Skocz do zawartości
Forum

Siłownia dla 14-latki


Gość czarna13

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czarna13

Zapisałam się ostatnio na siłownię - chcę wzmocnić ciało,ujędrnić je,wymodelować,poprawić kondycję i zabić czas przy okazji. Mam 14 lat , 164 cm wzrostu i ważę 50,5 kg. Ile razy w tygodniu powinnam chodzić na siłownię po 1 h? Biegam tam 20 minut na bieżni,robię ćwiczenia siłowe + 10 minut jazdy na rowerku. A i jeszcze jedno , czy mogę na spokojnie jeść max 800 kcal dziennie chodząc tam ? Bo do tylu się właśnie ograniczam :) A ile się spala na siłowni ? Podczas umiarkowanego wysiłku??

Odnośnik do komentarza

Myślę, że 3 razy w tygodniu wystarczy w zupełności (na pewno nie mniej niż 2 razy). Pamiętaj, żeby miedzy treningami robić minimum 1 dzień przerwy. Jeśli chodzi o kaloryczność posiłków to niestety 800 kcal to nierozsądna decyzja. Masz dopiero 14 lat, rozwijasz się, dlatego potrzebujesz większej ilości kalorii. Nie schodź poniżej 1300 kcal. Odchudzanie potrwa dłużej, ale będzie bezpieczne dla zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Gość dominikau0

Masz dopiero 13 lat, więc zapomnij o stosowaniu jakiś diet odchudzających. Postaw na ćwiczenia, na przykład pompki, przysiady, skłony, nożyce, brzuszki, 6 Weidera. Poza tym by schudnąć możesz biegać, jeździć na rowerze, pływać, zapisać się na karate, taniec lub inne zajęcia. I pamiętaj, że na efekty trzeba trochę poczekać! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość fabrekas

Witam!
Mam 18 lat, waże 93kg przy wzroście 175cm, jestem nastolatkiem. Mam budowę typu "jabłko". Chodzę na siłownie przez 1.5 miesiąca i do tej pory schudłem "tylko" 2kg gdyż nie patrzyłem co jem, piłem napoje kolorowe, gazowane, jadłem potrawy solone, czipsy, chrupki, ciastka. I mam takie pytanie : Jaką dietę powinienem stosować aby schudnąć wystarczająco do wakacji? Czy moze nie stosowac diety tylko przestrzegac jakis regul dobrego zywienia?
Dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Stosuj się do zasad zdrowego żywienia. Wyrobisz sobie w ten sposób dobre i zdrowe nawyki żywieniowe.Oto kilka z nich ( resztę znajdziesz w innych postach):

1. Pożywienie powinno być zbilansowane pod względem energetycznym.

Prawidłowe żywienie wymaga zbilansowania energii tzn. utrzymania równowagi między ilością energii dostarczonej z pokarmem, a jej wydatkowaniem.

2. Dzienna podaż energii prawidłowo rozłożona na posiłki i składniki energetyczne diety

Proporcje składników w racji pokarmowej dla dorosłych , powinny wynosić:
białka 10 – 15%, węglowodany 50 – 60% w tym cukry proste nie więcej niż 10%, tłuszcze do 30% ( 35% dla dużej aktywności), w tym NNKT 3 – 7% ogółu energii.
Przedstawione procenty powinny być takie same dla wszystkich posiłków

3. Pożywienie powinno dostarczać wszystkie składniki odżywcze i błonnik z zachowaniem prawidłowych proporcji między nimi.

4. Posiłki powinny być spożywane regularnie

Aby racjonalnie wykorzystać składniki odżywcze pożywienia racja pokarmowa musi być rozłożona na posiłki spożywane w miarę możliwości w tym samym czasie.
Przerwy między nimi nie powinny być dłuższe niż 5-6 h i nie krótsze niż 3 h.
Ludzie o dużym zapotrzebowaniu energetycznym powinni spożywać 4-5 posiłków dziennie. Dla ludzi pracujących na nocnych zmianach należy uwzględnić lekkostrawny posiłek regeneracyjny ok. godz. drugiej tzn. w czasie najgłębszego spadku wydajności organizmu.

5. Posiłki powinny być spożywane w spokoju.

Powolne, spokojne jedzenie, dobre żucie, sprzyja wydzielaniu śliny, enzymów trawiennych i alkalizacji pokarmu będzie, więc lepiej wykorzystane aniżeli spożyte w warunkach dyskomfortu i pośpiechu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...