Forum Żywienie i fitness

Czy ocet jabłkowy jest zdrowy?

~ilovedance

~ilovedance

Bardzo dużo się o nim teraz mówi ale czy to prawda?Czy ocet jabłkowy jest faktycznie taki zdrowy i pomaga w chudnięciu ??

~magda2

~magda2

Witaj, Ocet jabłkowy już od wieków jest znanym sposobem na odchudzanie. Jest to zupełnie naturalna metoda na zrzucenie zbędnych kilogramów, a dodatkowo niesie za sobą pewne aspekty zdrowotne.

Asioook

Asioook

ciekawe na jakiej zasadzie on działa??

--

Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał. Bertold Brecht

12 asioook Kobieta, 26 lat, Kraków
~Pola

~Pola

słyszałam, że jest bardzo skuteczny ale nie zdrowy i nie każdy może go stosować, ponoć ułatwia trawienie, ale wcale nie powoduje tego ze w ogole nie chce sie jesc

Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Ocet jabłkowy jest zdrowy ale jak ze wszystkim trzeba zachować umiar.
Ocet jabłkowy zawiera pektyny, które mają pozytywny wpływ na wiele aspektów naszego życia. pektyny bowiem obniżają poziom cholesterolu we krwi, zapobiegają nadciśnieniu, a także poprawiają stan naczyń krwionośnych.dodatkowo przyspieszają tempo przemiany materii. Oprócz pektyn ocet jabłkowy zawiera dużo potasu, sodu, wapnia i fosforu, zawiera również duże ilości witaminy E, która nazywana jest witaminą młodości gdyż przeciwdziała starzeniu się komórek skóry i nie tylko. Posiada właściwości antyutleniające i chroni nasz organizm przed wolnymi rodnikami.
Ocet jabłkowy nie jest wskazany dla osób z problemami żołądkowymi i z choroba wrzodową.

25 kamila-okulska Kobieta, 28 lat, Lublin
~mbur

~mbur

Co do działania samego octu słyszałam różne opinie, jedne przychylne inne mniej pozytywne. Jednak ostatnio przeczytałam o bio eliksirze życia, który jest pysznym syropem wytwarzanym z jabłek z upraw ekologicznych. Ponadto połączenie właśnie octu jabłkowego i miodu nadaje całości tego płynu tak wyjątkowy smak i aromat. Właściwości zdrowotnych jest mnóstwo, od przyśpieszenia procesu trawienia do oczyszczenia organizmu z toksyn... dlatego zamierzam wypróbować ten specyfik :)

Milka

Milka

Twój link został usunięty, ponieważ zamieszczanie linków do innych stron jest niezgodne z regulaminem forum.

--

Pozdrawiam
Moderator

22 milka Kobieta, 28 lat, Lulbin
RockBaby

RockBaby

ja tam jakoś w to nie wierzę...

--

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

321 rockbaby Kobieta, 26 lat, Częstochowa
RockBaby

RockBaby

no nie wiem, jakoś nadal nie jestem przekonana

--

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

321 rockbaby Kobieta, 26 lat, Częstochowa
sza-nel5

sza-nel5

witam, ostatnio przeczytałam, że ocet jabłkowy wspomaga odchudzanie. Zaczęłam go stosować od paru tygodni, czuję się dobrze i nie zauważyłam żadnych efektów ubocznych. Czytałam jednak, że ocet może mieć zły wpływ na organizm.. czy to reguła?

93074 sza-nel5 Kobieta, 27 lat, Garbatka
~Mala__MI

~Mala__MI

jeśli nie będziesz przesadzać, nie masz jakiś przeciwwskazań to moim zdaniem możesz go spokojnie pić

kari_donsion667

kari_donsion667

Dowiedziałam się że ocet jabłkowy pomaga w chudnięciu i że przynosi szybkie efekty
Czy któraś z was stosuje tą dietę ?

101314 kari-donsion667 Kobieta, 24 lata, Lublin
Pikaczu

Pikaczu

to nie dieta tylko ocet. Ja się kiedyś przymierzałam do tego ale są różne opinie. Każdy organizm reaguje inaczej więc ciężko to przewidzieć

--

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

85904 pikaczu Kobieta, 26 lat, Koszalin
Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij