Skocz do zawartości
Forum

Jak wzbogacić jadłospis, żeby nie przytyć?


Gość Nyu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!
Mam 15 lat i przez bardzo długi okres czasu (około 9 miesięcy) byłam na bardzo restrykcyjnej diecie. Obecnie powoli wracam do normalnego jedzenia i bardzo chciałabym się dowiedzieć, jak można zmienić taki jadłospis, jaki tu zamieszczam, w taki sposób, aby nie przytyć, lub nie przytyć więcej niż 1-1,5 kg? Wzbogacić go tak, żeby organizm nie zaczął odkładać tłuszczów po dłuuugiej diecie? Podaję przykładowy ze zwykłego dnia w szkole (jem obiady na stołówce).

ŚNIADANIE:
* zielona herbata bez cukru
* 4 kromki chrupkiego pieczywa bez margaryny (masła), z szynką i/lub pomidorem (czasami także z innymi warzywami)
PRZEKĄSKA:
* jabłko, grejpfrut lub baton muesli
OBIAD:
* tylko drugie danie, cała porcja, bez kompotu, często z podwójną porcją surówki
PODWIECZOREK:
*zielona herbata bez cukru
* kromka chrupkiego pieczywa bez margaryny, z szynką lub pomidorem (czasami do tego warzywa)
* jakiś owoc
KOLACJA:
* 2-3 kromki chrupkiego pieczywa, takiego jak na podwieczorek

Zamiast pieczywa czasami jem coś innego, np. rybę w galarecie, sałatkę warzywną lub to, co jest w domu. Mleka raczej nie spożywam, bo jeśli piję je regularnie, to źle się czuję. Spożycie nabiału ograniczam więc do wypicia 1-2 razy w tygodniu szklanki kefiru lub porcji jogurtu. W weekendy na obiad zwykle jem jajecznicę z jednego jajka z cebulą i kiełbasą lub warzywa z mięsem pieczone na łyżce oleju. Piję dziennie około 1-2 litry płynów.

Ponieważ wiem, że moja dieta nie zawiera wszystkich niezbędnych składników odżywczych, dziennie wypijam jedną musującą tabletkę z witaminami. Wiem jednak, że to nie jest rozwiązanie "na dłuższą metę".

Na taki jadłospis dziennie robię albo 600-800 niezbyt dokładnie wykonywanych brzuszków, albo 600 brzuszków i dwie tury skoków na skakance po 10 minut każda. Oprócz tego nie uprawiam właściwie żadnego sportu, bo z powodu wady wzroku posiadam zwolnienie lekarskie z wychowania fizycznego. Czasami tylko wybiorę się na dłuższy spacer.

Bardzo mi zależy na odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza

Chudnąć już nie chcę, bo moja waga jest już w sam raz - jak dla mnie w każdym razie. Problem polega na tym, żeby właśnie jeść normalnie. Bo teraz normalnie nie jest, tylko same produkty light, dietetyczne i z ograniczoną ilością kcal. Na dokładkę dosyć mało.

Odnośnik do komentarza

Przy wyjściu z restrykcyjnej diety bardzo ważne jest czas. Nie możemy od razu wrócić do normalnego trybu jedzenia bo niestety skończy się to efektem jo jo. Dlatego też by tego uniknąć musimy co tydzień zwiększać wartość energetyczną naszego tygodniowego jadłospisu o 100 kcal. Jeśli tak zrobimy unikniemy efektu jo jo. Dodatkowo ważnym elementem są nawyki żywieniowe. Nie możemy powrócić do starych, złych nawyków żywieniowych bo i powróci stara waga. Staraj teraz odżywiać zdrowo i nie popełniać dawnych błędów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...