Skocz do zawartości
Forum

Jakie składniki powinny znajdować się w diecie nastolatki?


Gość Gusiek09

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gusiek09

Dzień dobry , mam 13 lat waże 63 kg przy wzroście 170
Zdecydowałam się na odchudzanie , Tylko nie wiem jak się odżywiać , Czy można jeść na obiad schabowego w panierce ? i kluski ?

Po raz pierwszy się odchudzam i nie wiem co powinnam spożywać , Mama mi powtarza że powinnam tylko zrezygnować z słodyczy i dużo ćwiczeń ale moim zdaniem nie .. Bardzo bym prosila o poradę :)

Mój plan diety :

Śniadanie - kanapka z pomidorem , woda mineralna .

ćwiczenia : brzuszki 50 .

Obiad --

Szóstka weidera , skakanka , brzuszki , biegi .

Kolacja - jabłko , woda mineralna .

Odnośnik do komentarza

W Twoim wieku diety odchudzające są nie wskazane. Twoja obecna waga przy Twoim wzroście jest prawidłowa i nie powinnaś nic z nią robić. Mama ma rację, ogranicz słodycze i spędzaj aktywnie wolny czas. Możesz jeździć na rowerze czy rolkach, biegać, pływać czy tańczyć. Ale nie ograniczaj przy tym drastycznie ilości spożywanych posiłków. oprzyj swoją dietę na zasadach zdrowego odżywiania. Jedz 4-5 posiłków dziennie. W trzech posiłkach muszą występować albo owoce albo warzywa czyli np na drugie śniadanie jabłko lub gruszka, do obiadu surówka lub sałatka warzywna, na podwieczorek pomarańcz lub mandarynka. Ostatni posiłek staraj się jeść na 2 godziny przed snem. Zrezygnuj ze słodyczy, chipsów, fast foodów i niezdrowych przekąsek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...