Skocz do zawartości
Forum

Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne


Gość lamitad116

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lamitad116

Nie jestem pewna ile jem kalorii. Na śniadanie jem zazwyczaj płatki z mlekiem (ciepłe ale podgrzewane w mikrofali), na opakowaniu piszę że mają 160 kalorii albo dwie kromki (beż masła) z dżemem i piję czarną herbatę z jedną łyżeczką cukru i to jest zazwyczaj o 7:30. Potem na lunch jem to co jest w szkole albo mam swój własny, np. kromkę z szynką i sałatą, jakiś owoc i jogurt. Do domu wracam czasem o 18:00 no to jem w tedy coś na kolację, zawszę coś ciepłego ale jak wracam o 15:30 to jem owoc i potem kolacje też tak około 18:00. Po kolacji już nic tylko zielona herbatę. W ciągu dnia piję tylko wodę. Nie jem w ogóle słodyczy. Nie chcę przytyć, bardzo się tym obawiam. Ważę chyba, nie jestem na 100% pewna bardziej na 95% około 51 albo 52kg przy wzroście 162cm i mam 16 i pół lat. Codziennie robię wieczorem ćwiczenia około 30 minut plus czasem mam tez treningi około 2 godziny. Czy jem dobrze, czy może za dużo?

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie jesz za dużo, także możesz śmiało kontynuować swoje nawyki żywieniowe. kiedy tylko masz okazję lub czujesz głód między posiłkami sięgaj po owoce i warzywa. Wagę też masz dobrą, chociaż jest raczej w niższych granicach normy.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli jesteś ciekawa ile dziennie spożywasz kalorii to proponuję ci skorzystanie z kalkulatorów kalorii. Przez cały dzień musisz spisywać to co jesz i w jakiej ilości ( kromka, plasterek, ćwiartka, połówka). Następnie w internecie szukasz kalkulatora kalorii i podliczasz sobie wszystko.
Twoja obecna waga jest idealna do Twojego wzrostu więc nie musisz się odchudzać. Twoje dzienne zapotrzebowanie wynosi 2500kcal dziennie.

Odnośnik do komentarza

Ile kalorii powinien przyjmować człowiek w takim trybie życia.
Praca 8 godzin, dużo stania i chodzenia przy maszynie 5 razy w tygodniu,
3 razy w tygodniu trening 1 i pół godziny “sztuka walki”. Dosyć intensywny.
sobota jakieś tam wypady a niedziela odpoczynek.
Jak wyliczyć swoje zapotrzebowanie?
Czuje się często zdechły, śpiący i wyczerpany.

Odnośnik do komentarza
Gość Lubię jabłka

W innym wątku znalazłam
Mężczyźni: PPM (kcal) = 66,5 + 13,75 W + 5,0 H -6,78 A
W –masa ciała kg; H –wzrost cm; A –wiek
Następnie obliczamy CPM czyli całkowitą przemianę materii. Czyli to co spalamy przy normalnym funkcjonowaniu.
Całkowitą przemianę materii wyliczamy zależnie od poziomu aktywności fizycznej, w sposób następujący:
→ mała aktywność fizyczna: PPM x 1,4 (lub 1,5)
→ średnia aktywność fizyczna: PPM x 1,7
→ duża aktywność fizyczna: PPM x 2,0

Moim zdaniem przy takiej aktywnosći to coś pomiędzy średnią a dużą

Odnośnik do komentarza

Przyjmuję dziennie ok 2500 kalorii jestem pewien że czasem i do 4 tys dociągnę. Problem jest w tym ,że nadal nie mogę przytyć. Stosowałem różne diety a i tak nie przynosiło to skutków. Co jedynie mogę zrobić to schudnąć :/ Proszę Pomóżcie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...