Skocz do zawartości
Forum

Białko w diecie + jest mi zimno :/


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 18 lat i prowadzę siedzący tryb życia. Mierzę 179 cm wzrostu i ważę 62 kg. Staram się codziennie spożywać ok 2100 - 2200 kcal i pić 1l czystej wody. Unikam cukrów prostych, w zasadzie to spożywam je tylko z owoców. Gdybym miał uśrednić dziennie spożywane makroskładniki to wyglądałoby to tak:

białko: 160 g (+- 20 g)
tłuszcz: 60 g (+- 10 g)
węglowodany: 200 g (+- 30 g)

Na takiej diecie ciągnę już dwa miesiące. Wydawało mi się, że wszystko jest z nią ok, ale przeczytałem ostatnio, że nie można przesadzać z ilością białek, no i wyszło mi że chyba spożywam ich za dużo na dzień. Co Wy o tym sądzicie? Czy powinienem je ograniczyć? Jakie negatywne skutki może to mieć dla organizmu?

Np. dzisiaj zjadłem 200 g serka wiejskiego, 300 g dorsza i 280 g fileta z indyka + troszkę mleka i serka żółtego.

Aha i korzystając z okazji chciałbym się jeszcze o coś zapytać. Otóż ostatnio jest mi ciągle zimno, szczególnie teraz w okresie jesiennym. Wszyscy w szkole w krótkich rękawach, a ja się zastanawiam czasami, czy do szafki po kurtkę nie pójść... Nie wiem w czym tkwi problem. Kalorii chyba wystarczająco spożywam, tłuszczy też chyba nie brakuje. No sam już nie wiem. Jak nie podałem jakiś ważnych informacji, to pytajcie śmiało. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...