Skocz do zawartości
Forum

Skuteczna metoda na schudnięcie


Gość nicolalorens

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nicolalorens

Mam 22 Lata jestem mama 16miesiecznego synka. Będąc w ciąży przytyłam 16 kg. Od porodu minęło prawie półtora roku. Wcześniej nie miałam tak wielkiej motywacji jak teraz żeby schudnąć. Ale chce robić coś co naprawdę przyniesie mi skutki. Są 4 miesiące do wakacji i chciała bym móc pokazać się na plaży w stroju kąpielowym. Mam brzuszek po porodowy, boczki z rozstępami(niestety widoczne), dosłownie grube uda, o łydka nie wspomnę są jakby opuchnięte. Dostałam od mamy tabletki L**** f****** i mam zamiar je brać, do tego chce robić brzuszki i biegać raz dziennie wieczorem ale niestety nie wiem czy to wystarczy? Potrzebuję fachowej rady bo bardzo mi zależy na lepszej samoocenie i samopoczuciu. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Pewnie przy tak małym dziecku jest wiele do zrobienia:) Proponuję ci, żebyś zaczęła codziennie ćwiczyć. Wystarczy 30-40 minut porannej gimnastyki. Ja zaczynam od robienia przysiadów. Im szerszy rozkrok, tym mocniej pracują mięśnie ud i pośladków. Potem przechodzę do pozycji średnich i robię damskie pompki (ćwiczenie na biust) i ćwiczenie na tricepsy. Na końcu zaczynam ćwiczyć brzuszki. Koncentruję się zwłaszcza na dolnych partiach mięśni. Oprócz ćwiczeń warto ograniczyć jedzenie niezdrowych śmieci.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli karmisz piersią to nie powinnaś wprowadzać żadnej restrykcyjnej diety, gdyż może to się odbić na zdrowiu Twojego dziecka.Karmienie piersią samo w sobie jest dobrym środkiem odchudzającym Staraj się jeść zdrowe i pożywne posiłki. Jeśli zaś już nie karmisz to jedz 4-5 posiłków dziennie o zmniejszonych porcjach.Jedz dużo warzyw i owoców oraz ogranicz spożywanie tłustych potrwa. Unikaj jedzenia słodyczy, smażony potraw, fast foodów. Lepiej zamiast tego spożywać sałatki, gotowane lub pieczone potrawy. Zrezygnuj z tłustego mięsa np wieprzowiny, baraniny czy tłustej wołowiny. Lepiej jedz mięso z indyka, kurczaka czy cielęciny. Spożywaj dużo ryb są one bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które mają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Zamiast białego pieczywa, makaronów, białego ryżu i ziemniaków wybieraj brązowy ryż, ciemne pieczywo, pęłnoziarnisty makaron. Podczas wyboru kieruj się indeksem glikemicznym, powinien być on jak najmniejszy. Postaraj się również aby w Twojej diecie było jak najwięcej posiłków z surowymi warzywami.
Dodatkowo proponuję ćwiczenia, rozumiem że z maluszkiem może być to ciężkie jednak spróbuj. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz pod linkiem: Ćwiczenia na płaski brzuch po porodzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...