Skocz do zawartości
Forum

Dieta bezglutenowa - Wasze porady


Rekomendowane odpowiedzi

Gość katarynka80

sama dieta nic nie pomoże, wiem z doświadczenia, choruję na celiakię, więc gluten to mój wróg, wciąż tyłam. Teraz stosuje dietę opracowaną do mojego BMI przez dietetyka i diabetologa, do tego ćwiczenia, zakupiłam na avans.pl urządzenia, stepper, kijki do NW i jakoś to idzie, w dół w ciągu 3 miesięcy udało się zejśc o 6kg

Odnośnik do komentarza

Sama pamiętam, ze jak dostałam diagnozę tego, ze nie toleruję glutenu to wpadłam w panikę bo wydawało mi sie, ze nie znajdę dla siebie dobrego jedzenia. Jednak w sieci jest tyle przepisów, że naprawdę nie jest to trudne. Poza tym jest wiele blogów, które skupione sa konkretnie na diecie bezglutenowej.

Zerknij sobie na ten wpis:
https://bezgluten.pl/pl.5_przepisow_na_bezglutenowe_pasty_kanapkowe.html

Jest tutaj kilka dobrych przepisów na pasty kanapkowe bezglutenowe. Bardzo lubię na śniadania oraz na kolacje.

Odnośnik do komentarza

Pytanie czy pozbywamy się glutenu bo to modne, czy dlatego bo faktycznie mamy problemy zdrowotne które gluten może nasilać. Jeśli nie, to nie ma sensu rezygnować i ograniczać sobie pulę produktów.

Jeśli byś chciał wiedzieć więcej odnośnie treningu, diety, suplementów to napisz na maila krzysztofsobotka.fit@gmail.com

Trener Personalny - Warszawa
Prowadzenie dietetyczne i treningowe online
Najlepsze suplementy i produkty zdrowej żywności
www.prozis.com/32w5

Odnośnik do komentarza

Diety eliminujące gluten bez alergii, nietolerancji i celiakii są po prostu nie potrzebne. W sensie jeśli taki sposób żywienia Ci odpowiada, dzięki niemu dobrze się czujesz to super. Ale jeśli jesteś zdrowa to taka restrykcja nie jest w niczym lepsza od zdrowego, zbilansowanego żywienia.
Wiele osób po przejściu na dietę bezglutenową się lepiej czuje i chudnie, bo sprawdzając czy w produktach nie ma glutenu, ogólnie zaczynają patrzeć na to co jedzą i dokonywać lepszych wyborów. Często wykluczają tym samym większość słodyczy (ciastek, ciast, batoników), które zawierają gluten i tym samym zmniejszają liczbę spożywanych kalorii.
Ja osobiście nie jestem zwolenniczkom tej diety.
--
Chcesz więcej ciekawostek na temat diety i zdrowego stylu życia? Pisze o nich na moim blogu: Jak się zdrowo odżywiać

Uczę jak żyć zdrowo i bez wyrzeczeń - FITADELLA.PL

Odnośnik do komentarza

Na samym poczatku trzeba sobie zdac sprawe z jednego .. dieta bezglutenowa nie jest latwa w zastosowaniu. Nalezy wykreslic z jadlospisu nie tylko produkty zawierajace gluten, trzeba takze uwazac na takie w ktorych jest on ukryty. Wlasciwie sama dieta nie roznic sie w podstawowych zalozeniach od kazdej innej. Jedyna roznica polega na eliminacji glutenu u osob z wykryta alergia badz nadwrazliwoscia na ten skladnik. Baza jadlospisu powinny byc produkty swieze, wysokiej jakosci jedzone kilka razy w ciagu dnia .. zazwyczaj jest to od 4 do 5 razy. Posilki nalezy spozywac w regularnych odstepach czasowych, co 3 godziny. Sniadanie jesc od razu po przebudzeniu, natomiast kolacje 2-3 godziny przed snem. Troche nietrafionym pomyslem bedzie takze spozywanie duzych ilosci przetwarzanych produktow bezglutenowych dlatego warto we wlasnym zakresie tworzyc ich zamienniki. Na rynku mozna znalezc takie artykule naturalne jak bulka tarta, zurek czy kasze https://www.delikatesyzdrowo.pl/cat-pl-22-Bez-glutenu.html Dzieki temu bedziemy w stanie przygotowac nasze pyszne dania i przekaski bez obaw. Wiele przepisow mozna znalezc w pare minut korzystajac z internetu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...