Skocz do zawartości
Forum

15 lat, odchudzanie, potrzebna pomoc szybko


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imię Jakub i mam problem. Otóż kiedys bylem anorektykiem i strasznie malo ważyłem. Po pomocy specjalisty udalo mi sie powrócić do jedzenia. Na poczatku było dobrze, lecz potem zacząłem tyć. Obecnie ważę 70 kg przy wzroście 178cm. Inni mówią ze jest dobrze jednakże nie ukrywajmy - mam brzuszek, nad nim "oponkę"'a wyżej piersi. Lekarz mówił mi ze to nie sa hormony i z odchudzaniem "znikną mi". Próbuję od 2 miesięcy schudnąć ale mój stan pozostaje jaki jest. Chciałbym jeszcze schudnąć z ud. Pod kolanem nogi mam OK, jednak od kolana w gore mam trochę"galaretki". Proszę o szybka pomoc. Kiedys chodziłem na basen i gralem w koszykówkę, jednak obecnie przeprowadziłem się na wies i nie mam nigdzie blisko basenu/kąpieliska a w rzeczce wole nie pływać. Mysle tez czy nie przestać jeść na pewien czas. Chciałbym do konca wakacji choć trochę schudnąć. Jem Mało i rzadko, jeśli chodzi o metabolizm to codziennie "korzystam z wc". Proszę o szybką pomoc. To ważne.

Odnośnik do komentarza
Gość doświadczenie mówi

Z powodu anoreksji powinieneś do tematu odchudzania podejść delikatnie. Przez dwa miesiące się odchudzasz i nie ma efektów więc napisz co jesz. Na wsi jest mnóstwo miejsca na przejażdżki rowerowe, które poprawią wygląd Twoich nóg i spalą zbędny tłuszczyk.

Odnośnik do komentarza

Pije 1-3litry wody dziennie, nie pije herbat i napoi gazowanych, czasem soki bezcukrowe, co do śniadań to bezglutenowe platki kukurydziane i 0,5% mleko, jajko na twardo z kromka chleba razowego/slonecznikowego (nie jem białego pieczywa), co do obiadów to zupy różne, warzywa na parze z duszonym mięsem, ryby bez panierki itp, same zwykle ryby, przeważnie z pomidorem. Na kolacje jem sałatki badz jakies owoce, najpóźniej o 19. Co do roweru to dziennie 10-20km po okolicach w godzinę średnio jeżdżę, co jakies 5-8km zatrzymuje się i pije 200-300ml wody. A jakieś ćwiczenia mógłbyś polecić?

Odnośnik do komentarza
Gość doświadczenie mówi

you tube
10 zasad - jak skutecznie schudnąć?
dr.Iwona Wierzbicka
Co do ćwiczeń Ja preferuję rower, rolki, basen, jakie Ty masz zainteresowania i co możesz robić na wsi, na pewno brzuszki, pompki, przysiady jakieś ciężarki i rzeźbić klate, pewnie też znajdziesz fajne ćwiczenia na you tube.

Odnośnik do komentarza

Jacob - sądzę, że powinieneś być pod opieką dietetyka a jeśli miałeś zaburzenia odżywiania i zacząłeś znowu jeść "rzadko i mało", to zwrócić się także ponownie po pomoc do psychologa, aby nie wzbudzać w sobie lęków i dodatkowo by sprawdzić realność postrzegania własnej sylwetki.

Zachęcam też do przeczytania materiałów z działu "Czy to mój problem?" na stronie www.ctzo.org

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...