Skocz do zawartości
Forum

Stłuczenie kolana / opaska neoprenowa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jakieś 1,5 roku stłukłem kolano jadąc na rowerze - miesiąc z ortezą na kolanie, do tego środki przeciwbólowe, maści itd. i prawie że ciągły ból od tego czasu, który pojawia się cyklicznie ( na ogół co parę dni i obojętnie czy tylko siedzę, jeżdzę rowerem, pływam, czy stoję).

I tak sobie myślę, co zrobić, żeby sobie pomóc i znalazłem coś takiego jak opaska neoprenowa na kolano.

Używał jej ktoś może? Stosował, może coś więcej powiedzieć? Chętnie w kontekście właśnie stłuczonego kolana...

Odnośnik do komentarza

Nie stosowałam, ale szczerze mogę Ci polecić metodę sprawdzająca się przy takich chronicznych bólach -masaż receptorów. Ja pisze o tym często, ale na własnym przykładzie wiem, ze to pomaga.
Receptor kolana znajduje się w okolicach łokcia i trzeba masować nie sam łokieć w sensie kość tylko te mięśnie wokół, oraz poniżej i powyżej.(odpowiada lewy łokieć - lewe kolano)

I mam pytanie - jakiego stabilizatora używałeś, jakiej firmy? -takiego dłuższego, zapinanego?mam teraz świeży kłopot z kolanem i te ortezy które pokazali mi w sklepie to jakieś wszystkie do d były:)

Odnośnik do komentarza

A sprobujemy z tym masażem... Dzięki za patent :)

Stabilizator wybrał mi fizjoterapeuta, który pracuje w sklepie ze sprzętem medycznym. Firmy nie pamiętam, ale wiem, że był z tych większych na rzepy z regulacją (czy ma być na sztywno, czy można zginać kolano). W razie czego wyślij mi przypominajkę na priv, to poszukam tego i sprawdzę co i jak :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...