Skocz do zawartości
Forum

Zaparcia od dzieciństwa


Gość p...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 13 lat i duże problemy z zaparciami. Mam tak właściwie już od wczesnego dzieciństwa! W ostatnich pozbyłam się nadwagi i schudłam 15 kg. Aktualnie przy wzroście 165 cm ważę 53 kg. Myślałam, że problem z nieregularnym wypróżnianiem był efektem złego trybu życia, ale jednak nie. Teraz jem 5 razy dziennie, tylko zdrowe rzeczy oraz prawie każdego dnia ćwiczę 90 minut na orbitreku. Stosuję też Colon C. Mimo wszystko moje wizyty w toalecie nie są częstsze niż raz na tydzień. Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Gość radar4r4r

zrób badania na pasożyty, nietlerancje pokarmowe, jedz ok 1kg warzyw i owoców dziennie. (dużo malin i buraków!!!!)
KAwa na czczo , guma do żucia, mi pomógł jeszcze suplement cericol (ok 100 zł w internecie) plus probiotyki

Odnośnik do komentarza

~maksik
ojjjj to niefajnie,współczuje Ci :/ ale może spróbuj zastosować dicopeg 10g bo po co się masz tak męczyć,ja go stosowałam I na mnie bardzo skutecznie działał

dziękuję za radę! Ja też miałam problem z zaparciami i po tym dicopeg 10g od razu mi przeszło i czuję się świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Gość kulkkka

Widzę że nie tylko ja mam z tym problem, co prawda w dzieciństwie to może z kilka razy miałam zaparcie. Ale nic w zasadzie z tym nie robiłam i później w dorosłym życiu już zaczynałam odczuwać tego skutki. Praktycznie po każdym posiłku bolał mnie brzuch a załatwianie się to naprawdę był koszmar.Dopiero zmiana diety i Intesta pomogły mi stanąć na nogi

Odnośnik do komentarza

Ja też od dziecka miałam problem z zaparciami, z wiekiem się nasilało. w Liceum to miałam tak wielki brzuch czasami od wzdęć i zaparć że wyglądało jakbym była w ciąży. Po latach okazało się, że mam niedoczynność tarczycy dlatego polecam wybrac się do dobrego endokrynologa np. przez www.ranking.abcZdrowie.pl

Odnośnik do komentarza

Jelita muszą się przystosować, może dieta wyniszczyła bakterie w przewodzie pokarmowym. Nie zaszkodzi dobry probiotyk. Ja biorę biopron z błonnikiem. Bakterie budują mikroflorę a błonnik radzi sobie z zaparciami. Ale najlepiej poradzić się lekarza

Odnośnik do komentarza

lewatywy nigdy nie zrobię. Zbytnio się jej obawiam. Na dłuższe zaparcia polecam ze swojego doświadczenia czopki eva qu. Działają szybko i niegwatłownie. Ale wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć, więc warto zdrowo jeść, pić dużo wody i ćwiczyć :D

Odnośnik do komentarza
Gość Kaśka Korin

Ja odstawiłam gluten, a jeśli jem już dajmy na to pieczywo, to tylko z własnego wypieku (polecam Ci przepisy na chleb razowy stąd: Tekst linka)
Do tego regularne jedzenie, serio, niech posiłki będą jedzone w jednakowym odstępie czasu. I to powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...