Skocz do zawartości
Forum

Nieustanne przemęczenie, spadek formy i brak energii


Gość joseppe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 18 Lat Ważę 125kg W Obdwodzie mam 110 cm . Mam Strasznie Duży Brzuch , uda i ogromny tyłek. Jem Dosyć Często i dużo po czym czesto mam zgage. Sport uprawiałem jakies pół roku temu teraz tylko na Wf-ach ćwicze i to rzadko a reszte czasu spedzam przed komputerem . z Góry Dziękuje Za Odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Twój stan jest poważny. Jeśli nie schudniesz to grozi Ci wiele chorób. Musisz udać się do dietetyka a także regularnie ćwiczyć. Odchudzanie zajmie Ci sporo czasu i będzie obciążeniem, ale musisz to zrobić dla siebie, dla swojego życia, jeśli nie chcesz go przedwcześnie skończyć.

Odnośnik do komentarza

Masz bardzo dużą nadwagę. W Twoim wieku jest ona bardzo niebezpieczna.
Radze przejść na dietę 1400 - 1500kcal. Dieta ta pozwala na schudnięcie, bez odczuwania wielkiego głodu. Na śniadanie należy przyjmować 500 kcal, na drugie śniadanie 200 kcal, obiad to 400kcal, podwieczorek 100 kcal a kolacja 200kcal. Na śniadanie spożywaj ciemne pieczywo, nabiał, chudą wędlinę, otręby pszenne,owsiankę lub musli z odtłuszczonym mlekiem. Na drugie śniadanie radzę zjeść jogurt naturalny, kefir lub maślankę. Na obiad najlepsze będą warzywa z jakimś chudym mięsem - może to być kurczak, indyk, kaczka lub cielęcina czy jagnięcina lub ryby.Zaprzyjaźnij się z zupami, tylko takimi które nie są zabielane śmietaną, czy zup krem z dodatkiem masła - takich się wystrzegaj. Jedz dużo warzyw i owoców. Pij co najmniej 2 litry dziennie wody - może to być woda mineralna, czerwona, zielona czy biała herbata. Ważne byś nie słodził. Ostatni posiłek jedz na 3 godziny przed snem. Wszystkie posiłki muszą być jedzone o konkretnych porach w regularnych odstępach czasu. Posiłki jedz nie spiesząc się, nie bierz od razu dokładki. Uczucie sytości pojawia się mniej więcej po 15 minutach.
Zrezygnuj z fast foodów, alkoholu, który wzmaga apetyt, słodyczy - wiadomo dlaczego - cukier, tłustych i smażonych potraw, klusek, pyz, makaronów z tłustymi sosami, napoi typu cola, wód mineralnych smakowych - zazwyczaj zawierają dużo cukru. Zamiast smażonych potrwa wybierz te, które są gotowane, gotowane na parze, pieczone i duszone. Są one zdrowsze i mniej kaloryczne od tych smażonych.
Dodatkowo do diety musisz dołączyć ćwiczenia. Wf to za mało przy Twoim problemie. Musisz ćwiczyć codziennie po godzinie czasu. Ilość powtórzeń dostosuj od Twojej formy i sukcesywnie je zwiększaj. Zacznij od 10 powtórzeń każdego ćwiczenia, w następnym tygodniu rób 15 powtórzeń. Oprócz ćwiczeń w domu, zamiast siedzieć przed komputerem wyjdź na spacer, pojeździj rowerem czy zapisz się na siłownię. Musisz zwiększyć swoją aktywność fizyczną. sposobów jest kilka: siłownia, basen, koszykówka, siatkówka - jednym słowem sksy, marszobieg, skoki na skakance, sporty walki, nordic walking. Musisz tylko dostatecznie się zmotywować do działania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...