Skocz do zawartości
Forum

O której godzinie jeść śniadanie?


Gość AgatkAx3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AgatkAx3

Witam.

Mam pytanie odnośnie śniadania.Mam 16 lat. Odchudzam się.W dni powszedni wstaję około 6:30.
Jeżeli jem śniadanie w domu to około 7:20-7:30.
I :
Jeżeli zjem śniadanie w domu to mam w szkole duży apetyt,ciągle chce mi się jeść.
Na śniadanie przeważnie jadam 2-3 kromki chleba razowego z almette śmietankowym.
Jeżeli natomiast nie jem nic od rana i jem dopiero w szkole około 10:30-11:30 to mam mniejszy apetyt. Wtedy zjem w szkole : 2 kr razowca,jakiś owoc i jogurt(Myślę,że ok).
Ale słyszałam,żę należy jeść max 2 godz od pobudki,gdyż metabolizm zaczyna pracować i więcej spala.
No i zastanawiam się,czy lepiej zjeść około 7:20-7:30,ale przez resztę dnia zjeść o wiele więcej,czy zjeść później(około 10:30-11:30),a mniej .
Jak powinnam jadać,żeby było na korzyść odchudzania?
Z góry bardzo dziękuję za odp.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość aspektywna

Ja również jestem na diecie, którą przepisał mi lekarz dietetyk.
Poinformował mnie on, iż śniadanie należy zjeść do 1h od przebudzenia się ( najlepiej jak najszybciej) ponieważ, jeżeli tego nei zrobisz żołądek zaczyna sam siebie trawić a w konsekwencji kolejny posiłek zostaje odrazu zmagazynowany w postaci tkanki tłuszczowej.

Odnośnik do komentarza
Gość Karolka.

Właśnie ja też mam bardzo duzy problem z jedzeniem śniadania. Do szkoły wstaje o 6 a pierwszy posiłek jem koło godziny 15 jak wracam do domu. oczywiście miedzy czasie zjem jakieś jabłko ale nic bardziej pożywnego .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...