Skocz do zawartości
Forum

Jak mam schudnąć 10 kg w 2 miesiące?


Gość go_siu_la_98

Rekomendowane odpowiedzi

Gość CiekawaZycia

Witam, Mam 12lat , rocznikowo 13 . Ważę ok. 54kg , wzrost coś ok. 158 cm . Jestem gruba , codziennie jem dużo słodyczy i nie jestem aktywna . Nie jem śniadania tylko może 5razy na rok mi się zdaży zjeść , wgl. jem dokładki . Nie jem regularnie . Kiedy zechce to poprostu zjem. Największy problem to moje nogi i gruba twarz! Są baardzo grube . A na twarz nawet nie mogę patrzeć!!; ((( Jak mogę szybko schudnąć ok. 10 kg nawet w miesiąc albo i krócej? . ; (

Odnośnik do komentarza
Gość bezimienna1212

Mam 14 lat, ważę 65kg przy wzroście 163 cm. Według wskaźnika BMI moja waga jest prawidłowa. Nie narzekam na swój wygląd, bo nie jestem specjalnie gruba. Nie użalam się nad sobą i nie jestem specjalnie zakompleksiona. Jednak chciałabym schudnąć trochę z brzucha i ud, bo zbliża się lato. Jak to zrobić? Co jeść i jakie ćwiczenia wykonywać?

Odnośnik do komentarza
Gość lambada1986

Witam! Ćwiczę na steperze od jakiegoś miesiąca ok. 6 razy w tygodniu- jakieś 30 minut dziennie w celu rozbudowania łydek, natomiast efekty jakie są widoczne to takie,że zaczęłam chudnąć, bo spodnie mi z tyłka spadają. W skali oporu od 1-10 to ustawiam zazwyczaj na 8 ale czytałam, żeby ćwiczyć na różnych etapach oporu ciężaru..Czytając te wszystkie wypowiedzi na forach to już mam mętlik w głowie, bo jedni piszą też, żeby ruchy były pełne i do końca wtedy łydka się najbardziej napina a inni, żeby kolano było ciągle ugięte, bo wtedy mięsień nie ma czasu na odpoczynek tylko pracuje. Chciałabym prosić o pomoc fachowca, który doradzi jak ćwiczyć, w jakim tempie, w jaki sposób, jaki opór ustawić i jak często i ile ma trwać trening. Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość niezapominajka20

Cześć . Mam 20 lat, 173cm i warzę 80kg. Jestem jednym słowem zdruzgotana swoim obecnym wyglądem. Chciałabym schudnąć ale nie jestem zbyt dobrze wysportowaną osobą i chętną do ćwiczeń fizycznych ale jak będzie trzeba to postaram się dostosować do każdej wskazówki. W moim przypadku najwięcej tłuszczu odkłada się na brzuchu a chciałabym się doprowadzić do stanu "bezwstydnego pokazywania się na plaży" ;P . A jedyny sport jaki uprawiam to jazda na rolkach. Chciałabym poprosić o jakiś zestaw ćwiczeń, które mogłyby mi pomóc w utracie tych nieszczęsnych kilogramów. Byłabym z góry wdzięczna jeśli moja prośba byłaby poważnie rozpatrzona gdyż to dla mnie jest bardzo ważne . Z góry dziękuje i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza

Jazda na rolkach jest świetna, gdyż spala się wtedy mnóstwo kalorii. Aby spalać kalorie bardzo ważne jest uprawianie sportu, więc każdy sport w każdej ilości jest dobry. Powinnaś też zmienić dietę i nabyć zdrowych nawyków, czyli jeść niewielkie porcje w regularnych odstępach czasu, nie jeść 2-3 godziny przed snem, zrezygnować ze słodyczy, fast foodów, węglowodanów i potraw smażonych.

Odnośnik do komentarza
Gość Pink_and_Black

Witam , Mam 14 prawie 15 lat . ważę 56 kilogramów przy wzroście 158.5 . Czuję się źle w swojej figurze a szczególnie przeszkadza mi mój brzuch , moim zdaniem jest za duży ;( . Prosiłabym o jakąś szybką dietę ponieważ chciałabym zmieścić się w wymarzone ciuszki i czuć się dobrze . Z góry bardzo dziękuję !

Odnośnik do komentarza
Gość Agneska87245

Witam.
Mam na imię Agnieszka. Mam 11 lat i ważę ok. 45kg.
Moja mama mówi, że to jest dla mnie przeciętna waga,
lecz mam problemy z grubym brzuchem i grubymi nogami.
Chciałam się poradzić o dietę oraz o ćwiczenia.

Odnośnik do komentarza
Gość emilka-emma

Witam serdecznie, od jakiegos czasu zauwazyłam ze celluit na moich posladkach jest coraz bardziej widoczny , kiedy zepne posladki przebija mi sie nawet przez spodnie dresowe. Mam 167 i waże 58 kg, stram sie jest duzo owoców i dużo nabiału. Natomiast nie wiem co z Cwiczeniami, zastanwiam sie czy lepszy będzie basen, czy fitnes... Co prawda basen uwielbiam i mogłabym pływac non stop, tylko nie wiem czy on mi pomoże. I ile razy w tygodniu musiałąbym na niego uczeszczać i po jakim czasie mogą być wudoczne efekty.Proszę o radę. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Gość tralalala444

Mam 13 lat 156 wzrostu i waże 55 kg. Najbardziej jestem nie zadowolona z tzw. ''oponki''. Na nogach zaczęły mi się już robić rozstępy. Do wakacji chciałabym schudnąć tylko jest problem niedawno miałam operacje stopy dokładnie sródstopia i nie ćwiczę na w-f od początku roku szkolnego i do końca nie będę. Więc bieganie, basen itp. na razie odpadają. Prosze podać co mam dokładnie jeść i co ile godzin :)

Odnośnik do komentarza

Chcialabym sie dowiedziec co mam robic zeby schudnac? Mam 168cm wzrostu i waze 79kg i mam 20 lat. Chodze na silownie ale widze ze przybywa mi kilogramow. Odlozylam slodycze i nie jem tak duzo. Tez przestalam brac tabletki antykoncepcyjne bo myslalam ze to od nich tylam, ale chyba sie mylilam. niewiem co mam zrobic! potrzebuje pomocy

Odnośnik do komentarza

Tabletki często powoduja tycie i to nie będzie tak, że po odtsawieniu zaczniech chudnąć, tylko musisz ćwiczyć i przejśc na zdrową dietę. Może na siłowni podnosić zbyt duże ciężary i one rozbudowywaują tkankę mięśniową, co sprawia, że ciało nie smukleje. Musisz ćwiczyć z małymi obciążeniami i wykonywać dużo powtórek.

Odnośnik do komentarza

Możesz jednak wykonywać niektóre ćwiczenia rozciągające i ćwiczenia na mięśnie brzucha, jak brzuszki. Dlatego od tego zacznij, ćwicz regularnie. Nie masz na razie nadwagi, ale musisz pilnować wagi, abyś nie przytyła. Proponuję poczytac o zasadach zdrowego odżywiania i wprowadzić je w życie, a będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Gość sss-chan

Witam. Jestem dziewczyną. Mam 161 cm wzrostu i ważę na czcz 60 kg, jednak jeszcze jakiś czas temu moja waga wynosiła ok. 65 kg. Schudłam przez miesiąc, ograniczając jedzenie; tłuste potrawy, różne produkty z puszek lub z konserwantami (pasztety, paprykarze, konserwy) oraz serki topione, tłuste sery żółte, śmietanę, majonez, sosy, ryż biały. Zmniejszyłam ilość spożywanych ziemniaków, a chleb zamieniłam na razowy, zmniejszając ilość jego jedzenia. Bardzo dużo jadłam wcześniej fast foodów. Hamburgery, pizze, frytki, placki, do picia pepsi i cola... Oraz duża ilość słodyczy -ogromna! Teraz zmieniam wszystkie nawyki żywieniowe. Do potraw dodaję trochę pieprzu mielonego, bo słyszałam, że jest termogennikiem, czy więc może mi on trochę wspomóc odchudzanie? Oczywiście staram się jeść często, a mniej i nie przed snem. Nie słodzę napojów i, ogólnie rzecz biorąc, piję jedynie wodę, ale nie mineralną, a przeważnie gotowaną, z czajnika. Nie piję jej po kilka litrów, bo wychodzę po południami, a po wodzie szybko wzrasta potrzeba korzystania z toalety. To uciążliwe, więc tej wody piję ok. 3-4 szklanki dziennie. Czy naprawdę jest to ważne, bym piła jeszcze więcej? Z powyższych mian wynika, że powinno mi to pomóc w utracie wagi, a dodam, że staram się ćwiczyć regularnie, jednak jestem zabiegana - pozalekcyjne zajęcia i sama nauka to dla mnie wiele, jednak ostatnio bardzo dużo chodzę. Nawet godzinę, półtora marszem, jednak nie co dziennie. W domu staram się ćwiczyć po 25 min, ale przeważnie jest to w dni, w które nie wychodzę na spacery, bo inaczej byłabym zbyt zmęczona, by zająć się jeszcze nauką. Moim głównym pytaniem jest to, ile mogę z TAKIM odżywianiem i działaniami schudnąć oraz w jakim okresie czasu. Mamy koniec marca. Zaczęłam pod koniec lutego i 5 kg mniej, jednak nie ma żadnej zmiany w moim wyglądzie (sądzę po moich braniach, które wcale nie są luźniejsze). Czy te 5 kg to jedynie ubytek wody w organiźmie? Chciałabym schudnąć do końca czerwca kilka kg, ale nie chodzi o wagę, a bardzej o centymetry, a to, niby powinno iść w parze, a jednak... Czy do moich nowych nawyków powinna dołączyć coś jeszcze, by zwiększyć efekty? Czy jedzenie jabłek wieczorem nie szkodzi mi albo podjadanie zwykłych, kokurydzianych chrupek? Również obawiam się o moje obiady - jem zupy, jednak nie sztuczne i nie gotowane na kościach, śmietanie lub kostkach mięsnych - tych unikam. Spożywam także często mięso - gotowane mięso z kurczaka bez skóry, gałki z mięsa mielonego, schabowy gotowany, rzadziej wątróbka. Z ryb jedynie lubię makrelę. Powinnam wyeliminować te dania? I czy jogurty naturalne są odpowiednie przy odchudzaniu (standartowo codziennie)? Pytań wiele, ale do dlatego, że mam te 16 lat i nie bardzo wiem, jak sobie pomóc. Nie chcę stosować drastycznych diet, wiem, że to nie pomaga na dłuższą metę, jednak moja obsesja na punkcie wyglądu staję się coraz większa i... gdy nie zauważam żadnych zmian po miesiącu, ledwo co motywuję się do dalszych działań, a coraz częściej mam ochotę coś podjeść... Nie chcę niwelować swojego wysiłku, ale to bywa silniejsze. Jak zwiększyć wiarę w nadejście efektów? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

chciałabym schudnąć z 3-4 kg. ważę 59-60kg przy wzroście 175cm. mam cellulit na udach i pośladkach oraz boczki. chodzę na aerobik i piję wodę staram się unikać słodyczy i chipsów nie wiem co jeszcze mogła bym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Gość gaba1024

Mam 12 lat. Ważę 47 kg. i mam 160 cm. wzrostu !Może to odpowiednia waga jak na ten wzrost ale mam bardzo widoczny tłuszcz na brzuchu i dosyć szerokie biodra ! Jaka dieta byłaby dla mnie najodpowiedniejsza ? Tylko nie chcę żadnych łódek z kurczaka czy gotowanych ryb, ponieważ w domu nie mam tego przyrządu a nikt nie je kurczaka...Tylko od czasu do czasu gotowanego.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

To bardzo dobrze, że zmieniłaś nawyki żywieniowe i wyeliminowałaś z jadłospisu tuczące, niezdrowe potrawy i dodatki. Na pewno wyjdzie Ci to na zdrowie. Ogólnie pikantne potrawy powodują szybsza przemianę materii. Odchudzanie to proces, więc musisz wiedziec, że potrzeba czasu. Jeśli już miesiąc wytrzymałaś tzn, że chyba nie chciałabyś tego zaprzepaścić. Musisz to kontynuować. Może zwiększ dawkę ruchu.

Odnośnik do komentarza

Mam 12 lat i 158cm wzrostu. Ważę 53kg, ale mam grube nogi. Pierwszego lipca wyjeżdżam na obóz i chcę ładnie wyglądać w stroju kompielowym, bo jest tam basen i dużo znajomych. Nie chcę stracić na wadze, ale zgrabnie wyglądać. Jak mogę nabrać ładnego kształtu do wakacji?

Odnośnik do komentarza
Gość bartosz4

ćwicz regularnie - biegaj dużo i dbaj o dobrą dietę - dużo warzyw w posiłku, mniej energii (zastąp ziemniaki czy frytki kaszą, nie jedz makaronu). Chleb razowy i w miarę możliwości nie za dużo. Oczywiście nie głodź się, chodzi o to tylko, żeby się nie obżerać

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...