Skocz do zawartości
Forum

Taniec klasyczny a wystający brzuch


Gość mojo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat, 166 cm wzrostu i ważę 59 kg. Wiele osób mi mówi, że jest to waga prawidłowa, jednak nie czuję się z moim wystającym brzuchem dobrze. Od jakiegoś czasu zaczął mnie interesować taniec klasyczny (balet), jednak nie wiem, czy z moimi predyspozycjami (brzuch) byłabym w stanie spróbować. Nie jestem również bardzo roźciągnięta, więc trochę obawiam się opinii przyszłej nauczycielki tańca. Co zrobić?

Odnośnik do komentarza

W takim razie zacznij ćwiczyć. Podczas ćwiczeń wzmocnisz mięśnie brzucha i rozciągniesz pozostałe. Rozpocznij treningi od 15 minutowej rozgrzewki. rób pajacyki, bieg w miejscu lub skakanie na skakance. Potem przejdź do ćwiczeń na mięśnie brzucha: brzuszki, nożyce, podnoszenie kolan do brzucha. następnie rób przysiady, wymachy nóg i rąk. Ćwiczenia zakończ 20 minutami ćwiczeń rozciągających: skłony w siadzie prostym i płotkarskim, skrętoskłony tułowia. Cały trening powinien zająć jakąś godzinę dziennie.
Blaet jest wymagającym tańcem, ale zawsze możesz spróbować swoich sił. Nie poddawaj się po pierwszych niepowodzeniach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...