Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia a niewyspanie


Gość Rafaello91

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafaello91

Witam, mam 21 lat, czasami zdarza się, że jestem niewyspany tego dnia, którego zamierzałem ćwiczyć. Po prostu późno idę spać i np. rano już nie chce mi się spać, śpię mało godzin, np. 6. Czy w stanie niewyspania można ćwiczyć, czy lepiej nie?

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkaf

Według mnie ćwiczenia w takim stanie są wręcz wskazane. Dzięki nim dotlenisz się, rozruszasz, będzie bardziej energiczny i ochota na sen minie :) Ćwiczenia na mnie zawsze tak działają. Są lepsze od kawy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Poranne ćwiczenia są wskazane. Pobudzają nasz organizm do większej aktywności, są pomocne przy rozbudzeniu, poprawiają wydolność układu oddechowego, przyspieszają krążenie krwi i podnoszą ciśnienie. Warto jest ćwiczyć właśnie rano. Podczas ćwiczeń wydziela się w mózgu hormon szczęścia czyli endorfiny, które sprawiają, że czujemy się lepiej i jesteśmy szczęśliwsi.
Dlatego też niewyspanie nie jest powodem dla którego miałbyś przestać ćwiczyć. A co do niewyspania to po prostu nie kładź się tak późno spać. Człowiek powinien przesypiać ok 8 godzin.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...