Skocz do zawartości
Forum

Czy warto iść na Vacu Fit?


Gość marzena21

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno, aby schudnąć musisz zmienić nawyki żywieniowe i być aktywna fizycznie. Uciekanie się do takich metod może i pomoże, ale raczej na krótką metę, jeśli dalej będzie się popełniało te same błędy żywieniowe.

Odnośnik do komentarza

Vacu Fit jest nowością na rynku i cieszy się dość sporym zainteresowaniem ze strony stałych bywalców klubów fitness jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z dbaniem o linię. Vacu Fit to kapsuła w której umieszczona jest bieżnia lub steper. Po zamknięciu kopuły zostaje w niej wytworzone podciśnienie lub efekt sauny.Podczas treningu dochodzi do zwiększenia wydolności krążenia krwi w skórze i tkance podskórnej, intensyfikuje spalanie tkanki tłuszczowe z ud, pośladków i tali oraz brzuch. Pojedynczy trening pozwala spalić 20-50g tłuszczu, według innych źródeł po 10 treningach obwód bioder i ud zmniejsza się min. 4 centymetry a cellulit znika u 80% użytkowników a spadek wagi ciała - nawet do 10 kg w ciągu 6-ciu tygodni. Jednak trzeba sobie powiedzieć, że Vacu Fit nie jest dla każdego. Przeciwwskazania do tego rodzaju ćwiczeń są jakiekolwiek kłopoty z krążeniem, zaawansowane choroby serca i układu krążenia, cukrzyca, epilepsja, ciąża, miesiączka, indywidualne przeciwwskazania medyczne do uprawiania ćwiczeń fizycznych. Tak więc musimy się zastanowić czy możemy ćwiczyć w Vacu fit. Najlepsze efekty dają ćwiczenia w Vacu Fit połączone z odpowiednią dietą.

Odnośnik do komentarza

Byłam 3 razy w ciągu tygodnia, efektów nie widzę mimo stosowania diety 1500 kal., ważę tyle samo, ćwiczę 30 minut i daleko mi do stracenia 1500 kalorii w ciagu pół godz. żadko kto ma od razu taką kondycję, poza tym po co mi zakwasy które spowodują przerwę w ćwiczeniach poki co tracę 200 kcal. Uważam za głęboko przereklamowany produkt ale żeby się przekonać trzeba samemu spróbować.

Odnośnik do komentarza

~mimila22
Byłam 3 razy w ciągu tygodnia, efektów nie widzę mimo stosowania diety 1500 kal., ważę tyle samo, ćwiczę 30 minut i daleko mi do stracenia 1500 kalorii w ciagu pół godz. żadko kto ma od razu taką kondycję, poza tym po co mi zakwasy które spowodują przerwę w ćwiczeniach poki co tracę 200 kcal. Uważam za głęboko przereklamowany produkt ale żeby się przekonać trzeba samemu spróbować.

No przy diecie 1 500 kcal, trzy razy w tygodniu po pół godziny, to jest bardzo bardzo mało. Ja mając dietę 1 200 kcal, ćwiczę 4 razy w tygodniu po 2h...

Odnośnik do komentarza
Gość milka681

cześć dziewczyny, ja osobiście polecam vacu fit i to bardzo, to sposób dla tych którzy chcą w szybkim czasie coś zmienić, bo efekty widać już na prawde po pierwszym zabiegu - poza tym człowiek zupełnie inaczej się czuje! ja dodatkowo chodzę na roll masaż - to dopiero cudeńko. osobiście znalazłam Krakowie tylko jedno miejsce które posiada wszystkie urządzenia a poza tym w STUDIO VACU FIT jest atmosfera jakiej nigdy wcześniej nie widziałam choć zwiedziłam na prawdę dużo siłowni i fitnes klubów. Serdecznie polecam.

Odnośnik do komentarza

Może i warto tylko ja jestem przyzwyczajona do tego co mam w Saturn Fitness w Warszawie (ul. Arkuszowa) mam swojego trenera personalnego, już sie trochę znamy wiem czego oczekuje ode mnie, on wie na co mnie stać, ale i tak mimo tego ciągle podnosi mi poprzeczkę, o to w sumie chodzi, żeby się cały czas rozwijać :)

Odnośnik do komentarza

VACU jest skuteczne i dobre jako dodatkowa forma odchudzania. Jak wiele innych tego typu urządzeń ma wady i zalety. Jednak jest to urządzenia dla osób zdrowych w dobrej formie fizycznej, które sa aktywne fizycznie. Nie powinny rzucać sie na to osoby z jakimi kolwiek problemami ortopedycznymi, żylakami i krążeniem oraz początkujący ćwiczący. Wiec jeśli stosujemy dietę niskotłuszczowa, stosujemy inne formy aktywności fizycznej vacu jest dobrym dodatkiem a nie błogosławieństwem i pogromca cellulitu na wieki. Osobiście trenuje fitness, jeżdze rowerem a VACU to dodatek 2 -4razy w tyg z przerwami. Czytałam ze ktoś korzysta z tego codziennie. Na mojej siłowni jak byk jest napisane ze trening na VACU nie moze przekraczać 2 razy w tygodniu po 30 min. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość papajowa

~WikWik
~mimila22
Byłam 3 razy w ciągu tygodnia, efektów nie widzę mimo stosowania diety 1500 kal., ważę tyle samo, ćwiczę 30 minut i daleko mi do stracenia 1500 kalorii w ciagu pół godz. żadko kto ma od razu taką kondycję, poza tym po co mi zakwasy które spowodują przerwę w ćwiczeniach poki co tracę 200 kcal. Uważam za głęboko przereklamowany produkt ale żeby się przekonać trzeba samemu spróbować.

No przy diecie 1 500 kcal, trzy razy w tygodniu po pół godziny, to jest bardzo bardzo mało. Ja mając dietę 1 200 kcal, ćwiczę 4 razy w tygodniu po 2h...

No to masz zero pojęcia o zdrowiu :)

Odnośnik do komentarza

Mimila22 napisałaś że w ciągu 30min stracilaś 200cal. To przepraszam ale chyba tylko stałaś na tej bieżni.
Ja w ciągu 30min straciłem blisko 1000cal.
15min biegu (8km/h)
15min marszu (5km/h)
Byłem dopiero drugi raz, zobaczymy jakie będą efekty, a i powiem że nie mam żadnej diety.

Odnośnik do komentarza

Ja osobiscie chodzę juz drugi miesiąc trzy razy w tygoedniu i nikt mi nie powie ze nie widac efektów.Cwiczę po 45 minut intensywnie i dotego dieta, gwarantuje ze efekty widac jak na dloni.Tylko ze trzeba sie napocic i dac z siebie 100 %,a nie chodzic jak na spacerku.

Odnośnik do komentarza
Gość Matka Polka 1989

Polecam to Vacu:) ja po tygodniu ćwiczeń (2 razy w tygodniu byłam) i mam diete to poszedł 1 kg w dół i tak po 2 cm z każdej części ciała:) więc polecam:) ale ja po Vacu chodze jeszcze na pół godziny na rolletic :)
Po 2 tygodniach mam pond 2 kg mniej:)

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Chodzę na VACU od 4 miesięcy i mam już doświadczenie. To co wypisujecie to bzdury. " Chodziłam przez tydzień, dieta 1500 kalorii i nic" - tak piszą osoby ,które wierzą w dietę CUD. Zawsze gdy chodziłam to ćwiczyłam sama, ale kilka dni temu ćwiczyłam z jakaś Pania, która chodzi od miesiąca 2 razy e tygodniu - powiedziała że chce schudnąć. Ale jak popatrzyłam jak ona ćwiczy- śmiać mi sie zachciało. Zero wysiłku!!! Podczas moich ćwiczeń w VACU daje z siebie jak najwięcej, w połowie treningu leje się że mnie pot a gdy wychodzę to nie mam siły ustać na własnych nogach. Przez pierwszy miesiąc chodziłam codziennie, było ciężko bo to początki ale nie podawałam się! Miałam swój cel i wiedziałam że muszę dać radę. Po 2 tygodniach zauważyłam że chudnę w szybkim tempie! Dziś ważę o 10 kg mniej. I nadal chodzę na VACU tylko ze dziś dla przyjemności i przy okazji gubię następne kilogramy. Teraz chodzę 2/3 razy w tygodniu i efekty nadal widać. I jeśli ktoś pisze że można zgubić 1500 kcal podczas jednego treningu to bzdura!!! Ja przy swoim pełnym wysiłku tracę ok 350 kcal i nigdy nie udało się więcej. Nie możemy mieć diety 1500 i tracić 1500 kcal bo byłoby chore!!! Jeśli ktoś ćwicząc oszukuje samego siebie nigdy nie uzyska swojego celu!!!! I nie piszcie bzdur jeśli nie macie pojęcia!!!! Bo od samego wejścia do kapsuły nie schudniesz- trzeba wkładać jeszcze ogrom wysiłku - maxymalnie!

Odnośnik do komentarza

Dzięki za ten wpis. Bo ja dzisiaj byłam pierwszy raz i straciłam niecałe 200kcal, a ślizgałam się we własnym pocie :D Dlatego czytając wcześniejsze wpisy zastanawiałam się co ze mną nie tak!? :D Pani, która mnie obsługiwała mówiła abym na początek ustawiła sobie ciśnienie na 30, nic nie czując przesunęłam na 70. Zmęczyłam się, a dodam, że chodzę na crossfit 3 razy w tygodniu :)

Odnośnik do komentarza

Co wy piszecie dziewczyny ? To nie działa motywująco. Ściema scieme popycha. Mam 173 cm wzrostu i 15 kg nadwagi, zdecydowałam się na Vacu, dziś byłam pierwszy raz i straciłam 640 kcal. Ale nie miałam siły wyjść. Bieżni o własnych nogach.
Bardzo polecam i wierze, ze ma to sens.
Dieta i ruch i na pewno kg idą w dół

Odnośnik do komentarza
Gość Toska12345

Ja chodziłam w zeszłym roku. Co drugi dzien po 30 min. Od marca do lipca zrzucilam 7 kg. Może nie wiele ale więcej nie potrzebowalam. Ale zamiast kg cm leciały jak szalone. W ciągu jednego treningu spalalam ok 1400 kcal. I tak, jest to możliwe! No chyba, że liczniki oszukiwaly... Lało się że mnie niemiłosiernie a nóg kie czułam, ale było warto. Teraz po urodzeniu dziecka zamierzam zakupić bieżnie do użytku domowego. Bardzo polecam!

Odnośnik do komentarza

180 cm i 67 kg. Chciałam schudnąć 2 kg, bo utrzymywałam od dłuższego czasu wagę 65 kg, ale moim przypadku nic nie schudłam. 10 treningów w bieżni po 30 min na wysokich obrotach. Rozbudowały mi się tylko mięśnie i dodatkowe 2 cm w łydkach i kolejne 2 cm w udach... Kolejnego karnetu nie wykupuję, bo podejrzewam, że jeszcze bardziej rozbudują się mięśnie a sylwetka się nie wysmukli. Możliwe, że osobom, które posiadają więcej tkanki tłuszczowej Vacu Fit pomoże, ale które mają stosunkowo mało tkanki tłuszczonej rozbuduje mięśnie. Pozdrawiam! :-)

Odnośnik do komentarza

U mnie są dwa urządzenia: Vacu Well i Vacu Shaper. Przy podobnych ustawieniach ciśnienia i prędkości bieżni jedno urządzenie pokazuje mi 500kcal w 30 min (40mbar, 7,5 km/h, pochylenie 15), a drugie 1500 kcal (ciśnienie 40mbar, nachylenia nie da się regulować, prędkość 7,5km/h). Więc rozmowy o liczeniu kalorii za pomocą tych urządzeń bez pomiaru własnego tętna, masy etc. raczej mijają się z celem...
Dodam, że zegarek sportowy i na jednym i na drugim urządzeniu bazując na moim tętnie wylicza mi około 380-400kcal na każdy z takich 30 min treningów. Jeśli zgodnie z teorią tych urządzeń spalamy na nich kalorie 3 do 4 razy szybciej dzięki podciśnieniu i IR, to moooże jedno z urządzeń już te kcal mnoży, a drugie nie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...