Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć bez ćwiczeń?


Gość jestjakjest

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jestjakjest

mam 14 lat, 155 cm wzrostu i ważę 52 kg. lekarz powiedział mi, że mam nadwagę i trzeba coś z tym zrobić. mam ograniczenia z wf'u ze względu na chore kolana i nie mogę wykonywać wszystkich ćwiczeń, więc co jeść? jaką dietę stosować?

Odnośnik do komentarza

Co to za lekarz był? Wedle wskażnika BMI wcale nie masz nadwagi. Masz bardzo dobrą wagę. Jeśli chcesz jednak zacząć się zdrowo odżywiac to zawsze jest do tego dobry moment. Unikaj słodyczy i fast foodów. Często jedz owoce i warzywa. Mięso najlepiej jedz gotowane. Jedz regularnie i nie jedz trzy godziny przed snem.

Odnośnik do komentarza

Niestety nie napisałaś co to za problemy z kolanami posiadasz. Zacznijmy jednak od tego że Twoja waga jest prawidłowa. Jeżeli twój problem z kolanami polega na tym, że nie możesz ich obciążać to idealnym wyjściem dla ciebie będzie basen. Możesz zapisać się na pływanie lub na aerobik w wodzie. Nie obciąża on w ogóle stawów przez co możesz spokojnie pływać i chudnąć. Kolejnymi ćwiczeniami, które możesz wykonywać są ćwiczenia izomeryczne. Polegająca na napinaniu mięśni i ich wzmacnianiu. Nie obciążają one stawów a jedynie wzmacniają mięśnie. Możesz też jeździć na rowerku ale pamiętaj żadnego obciążenia i gdy tylko coś będzie nie tak ( ból, opuchlizna, zasinienie czy nawet dyskomfort) zaprzestajesz ćwiczeń. Najlepiej by było gdybyś poszła do lekarza prowadzącego, który dobierze ćwiczenia tak abyś nie zrobiła sobie krzywdy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...