Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć z 74 kg do 50 kg?


Gość sandraa2901

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sandraa2901

nazywam się Sara mam 14 lat mam 162cm wzrostu i waże 74kg . Mam niedoczynność tarczycy . nie mam pojencia jak schudnąć max 20 kg ? prubowałam diet różnych nawet nie ubyło ani kilograma . szybko się poddaje co najmniej po tygodniu. jak tyle schudnąć?? i jak się utrzymać na diecie ??? prosze o pomoc z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza

Przy niedoczynności jednym z objawów jest właśnie tycie. Będzie Ci trudno zrzucić zbędne kilogramy. Powinnaś udać się do dietetyka, przedstawić mu swoją historię choroby i poprosić o ułożenie diety.
Przy niedoczynności tarczycy bardzo ważny jest jod, ponieważ bierze on udział przy Tworzeniu hormonów tarczycy: tyroksyny i trójjodotyroniny. Wpływają one na wzrost i metabolizm dlatego przy ich niedoborze następuje zaburzenie przemiany materii. Organizm potrzebuje ok. 160 μg jodu dziennie. Najlepszym wyjściem było by wyprowadzenie się nad może, ale może to być niewykonalne lub trudne do realizacji. Źródłem jodu są ryby morskie: dorsz 110 μg, łosoś 44 μg, płastuga 52 μg, makrela wędzona 40 μg, śledź 30 μg. Tylko ryby są pewnym źródłem tego pierwiastka, ponieważ jego zawartość w roślinach jest zależna od warunków hodowli i miejsca uprawy.
W diecie przy niedoczynności tarczycy bardzo ważnym elementem jest białko, które powinno stanowić 15% wszystkich kalorii, które spożywasz w ciągu dnia. Białko w takiej ilości, gwarantuje wysokie tempo przemiany materii oraz stymuluje tworzenie się hormonu wzrostu, który jest odpowiedzialny między innymi za spalanie tkanki tłuszczowej
Powinnaś więc zwiększyć dzienną podaż białka do poziomu 80-100 g. Przy takiej ilości musisz jednak pamiętać o wypijaniu przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej, ponieważ w innym przypadku mogło by dojść do uszkodzenia nerek.
Unikaj produktów spożywczych, które zawierają związki wolotwórcze.Ograniczają one przyswajanie jodu z pożywienia. Wystrzegaj się zatem: kapusty, kalafiora, brukselki, soi oraz rzepy i brukiewi. Dotyczy to przede wszystkim warzyw w stanie surowym. Gotowanie zmniejsza zawartość tych substancji o ponad 30%.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...