Skocz do zawartości
Forum

Czy przez odchudzanie zaniknie mi miesiączka?


Gość laska5

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam miesiączkę we wrześniu, a zaczęłam się odchudzać w lutym w następny rok. Mam 14 lat. CZy to możliwe, że przez to odchudzanie nie dostaje miesiączki? to było tak, ze wrzesien I miesiączka, październik, listopad, grudzień nic, potem styczen i luty oraz marzec dostałam, potem przestałam. Proszę o porady.To było takie odchudzanie: raz jadłam, raz nie, praktycznie musli i mały obiad, duzo piłam wody. Proszę o porady, bo nie mam pojecia, co jest grane. Nie byłam jeszcze u ginekologa ani razu.

Odnośnik do komentarza

Spokojnie. Pierwsze cykle menstruacyjne mogą być nieregularne, gdyż Twój organizm dopiero zaczyna regulować ich długość. Jest to spowodowane przez burzę hormonów w Twoim organizmie. Nawet przez dwa pierwsze lata Twoja miesiączka może być nieregularna więc na razie bądź spokojna.
Co do odchudzania to nie polecam Ci go. W Twoim wieku organizm się rozwija i nie możesz mu ograniczać dostępu do substancji budulcowych, witamin i minerałów. Jeżeli Twoja dieta była uboga w kalorie i mocno restrykcyjna organizm mógł zatrzymać cykl miesiączkowy. Tak się dzieję gdy utrata wagi jest zbyt duża, albo gdy nie dostarczamy odpowiedniej ilości pokarmu do organizmu. Dlatego też daj sobie spokój z dietami.
Jeśli chcesz być szczupła ćwicz, uprawiaj sport, zapisz się na sks i nie unikaj zajęć z wf.
Jeżeli zobaczysz dodatkowe objawy które Cię zaniepokoją udaj się do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...