Skocz do zawartości
Forum

Jaka dieta będzie nalepsza dla dziewczyny?


Gość mary123

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo przeszkadza mi to, że mam (duże) uda i brzuch, a w szkole mam tylko 4 lekcje w-f z czego 2 gólne i 2 tańce. Z siłowni za bardzo nie mogę korzystać. Słyszałam też o diecie wegańskiej która jest podobno dobra, bo taka gdzie nie je się pieczywa, makaronów itp. jest dobra lecz ciągle jest się głodnym i wpływa to na samopoczucie. Bardzo proszę o poradę jak i również o inne dobre diety.

Odnośnik do komentarza

Dieta wegańska jest niebezpieczna, gdyż nie dostarcza się wtedy często organizmowi wszystkich niezbędnych składników i może być kiepsko. Lepiej byłoby po prostu jeść lekkostrawnie, czyli unikać smażonych potraw, chipsów, fast foodów, a często sięgać po świeże warzywa i owoce. Z ćwiczeń proponuję brzuszki na wzmocnienie mięśni brzucha i bieganie na zrzucenie z ud i ogólne wyszczuplenie.

Odnośnik do komentarza

Dieta wegańska jest niewskazana dla osób w okresie dojrzewania oraz dla dzieci. Dieta jest bardzo rygorystyczna. Podczas niej musisz całkowicie zrezygnować z produktów pochodzenia zwierzęcego czyli: nabiału, sera żółtego, mięsa, masła, jogurtów, makaronów, jajek, miód, oraz mleko i galaretki na żelatynie wieprzowej. Taka dieta nieumiejętnie stosowana może doprowadzić do poważnych niedoborów takich pierwiastków jak wapń czy żelazo. Dodatkowo mogą powstać braki witamin z grupy B których głównym źródłem jest mięso. Możesz również mieć niedobór białka, co może znacząco wpłynąć na Twój rozwój i tworzenie się kości.
Jeśli chcesz popracować nad swoją sylwetką to wprowadź do swojego planu dnia ćwiczenia. Poświęć 40 minut na aktywność fizyczną. Najwidoczniej 4 godziny wf w Twoim przypadku to za mało. Ogranicz jedzenie słodyczy i fast foodów, nie pij napojów gazowanych, ponieważ zawierają one dużo cukru a przez to są bardzo kaloryczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...