Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla 14-latka


Gość karolinski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolinski

Chciałbym się dowiedzieć jakie potrawy,składniki odżywcze należy jeść w wieku 14 lat. Ponieważ mam straszne sadło to znaczy że chciałbym zredukować niewielką ilość tłuszczu. Bardzo proszę o pomoc,z góry dziękuję. PS: W dzieciństwie opychałem się chipsami i fastfoodami.

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Prawidłowość masy ciała w odniesieniu do wzrostu oraz wieku określają siatki centylowe. Nie powinieneś się odchudzać na własną rękę, gdyż może to grozić powikłaniami w postaci zaburzeń rozwoju. W celu oceny masy ciała należy udać się do lekarza. We własnym zakresie możesz wdrożyć regularną aktywność fizyczną oraz ograniczyć spożywanie słodyczy oraz wysokokalorycznych przekąsek.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam na Imię Małgosia i mam 14 lat. mam 150cm i ważę 55kg. Chcę schudnąć z 5-10kg. Mam dosyć duże piersi , ale duży brzuch ,pupę i uda. Jem śniadanie w szkole 1-3 kanapek jak mam lekcje od 8:00 do 14:25 gdy przychodzę do domu jem bardzo obfity posiłek, czasami robię sobie zapiekanki w tosterze bądź jakieś jajka z serem albo nawet dużą ilość kanapek. Jem to wszystko gdzieś o godz. 14-15 mama przychodzi z pracy o godz 17 i robi obiad jem go w godz 18-18:30 potem gdzieś o godz 20-20:30 podjadam z lodówki i przed spaniem ,przed spaniem to gdzieś 22:30-23:00. Chciałam się dowiedzieć jak zbić od 5-10kg. (najlepiej by było) w jak najkrótszym czasie.

Odnośnik do komentarza

Mam 14 lat warzę 58kg mój brzuch ma 82 cm jest widoczny i są fałdki.
Nie uprawiam sportu czasem z robię brzuszki. Lubie słodycze jem prawie co dziennie.
Odrzwia się pół na pół jem owoce i warzywa czasem. Moim problemem jest to ze nie czuje głodu jak już to zobaczę coś do jedzenia dopiero ale to jest tak w szkole jak w weekendy jestem w domu to cały czas coś jem.
Proszę o pomoc
Mam chodzić na basen i wymyślam coś mamie, nauczycielowi Wf aby nie iść bo na basenie czuje się gruba i się tego wstydzę .
Pomocy

Odnośnik do komentarza

Dziędobry .! Mam 14 lat ,165 cm i waze 64 kg . Jestem gruba . Mam grube uda , boczki oraz oponke ,. ; ( . bardzo chcialabym schudnac do ok 55 kg . Wiem ze to 9 kg , ale kiedych chodzilam do dietetyka i bylam bardzo zmotywowana . Wiem jakie cwiczenia mam robic , lecz nie wiem co mam jesc . Czy mogla by Pani zaproponowac jakąs Diete . ? Dziękuje ; )

Odnośnik do komentarza

Witam,

Mam 14 lat, moim problemem jest ogromna masa ciała, przy wzroście 175cm ważę aż ~105kg!
Gdy mieszkałem w Polsce nie uważałem na to co jem i wszystko było w porządku, lecz po przyjeździe do Wielkiej Brytanii nagle zacząłem tyć, nie mogę poradzić sobie z tym problemem, nie chodzi tutaj o ludzi, tylko o trud jaki muszę wkładać w każdą czynność, na przykład wejście na trzecie piętro w szkole.
Próbowałem głodówki, ale kończyło się to pożarciem masy słodyczy. W jaki sposób mogę zrzucić te zbędne kilogramy nie mordując się głodówką? Proszę o pomoc! Z góry dziękuję i pozdrawiam, Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

bo w WB dość tłusto jedzą, tam królują frytki z majonezem. Tam jest inny styl gotowania, jedzenia. Potrawy są dość tłuste może dlatego tak utyłeś. Zacznij jeść więcej warzywa, owoce i zdrową żywność.

Odnośnik do komentarza

Cierpisz na otyłość i stopnia. W Twoim wieku jest to mocno niepokojące i bardzo niewskazane. Musisz wziąć się za siebie i spróbować zrzucić zbędne kilogramy. W Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem będą intensywne ćwiczenia fizyczne i sport. Zacznij jak najwięcej się ruszać, do szkoły choć na piechotę lub jeździj rowerem, zamiast windy wybieraj schody. Codziennie ćwicz po co najmniej godzinę czasu. Możesz zapisać się na basen, zajęcia sportowe, czy siłownie. Ważne by zwiększyć Twoją aktywność. W przypadku otyłości ćwiczenia powinny być dość energiczne, nie liczy się tak bardzo obciążenie i trening siłowy tylko większy nacisk trzeba położyć na ćwiczenia aerobowe. Na początku będzie ci ciężko ale z biegiem czasu Twoja kondycja zacznie się poprawiać. Nie poddawaj się, ćwicz regularnie i wytrwale. Do aktywności fizycznej dołącz dietę z ograniczoną ilością kalorii. Jedz 4-5 małych posiłków tak by nie obciążać żołądka i nie przejadać się. Nie podjadaj między nimi. Ostatni posiłek powinieneś jeść na 3 godziny przed snem. Bardzo ważne aby posiłki były spożywane o stałych porach i w spokoju, nie spiesząc się. Nie jedz przed telewizorem czy komputerem.
Unikaj fast foodów, kolorowych napoi gazowanych, słodyczy czy innych niezdrowych i bardzo kalorycznych przekąsek. Zamiast tego postaw na warzywa i owoce. Są mniej kaloryczne, mają dużo witamin i mikroelementów a do tego posiadają błonnik, który reguluje pracę jelit i przeðłuża uczucie sytości.
Zamiast białego pieczywa postaraj się jeść ciemne, razowe lub pełnoziarniste. Unikaj potraw mącznych typu pyzy, kluski, kopytka i inne ona tak samo maja bardzo dużo kalorii. Z mięs staraj się wybierać mięsa chude typu kurczak czy indyk. Zrezygnuj z potraw smażonych ( np frytki), zawierają one dużo tłuszczu i są kaloryczne.
Pij co najmniej 2 litry wody dziennie, możesz pić zielona herbatę i nie słodzone napoje.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Witam , mam 14 lat i mam 145cm wzrostu . Ważę 59 kg. Chciałabym szybko schudnąć więc proszę o radę . Jak do tej pory nie jadam kolacji(czasam zjem jabłko albo mandarynkę na kolację , około godziny 19) na śniadania jadam jogurty lub płatki kukurydziane z mlekiem . w szkole jem bułkę wieloziarnistą z wędliną i ogórkiem i jakieś owoce . po szkole jem obiad z 2 dań . Z ćwiczeniami u mnie jest słabo , ale czasami idę z koleżankami pograć w tenisa , lub pobiegać więc chyba nie jest tak żle .

Odnośnik do komentarza

Witam mam 14 lat 160 wzrostu i ważę 66 kilo chciałbym shudnąć jak najwięcej gdyż za 2 tygodnie jade na wakacje na plaże.
Miejsca z któryh hce sie pozbyć tłuszczu:
- Brzuch
- Uda
Z góry dziękuje Michał

Odnośnik do komentarza

Ćwiczenia i spor to najlepsze narzędzie w walce ze zbędnymi kilogramami w waszym wieku. Sporadyczne wyjście na tenisa czy gdzie indziej nie jest wyjściem. Sport czy ćwiczenia aby przyniosły rezultaty muszą być systematyczne, w innym przypadku nic nie dadzą.
Co do jedzenia posiłków to powinno się jeść wszystkie posiłki, z żadnych nie należy rezygnować. Posiłki powinny być spożywane w regularnych odstępach czasowych. Kolację należy jeść na 2-3 godziny przed snem. Powinna ona być lekka, nic ciężkostrawnego. Nie należy też się najadać ,,do pełna", aby zbytnio nie obciążać metabolizmu na noc, ponieważ jego tempo znaczenia spada podczas snu.

Odnośnik do komentarza

Witam . Nazywam się Aleksandra i chodzę do 2 klasy gimnazjalnej . Mam 14 lat , 171 cm wzrostu i ważę 61 kg . Jakiś czas temu obliczałam swoje BMI i wiem że mam dobrą i proporcjonalną wagę do wzrostu . Ale to nic nie zmienia , bo mam grube nogi , brzuch i ramiona . Od poniedziałku ( 3.09.2012 ) zaczęłam stosować dietę i ćwiczenia . I chciałam się spytać czy moja dieta i ćwiczenia jest dobrze ułożona i czy dzięki niej mogłabym chudnąć co najmniej 1kg tygodniowo .?

*Moja dieta*
Śniadanie - dwie kromki chleba razowego posmarowane serkiem topionym z sałatą i pomidorem . Do tego jogurt owocowy i kawa zbożowa z 1,5% mlekiem . lub owsianka gotowana na mleku polana jogurtem do tego herbata liściasta .

Drugie śniadanie - kiść śliwek lub jabłko , jedna kromka chleba razowego posmarowana cienko masłem z wędliną drobiową lub kaczą z sałatą i ogórkiem . Do tego jedna szklanka maślanki owocowej .

Przykładowy obiad - gotowany kurczak przyprawiony czosnkiem i majerankiem do tego biały ryż i sałatka z kukurydzy , marchewki , szpinaku i pomidorów . Do tego zielona herbata .

Podwieczorek - batonik owsiany malinowy lub czekoladowy do tego połowa jabłka i świeżo wyciskany sok pomarańczowy .

Przykładowa kolacja - ryba pieczona w piekarniku bez panierki z sałatką warzywną ( kukurydza , marchewka , brokuły i kalafior ) do tego herbata liściasta .

Do tego piję co najmniej 6-7 szklanek wody niegazowanej mineralnej i zachowuję odstępy między posiłkami 2-3 godzinne tak jak i przed snem .

*Moje ćwiczenia *
Codziennie 20 minut na skakance , po 50 brzuszków zwykłych i skośnych , rowerek , nożyce , skłony boczne , 20 przysiadów zwykłych i z ciężarkami , na ramiona wykonuję ćwiczenia z ciężarkami 3 dni z przerwami co drugi dzień , oraz wychodzę razem z mamą lub z psem lub z całą rodziną na spacer i jeżdżę dziennie na rowerze po 30-60min gdy jest ładna pogoda i nie pada .

Czy to wystarczy bym mogła schudnąć chociaż 1 kg każdego tygodnia .? Proszę o odpowiedź :

Odnośnik do komentarza
Gość NORBIIIIII

Aleksandro jeżeli byś chciała schudnąć na brzuch to najlepsze są brzuszki minimum 200 z ciężarkami ja trenuję piłkę nożną i też miałem ten sam problem i to naprawdę pomogło pij 1,5-2litrów wody co dziennie.Na nogi to najlepsze są biegi i rowerek biegaj i jeździj minimum 30 minut to ci naprawdę pomoże. Na ramiona polecam siłownie oraz pompki jedz normalnie ale z ogramiczeniem nie przepychaj się jedz dużo warzyw i owoców i co najważniejsze jedz chude mięso i ZERO fastfodów myśle że ci pomoge życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość Lebiotka

KuFi Tak jak pisze Nie bo nie po prostu wiecej isę ruszaj. chodź na spacery a jak się zrobi cieplej to zacznij jeździj na rowerze. W domu tez możesz ćwiczyć. Im wiecej ruchu tym szybciej będziesz chudł.

Odnośnik do komentarza

Witam.
ostatnio skończyłem 14 lat, mam ok 170 cm wzrostu i ważę 75 kg. Chodze na treningi do klubu sportowego, praktycznie od roku i żadnych efektów, tylko duże, umięśnione uda oraz lydki. Do tego nie potrafię zrzucić brzuszka, a chciałbym mieć kaloryferek. Jestem załamany, bo nie chcę być umięśniony, tylko chudy. Nigdy nie stosowałem żadnej diety. Mój jedyny problem to nieregularne jedzenie, np. do szkoły idę bez śniadania, a obiad jem dopiero ok. 15. oraz jem późno kolację, czasami nawet o 22. Proszę o jakąś dietę albo ćwiczenia, które pomogłyby mi spalić mięśnie oraz brzuszek, chciałbym szybkich efektów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...