Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie ud i ramion


Gość elyssa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 18 lat, 1.75m i ważę około 60 kg, więc raczej nie mam nadwagi, ani żadnych problemów z BMI. Mój problem polega na czymś zupełnie innym. Dwa lata temu gwałtownie schudłam około 10 kg. Zmniejszył mi się brzuch, schudły plecy, łydki i przedramiona. Niestety - uda i ramiona pozostały mniej więcej takie jakie były i nie chcą schudnąć za żadne skarby. Z brzuchem i pupą też mam problem, bo pozostał na nich nadmiar tłuszczu (wałeczki, cellulit i te sprawy) i skóra nie jest odpowiednio jędrna. Od pół roku regularnie ćwiczę, poza małą świąteczną przerwą, a od półtora miesiąca - 6 dni w tygodniu zamiennie stosuję program treningowy kardio i na rzeźbę. Staram się także jeść zdrowo, zgodnie z grupą mojej krwi i spożywać 1500 kcal dziennie. Mimo to, wspomniane części ciała pozostają jakie były... Zastanawiam się nad kupnem obciążników na nadgarstki, lecz nie jestem pewna czy są one w stanie pomóc moim ramionom. Co do ud - nie mam już kompletnie żadnych pomysłów. Szczególnie, że dużej ilości ćwiczeń nie mogę wykonywać z uwagi na poważną kontuzję kolana. Czy jest coś, co by można w takim przypadku polecić, aby wspomóc odchudzanie/rzeźbienie tych partii ciała? Co zrobić, by ćwiczenia były efektywniejsze? I najważniejsze, czy da radę zrobić to w 3 miesiące? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Gość karolinak

Witaj, moja koleżanka, która ma taki problem z udami i brzuchem zaczęła ćwiczyć w spodenkach neoprenowych. Twierdzi, że są skuteczne. Ja niestety ich jeszcze nie wypróbowałam, ale zastanawiam się nad takim zakupem. Poza tym polecam stosowanie serum Eveline na problematyczne partie ciała. Różne ćwiczenia na poszczególne partie ciała znajdziesz na tej stronie w zakładce Artykuły. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Najlepszym wyjściem w Twojej sytuacji było by wykupienie osobistych treningów z trenerem. W ten sposób nauczysz się jak ćwiczyć, skorygujesz błędy i dowiesz się kilku cennych informacji. Byc może Twoje ćwiczenia nie są dla ciebie odpowiednie lub popełniasz błędy przy ich wykonywaniu. Jeżeli masz problemy z kolanami dobrym wyjściem byłby basen. możesz zapisać się na aerobik w wodzie lub po prostu pływać. W wodzie nasze ciało jest lżejsze i nie obciąża ono tak stawów. Przed pójściem na basen radze spytać się swojego lekarza prowadzącego czy taka forma ruchu nie pogorszy Twojego stanu zdrowia. Co do ćwiczeń na ramiona. Obciążniki na nadgarstki to jest dobry pomysł tylko musisz wziąć pod uwagę fakt, że gdy będziesz dużo ćwiczyć z obciążeniem to wyrobisz sobie mięśnie. Co może spotęgować efekt potężnych ramion. Proponuję ci zatem ćwiczenia rozciągające lub ćwiczenia z małym obciążeniem ( 0,5 kg). Podczas treningu wykonuj na zmianę ćwiczenia siłowe i rozciągające. Przykładowe ćwiczenia na ramiona znajdziesz pod linkiem: Ćwiczenia pilates na ramiona.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...