Skocz do zawartości
Forum

Płatki z mlekiem na śniadanie przy wychodzeniu z anoreksji


Gość myszeczka1991

Rekomendowane odpowiedzi

Gość myszeczka1991

Lubię jeść płatki cheerios miodowe z jogurtem na śniadanie. Chciałąm zapytać czy w przypadku wychodzenia z anoreksji moge sobie na takie pozwolić od czasu do czasu zamiast kanapki czy bułki? Czasami taki posiłek stanowi dla mnie małą przekąske w ciągu dnia zamiast słodyczy, których w ogóle nie jadam. Ale rzadko się to zdarza. Z wagi 28 kg, którą miałam w lipcu doszłam do wagi 42 kg w tym momencie. Odżywiam się regularnir i wydaje mi się wartościowo. Zastanawiam się czy powinnam zmienić swoje upodobania i zmienić rodzaj płatków albo w ogóle z nich zrezygnować? Proszę o odpowiedź w miarę Państwa możliwości. Natalia

Odnośnik do komentarza

Nie jestem co prawda znawcą dietetyki, ale wydaje mi się że płatki cheerios to nie grzech. Oczywiście lepsze byłyby jakieś pełnoziarniste z musli, ale od czasu o czasu nawet słodycz nie powinien ci zaszkodzić:). Najażniejsze to jeść regularnie (co 3-4h, ok 5 razy dziennie) i conajmniej 2 ciepłe posiłki:). Trzymam kciuki, żebyś jeszcze trochę przytyła:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli lubisz jeść te płatki to nic się złego nie stanie jeśli będziesz je jadła raz na jakiś czas. możesz spokojnie je spożywać 2-3 razy w tygodniu. Polecam Ci abyś jednak zamiast płatków cheerios, które posiadają dużo cukru w swoim składzie zainteresowała się płatkami lub otrębami owsianymi oraz musli. Płatki owsiane posiadają wiele bardzo pozytywnych właściwości między innymi:
- dostarcza nam niezbędnych witamin i minerałów
- obniża poziom złego cholesterolu we krwi
- wpływa korzystnie na skórę i włosy ( głównie dzięki zawartości witamin z grupy B)
- łagodzi stany depresyjne
- skutecznie zwalczają zmęczenie
- chronią przed nowotworami oraz miażdżycą
- zapewniają większa sprawność fizyczną i psychiczną
- skutecznie likwidują uczucie głodu
- zapewniają uczucie sytości na wiele godzin ( 3-4 h)
możesz je jeść z owocami lub rodzynkami.
Jeśli nie lubisz płatków owsianych to może musli będzie dla ciebie bardziej odpowiednie. musi w swoim składzie może mieć suszone owoce, rodzynki, suszonego kokosa, płatki owsiane, płatki kukurydziane, ziarna zbóż. Wszystko zależy od producenta.
Jeśli masz problemy z przytyciem to radzę porozmawiać z dietetykiem i lekarzem prowadzącym.

Odnośnik do komentarza

jeśli wychodzisz z anoreksji to każdy pokarm i każdy posiłek jest na wagę złota. Wiec moim zdaniem możesz jeść wszystko czego tylko zapragniesz. Jesteś w tej komfortowej sytuacji że nie musisz się za bardzo martwić oto co jesz i w jakich ilościach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...