Skocz do zawartości
Forum

Jak się pozbyć tłuszczu?


Gość trm12

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam ogromny problem.mam 19 lat i wyglądam okropnie. próbowałam już wszystkiego. kiedy miałam 15 lat zaczełam się odchudzać i z 55 schudłam na 40 kg. niestety przytyłam i nie wiem jak schudnąć. robiłam diety 1000 kalorii-bez efektów, diety bez tłuszczu- brawie brak rezultatów nie jadłam słodyczy i marne były skutki. ćwiczyłam. robiłam brzuszki po 200 dziennie jeździłam na rowerze, biegałam i nic.mam wystający brzuch okropny zresztą wielkie uda ogromne biodra a o pośladkach nie wspomnę. nie wychodzę z domu bo się wstydzę tego jak wyglądam,latem nie wyjeżdżam nigdzie chociaż uwielbiam pływać ale mój wygląd mi na to nie pozwala.ukrywałam te fałdy pod wysokim spodniami, długimi luźnymi tunikami i nic dalej widzę tłustego stwora. idzie wiosna i zaraz można będzie chodzić bez kurtki a ja znowu będe się wstydzić wyjść z domu. proszę napiszcie mi czy mogę coś zrobić żeby chociaż trochę schudnąć. dodam żę jem tylko do 17 później nic.błagam pomóżcie mi.

Odnośnik do komentarza

Basen to nie forum piękności. Chodzi tam wiele osób, dla których basen jest rehabilitacją. załóż sportowy jednoczęściowy strój kąpielowy w pionowe paski (wyszczuplają - jeśli to takie ważne). Wyluzuj trochę, bo naprawdę przesadzasz...

Odnośnik do komentarza

Restrykcyjne diety mogą powodować efekt jo jo. Dlatego należy je stosować tylko w przypadku ostatecznym. Jeśli chcesz schudnąć to jedz 4-5 małych posiłków.Staraj się nie podjadać między nimi. Ogranicz spożywanie kalorii do 1500 kcal dziennie. Kalorie podziel tak by na śniadanie i obiad jeść jak najwięcej. Na kolację jedz mało, coś lekkostrawnego. Staraj się jeść o tych samych porach, nie spiesząc się. Unikaj spożywania tłustych mięs, potraw, fast foodów i słodyczy to zbędne źródła kalorii. Lepiej zamiast nich zjeść rybę, kurczaka, czy jakiś owoc lub warzywo. Potrawy lepiej piec, gotować lub dusić niż smażyć. Nie używaj tłuszczy pochodzenia zwierzęcego typu smalec czy słonina. Lepiej zainwestuj w oleje roślinne typu oliwa z oliwek, olej rzepakowy czy słonecznikowy. Jedz dużo owoców i warzyw. Zamień białe pieczywo na ciemne i pełnoziarniste, zawiera ono więcej błonnika przez który będziesz czuć się dłużej syta.
Bardzo dobrze, że ćwiczysz, aktywność fizyczna przy zrzucaniu zbędnych kilogramów jest bardzo ważna. Ćwicz dalej nie łam się i nie poddawaj. walka ze zbędnymi kilogramami najczęściej musi trochę potrwać. W końcu trochę je zbieraliśmy to nie liczmy, że stracimy je w 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Witam. Z góry mówię, że mam 16 lat i jakieś 187 cm wzrostu. Ważę 93 kg. Bardzo chciałbym pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu. Biegam jakieś 3 razy w tygodniu po 40 - 70 minut. Raz w tygodniu przechodzę dość spore odległości, 30 kilometrów minimum. Jeśli chodzi o sporty typu piłka nożna, koszykówka zdarza mi się pograć, ale naprawdę okazyjnie. Ale regularnie grywam w airsoft. Myślałem o jakiejś diecie. Możecie mi coś polecić? Może powinienem więcej biegać? Jak powinienem się odżywiać aby dość szybko zgubić zbędny tłuszczyk? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...