Forum Żywienie i fitness

Po jakim czasie będzie widać efekty odchudzania?

~luki-19

~luki-19

Chciałem spytać się po jakim czasie będzie widać efekty odchudzania. Jeżdżę na rowerze stacjonarnym codziennie i spalam ok 350-400kcal przez 40 minut jazdy.

~ewap

~ewap

Efekty widać już po tygodniu, ale też zależy ile teraz ważysz i jak dużo musisz schudnąć. Stosujesz dietę czy odchudzanie opiera się tylko na rowerku?

Iskra

Iskra

to zleży od jakiego czasu ćwiczysz i czy przestrzegasz jakieś diety.

14 iskra Kobieta, 28 lat, Lublin
maria35

maria35

u mnie było widać po jakieś 3 miesiącach. Zauważyłam bo spodnie zrobiły się przyluźnawe

7 maria35 Kobieta, 38 lat, Warszawa
Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Czas po jakim zaobserwujesz efekty jest zależny od kilku czynników: między innymi od czasu od jakiego ćwiczysz, wieku, Twojej aktywności, diety (o ile jakąś stosujesz), intensywności, skłonnościach indywidualnych oraz stanu zdrowia. Dlatego trudno jest to określić. Ale po około tygodniu czasu można zaobserwować niewielkie efekty.

25 kamila-okulska Kobieta, 28 lat, Lublin
aanielkaa

aanielkaa

to zalezy ile dostarczasz sobie kalorii bo jak za duzo a za malo spalasz to nie bedzie zadnych efektow

17 aanielkaa Kobieta, 34 lata, Kraków
~NessFit

~NessFit

Cześć, mam 16 lat. Ważę 55 kg przy wzroście 163 cm. Ostatnio postanowiłam bardziej wziąć się za siebie. Nie myślę, że jestem gruba, ale chciałabym mieć płaski i z czasem wyrzeźbiony brzuch. Codziennie rano ćwiczę skalpel z Ewą Chodakowską przez 20 minut i dorzucam do tego 10 skrętoskłonów oraz 10 brzuszków tych, które radzi Mel B. W sezonie jeżdżę na rowerze od 30 minut do godziny czasu. Poza tym robię wieczorem A6W, dziś mija 2 dzień. Odżywiam się zdrowo, stawiam przede wszystkim na błonnik. Piję herbatę zieloną i kawę zbożową góra 2 razy dziennie, 1,5 l czystej wody mineralnej niegazowanej. Posiłki jem 5 razy dziennie, czasem 4, bo wiadomo może się zdarzyć. Nie objadam się, ani nie głodzę. Po jakim czasie uzyskam efekty? Mogę coś jeszcze dodać/ zmienić? A i będę miała prawdopodobnie możliwość chodzenia na siłownię od września, tak więc chciałabym tam już rzeźbić brzuszek :)