Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego nie chudnę?


Gość juli444a

Rekomendowane odpowiedzi

Gość juli444a

Witam! Mam 17 lat, 174 cm wzrostu i ważę 65 kg. Wiem, że moja waga jest w normie ale chciałabym schudnąć około 10 kg, żeby w końcu poczuć się lepiej we własnej skórze. Problem głównie tkwi w za grubych nogach. Mam troszkę za dużo w tym miejscu tkanki tłuszczowej. Najbardziej jednak załamuje mnie to, że od miesiąca nie tknęłam żadnych słodyczy, ciastek, soków gazowanych i słodzonych, żadnego chleba, makaronów, ryżu- zero mąki. Odżywiam się jajkami, jogurtami, sałatkami, owocami, sokami 100% bez dodatku cukru, mięsem- ale nie bardzo często. Jem zupy lekkie. Pije dużo wody i nawet czerwoną herbatę. Nie głodzę się, ponieważ wiem że to nie rozwiązuje problemu- nie chodzę głodna. Do tego trenuję 4 razy w tygodniu. Naprawdę nie wiem już co robić, ponieważ zbliża się wiosna, chciałabym poczuć się lekko i dobrze. Nie ma u mnie problemu z motywacją, ponieważ naprawdę ograniczam te niezdrowe, tłuste potrawy, ćwiczę. Dlaczego nie chudnę. Bardzo proszę o odpowiedź, zależy mi na profesjonalnej opinii. Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Proces chudnięcia odbywa się stopniowo. W początkowej fazie tracimy bardzo szybko i bardzo dużo, następnie mamy spadek szybkości i stabilizację wagi. Po czym znowu obserwujemy utratę wagi jednak już nie tak spektakularną jak ta wcześniejsza. Jest to normalny proces.W tych przerwach organizm przystosowuje się do nowych warunków.Być może właśnie dlatego nie chudniesz. Jedynym rozwiązaniem jest to abyś przeczekała ten okres cierpliwie. Twoja obecna waga jest prawidłowa i odchudzanie nie powinno mieć miejsca. Ubytek wagi wynoszący 10 kg może spowodować powstanie niedoborów i zaburzeń hormonalnych. Jeśli schudniesz 10 kg będziesz miała niedobór masy. Jeśli chcesz wymodelować swoje ciało, musisz zacząć więcej ćwiczyć i być bardziej aktywna.
Twoja dieta wydaje się być zdrowa więc uważam, że problem tkwi w zbyt małej ilości ćwiczeń

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...