Skocz do zawartości
Forum

Jak bezpiecznie i zdrowo schudnąć?


Gość DWX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 17 lat wzrost 175 i ważę 85 kg próbowałem wielu sposobów na to by schudnąć około 10 kg stosowałem różne diety przez 1,5 miesiąca jadłem tylko obiad i piłem wodę co i trochę ćwiczyłem co sprawiło że schudłem jedynie 2 kg więc mam pytanie czy jest jakiś skuteczny sposób żeby schudnąć te 10 kg w około 3 miesiące za wszelkie odpowiedzi dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Gość urszula9

Nie powinieneś się głodzić, bo grozi Ci efekt jojo. Powinieneś jeść pięć posiłków, tylko w mniejszych porcjach oraz unikać niezdrowych i ciężkostrawnych potraw. Wodę dalej pij, bo oczyszcza. Jednak jedzenie to jedna sprawa, a ruch to druga. Aby schudnąć potrzebujesz dużo ruchu, aby spalać kalorie.

Odnośnik do komentarza
Gość urszula9

Troszkę za mało. Na śniadanie jedz więcej. Kolacja lekka i pamiętaj, aby ostatni posiłek spożyć na 2-3 godziny przed snem. Na obiad niech więcej będzie warzyw niż mięsa i ziemniaków. Częściej możesz w ciągu dnia sięgać po owoce i warzywa. Musisz spożywać dziennie tak chociaż z 2000 kcal w zdrowych posiłkach.

Odnośnik do komentarza

jedz pięć mniejszych posiłków np na śniadanie 2 kromki chleba razowego, z margaryną i chudą wędliną, do popicia herbata ( niesłodzona), na II śniadanie zjedz jogurt lub jakiś owoc np pomarańczę, 3 mandarynki czy jabłko, obiad - normalny, podwieczorek - może byc np serek homogenizowany ze szczypiorkiem, kolacja 1 bułka grahamka z serkiem białym z jajecznicą.

Odnośnik do komentarza

Jedz 4-5 posiłków, jedzenie samego obiadu spowoduje tylko to, że organizm zacznie kumulować kalorie na wypadek ich ewentualnego braku. w rezultacie zamiast chudnąć waga będzie stała w miejscu. Jedz mniejsze porcje ale częściej, tak byś nie musiał podjadać między posiłkami ani nie chodzić głodny.Zrezygnuj z białego pieczywa, zamiast tego polecam pełnoziarniste lub ciemne pieczywa. Radze tylko czytać składy ( tak na pieczywie też) bo producenci żywności często fałszują chleb ciemny, barwiąc go po prostu karmelem, żeby był ciemniejszy i udawała razowy. Jedz chude mięso i ryby, unikaj tłustych mięs, potrwa i fast foodów. to nie potrzebne źródło dużej ilości tłuszczu.Spożywaj dużo warzyw i owoców, bo zawierają dużo błonnika, który na dłużej pozwoli Ci czuć się sytym. Pij co najmniej 2 litry wody, możesz pić herbaty - byle nie słodzone, soki - byle nie dosładzane lub wodę mineralną.
W Twoim przypadku bardzo ważnym elementem będą ćwiczenia. Jesteś młody więc nie powinieneś mieć problemów z kondycją. Ćwicz godzinę dziennie. Staraj się ruszać jak najwięcej tak by Twój organizm był zmuszony do wysiłku. Dobrym rozwiązaniem było by zapisanie się na basen lub na jakiś sks. Wybór zależy od ciebie i od tego co lubisz robić. Bardzo ważne jest to aby ćwiczenia czy sport sprawiały nam przyjemność a nie były karą za grzechy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...