zainteresowanych zostawiam link do ciekawego artykułu, który dość obszernie opisuje właściwości zdrowotne octu jabłkowego https://ozdrowiezadbajsam.com/wlasciwosci-zdrowotne-octu-jablkowego-fakty-i-fikcja/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...