Skocz do zawartości
Forum

Dieta odchudzająca dla mężczyzn


Gość Lorak91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem mężczyzną mam 177 wzrostu ważę 85 kg w ogóle nie podoba mi się moja figura mam lekki brzuszek i sporą pupę.Proszę o jakąś poradę co mam zrobić by ważyć jakieś 72,73 kg rzucić brzuch i zmniejszyć pupę.Dodam że gram w klubie trenuje 2 razy w tygodniu + mecz w weekend.Czasami biegam raz więcej raz mniej zależy od chęci.No i pracuje koło domu. Proszę o jakieś porady,ćwiczenia mogą być też jakieś diety z góry dziękuje...

Odnośnik do komentarza

Powinieneś uzdrowić swoją dietę, chociaż trudno powiedzieć co masz zmienić, skoro nie podajesz szczegółów obecnej diety. Na pewno na brzuch i pupę dobre jest bieganie. Generalne każda aktywność wpływa na spalanie tłuszczyku. Możesz też spróbować siłowni na wzmocnienie mięśni.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mężczyźni są w lepszej sytuacji niż kobiety gdyż chudną dużo szybciej . A wszystko to zawdzięczają swojej fizjologii a dokładnie ilości tkanki mięśniowej której zawartość w organizmie waha się w granicach 85%-90%. U kobiet ilość tkanki mięśniowej mieści się w granicy 75% - 82%. Mniej tkanki mięśniowej oznacza więcej tkanki tłuszczowej, którą potem jest trudno zrzucić.
Chuda masa ciała u mężczyzn jest o wiele bardziej rozwinięta niż u kobiet. Chudą masą ciała nazywamy przede wszystkim masę mięśniową. Im większa jest masa mięśniowa, tym szybciej organizm spala kalorie. Ze względu na te zależności dla mężczyzn polecana jest dieta wysokobiałkowa ( oczywiście o ile nie ma do niej przeciwskazań zdrowotnych). Ten rodzaj diety faworyzuje rozwój mięśni, atakując równocześnie tkankę tłuszczową.
Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą naszemu partnerowi pozbyć się zbędnego ciałka:
1. Codziennie ograniczaj objętościowo posiłek: mniej ziemniaków o łyżkę, o 1/3 mniejszy kotlet, nieznacznie więcej surówki. Między posiłkami spożywaj owoce i pij wodę lub lekkie napary herbat.
2. Zredukuj białe pieczywo w codziennym jadłospisie. Zastąp je pieczywem ciemnym, razowym lub pełnoziarnistym.
3. Ogranicz tłuste mięsa i wędliny. Czerwone mięso zamień na drób i ryby. Od czasu do czasu zjedz cielęcinę. Staraj się unikać potraw smażonych, lepsze są te pieczone bądź duszone. Przekonaj się do potraw gotowanych na parze. Z wędlin staraj się wybierać te drobiowe, z jak najmniejszą ilością tłuszczu.
4. Ogranicz picie alkoholu .Wygląda niepozornie, ale jest bardzo kaloryczny. Unikaj też słodyczy i soków z kartonu. Lepsza dla niego będzie woda mineralna i herbaty.
5. Aby wzmocnić smak i aromat potraw, zastosuj przyjemnie pachnące ziołowe przyprawy, które też przyspieszają spalanie kalorii – tymianek, majeranek, bazylia, oregano, pieprz, chilli, gałka muszkatołowa, cynamon, imbir, czarny sezam.
6. Wybieraj brązowy ryż i kasze mają dużo błonnika i witamin. Makaron gotuj al dente bo ma wtedy mniej kalorii i jest lepiej trawiony.
7. Nie napychaj się jedzeniem tak, że nie możesz chodzić. Lepiej jedz 4-6 posiłków dziennie, ale pod warunkiem, że są to małe porcje. Ostatni posiłek spożywaj na 3 godziny przed snem.
8. Bądź aktywny fizycznie.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie

Mam 25 lat, 183cm wzrostu i waże 103 kg. Moja budowa jest bardzo zbita wiec nie wygladam zle i mowiac ile waze wywoluje zdziwienie. Jednak postanowilem cos z tym zrobic. W zeszłym tygodniu zacząłem chodzić na siłownie. Na początek robie aeroby 15-20 min na tetnie 70% maksymalnego. Wykonuje ćwiczenia ogolnorozwojowe na mniejszych obciazeniach ze zwiekszona iloscia powtorzen i krotkimi przerwami miedzy cwiczeniami. Mozna powiedziec, ze robie caly obwod bez wiekszych przerw, przerwa nastepuje po wykonaniu calego cyklu cwiczen, a nastepnie kolejne powtorzenie obwodu. Na koniec znowu 15 min aerobów. Moje pytanie brzmi czy to odpowiednie podejscie do treningu na odchudzanie? Czy powinienem cos zmienic?

Czytalem również wiele na temat odżywiania i zbalansowanej diety i nie ukrywam ze troche mi to skomplikowalo bo zaobserwowalem wiele podejsc. Czy moglbym uzyskac rowniez pare wskazowek na ten temat, bo wiem ze bez odpowiedniej zbilansowanej diety trning nie przyniesie efektow ktorych oczekuje.

Dziekuje z gory za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza

Mam prawie 17 lat ,wzrost ok 180cm ,ważę ponad 90 kg .Jestem szeroki w barach ,ćwiczę od miesiąca na ławeczce ,mam siłę ,ale mam problem z tłuszczem na brzuchu i na nogach i chciałbym dostać radę ,jakieś ćwiczenia .Chodzę do szkoły ,a więc kasa na dietę nie wchodzi ,tabletki też odpadają .Jednym słowem jestem gruby.puszysty,dodałbym zdjęcie ale się wstydzę i dlatego chcę schudnąć i zamienić dużą tkankę tłuszczową w mięśnie.Powiem szczerze odłożyłem słodycze od miesiąca prawie ,nie jem regularnie posiłków ,ale też jeszcze rosnę i to może dlatego.Moim zdaniem muszę też odłożyć napoje i to zrobię ,zamierzam też zacząć biegać i robić około 100 brzuszków na dzień nie za jednym razem ,dobrze pisze , proszę o doradzenie ,napisanie jakiś ćwiczeń itp.Chcę aby do wakacji rzucić tłuszcz a zamienić na mięśnie może nie tak od razu ale chcę i postanowię sobie i to muszę zrobić .

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

Luki z brzuchem to Ci tak łatwo nie pójdzie i miesiąc ćwiczeń nie wiele zmieni. Mięśnie bruzcha potrzebują długiej pracy nad nimi. Jesli chcesz zobaczyć szybciej efekt to mierz się w brzuszku centymetrem i zapisuj wyniki. Ja na poczętek tak dodatkowo proponowałabym dodać aeroby tak by ogólnie schudnąć

Odnośnik do komentarza

Witam,
Ogólne zasady diety masz przedstawione powyżej. Co do wyrobienia mięśni brzucha i nóg to polecam następujące ćwiczenia:
1.


2.

3.

4. Przysiady i półprzysiady
5 Biegi, skakanie na skakance, ćwiczenia na orbitreku czy bieżni.
Mięśnie brzucha są wymagające, ponieważ aby je
wymodelować należy ćwiczyć systematycznie i przez długi okres czasu.
Do tego proponuję włączyć większą ilość ćwiczeń aerobowych, które szybciej spalają tkankę tłuszczową.
Co do regulatorów tłuszczów ( spalaczy) to one mogą pomóc przyspieszyć efekt, aczkolwiek bez ciężkiej pracy nad samym sobą nie przyniosą oczekiwanego efektu.
Odnośnik do komentarza

Cześć Wam!

Od ponad miesiąca jestem na dosyć wymagającej diecie (1800 kcal), waga idzie w dół, ale czuję, że można chudnąć znacznie szybciej. Póki co udało mi się schudnąć 2,5 kg. Chciałbym zapytać, czy polecacie może jakieś środki na wzmocnienie efektywności diety?

Sprawdziłem takie zestawienie: http://wtabletkach.pl/tabletki-na-odchudzanie-dla-mezczyzn-opinie-ranking/ . Czy moglibyście powiedzieć coś na temat tych produktów? Czy faktycznie są skuteczne? O ile moje tempo odchudzania mogłoby wzrosnąć, gdybym je zastosował?

Będę wdzięczny za pomoc,
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej, skoro to czytasz to pewnie tez masz nieustający problem z nadprogramowymi kilogramami. Znam ten stan. Zawsze kiedy przechodziłam na dietę traciłam kilogramy i w ciągu miesiąca one wracały. Wreszcie sięgnęłam po tabletki. Kupiłam od Natalii Biphasic Slim, bo o nim dziewczyny na forum pisały najbardziej pozytywnie. Pierwszy tydzień 2kg mniej, po 6 tygodniach 10 kg! Do dnia dzisiejszego waga jest cały czas utrzymana. Wróciłam do ciuchów przed ciąży, a myślałam, że nigdy nie będzie to możliwe :) Jeśli macie jakiekolwiek pytania czy chcecie dowiedzieć się czegoś więcej to polecam skontaktować się z Zuzia kom 881 354 456, bardzo dobry kontakt, bardzo pomocny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...