Skocz do zawartości
Forum

Jak odchudzić gruszkę?


Gość Ruda92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 18 lat , ważę 60 kg. i mam 164cm wzrostu.Mam figurę gruszki, moje uda łydki itd... są dosyć duże,od zawsze staram się chociaż trochę schudnąć w tych partiach ale na nic bieganie, rowerek stacjonarny i nawet skakanka, bardzo bym chciała zrzucić ok 6 kg. i zarazem pozbyć się tych masywnych nóg... Stosowałam różne diety, teraz jestem przy diecie 1000 kcal i jeżdżę kolejny raz na rowerku stacjonarnym i nawet zakpiłam plastry odchudzające slim path... efekty mało widoczne prawie po tygodniu...Unikam słodyczy, fast food i jem dużo owoców, ryby,chleb razowy, musli, jajka, szynki tylko drobiowe, jogurty, herbaty ani kawy nie słodzę. Staram się jeść mniej a częściej , po 18 już nie jem w ogóle czasem tylko jakis owoc ... Czy ma jakieś szanse żeby pozbyć się tych uporczywych nóg? jakie ćwiczenia, dieta? I na dodatek zaczęły mi pękać naczynka na nogach nie wiem czy to od ich ciężaru czy od nie odpowiednich ćwiczeń, Bardzo proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuje...

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

Twoja waga jest prawidłowa, więc nie powinnaś chudnąć. Jeśli w Twojej rodzinie kobiety mają masywne nogi to może być trudno Ci to zmienić u Ciebie. Z tymi naczynkami to lepiej udaj się do lekarza, bo to poważna sprawa. Musisz uważać na efekt jojo, skoro stosujesz takie drastyczne diety.

Odnośnik do komentarza

Masz dobrą wagę i nie powinnaś się odchudzać. Jeżeli chcesz schudnąć z dolnych partii ciała to polecam przede wszystkim ćwiczenia rozciągając oraz ćwiczenia rozciągające. Częstym błędem popełnianym w przypadku odchudzania gruszek jest wykonywanie złych ćwiczeń lub co gorsza ćwiczeń z obciążeniami na dolne partie ciała. Powoduje to rozwój mięśni ud i pośladków a co za tym idzie pokłębienie problemu.
Na dolną część ciała wykonujemy ćwiczenia rozciągające i bez obciążeń. Musimy pamiętać również, że bardzo ważne jest odpowiednie wyćwiczenie mięśni ramion, które będą na równoważyć zbyt szerokie biodra i uda.
przykładowa dieta: Dieta dla figury typu gruszka
Jeśli jeździsz na rowerku to pamiętaj aby robić to bez obciążania, to samo tyczy się każdego sprzętu

Odnośnik do komentarza

Jestem kobietą, mam lat 15, wzrost 165, waga 76kg.
Mam problem , moje ciało jest typem gruszki.Mój brzuch jest płaski tylko bardzo przeszkadzają mi uda:/ I chciała bym zapytać co jest lepsze na uda , basen czy siłownia? Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Zainteresuj się lipolizą iniekcyjną.
Zastrzyk z specyfikiem lekarz wstrzykuję tam gdzie jest tłuszcz. To nie jest dla otyłych osób!!!! To ponoć rozpuszcza tłuszcz z tych miejsc, których się chcesz pozbyć. ampułka kosztuje 90 zł. Wątroba usuwa ten tłuszcz z tych miejsc. W tym czasie nie można jeść tłusto.
Jest bardzo dobrze tolerowane przez ciało i nie ma efektów ubocznych.
Zresztą sprawdź w internecie opinie i informacje na ten temat.
Sama wiem co czujesz. Zeby dobrze wyglądać w naszym wypadku trzeba mieć lekką niedowagę. Kilogram lub dwa.

Odnośnik do komentarza

Ruda, nie odchudzaj się, bo twoja waga jest ok. Widać taki już twój urok, że masz figurę gruszki, ale w tym też są plusy, naprawdę. Ewa Farna ma dość szerokie biodra i popatrz jak ładnie wygląda w krótkich sukienkach (koncert urodzinowy) itd. Też przez długi czas miałam kompleksy, bo choć mam figurę klepsydry, to mam dość dziwny układ nóg - grubsze uda i szczuplusieńkie łydki (dysproporcja jest spora). Jednak z czasem przekonałam się, że to wygląda właściwie seksownie i podoba się mężczyznom, szczególnie w spódniczkach. Popatrz na siebie łaskawszym okiem, faceci lubią pupy, niektórzy nawet bardziej niż piersi :) wręcz powinnaś podkreślać swój atut, a nie próbować się go pozbyć :) jedyny problem jaki tu widzę u ciebie, to łydki... ale co poradzisz, trzeba je polubić :)

Odnośnik do komentarza

Oto kilka ćwiczeń pomocnych dla gruszek. W przypadku tego typu budowy cele ćwiczeń jest wzmocnienie górnych partii ciała oraz wysmuklenie partii bioder i ud:

Nogi i pośladki

1. Odwodzenie nogi
Stań prosto przy krześle lub innym punkcie oparcia, złap się oparcia prawą dłonią, lewą dłoń oprzyj o biodra. Wykonaj wymach lewej nogi do boku, wstrzymaj ruch na 3 - 5 s, po czym wróć do pozycji początkowej. Na każdą nogę zrób po 3 serie po 12 powtórzeń
Modyfikacją tego ćwiczenia jest odwodzenie nogi leżąc na boku. W tym celu połóż się na boku, głowę oprzyj na dłoni, nogi powinny leżeć w jednej linii wraz z tułowiem i być wyprostowane. Wykonaj unoszenie nogi do góry, wstrzymaj ruch na 3 – 5 s po czym wróć do pozycji początkowej. Na każdą z nóg należy wykonać 3 serie po 12 powtórzeń.
2 Wchodzenie na stopień
Ustaw przed sobą niski taboret lub wykorzystaj schody. Ramiona powinny być ułożone swobodnie wzdłuż tułowia. Wejdź jedną nogą na stopień, po czym dostaw drugą. Następnie w analogiczny sposób wykonuj zejście. To ćwiczenie powtórz w 3 seriach po 15 powtórzeń
3Półprzysiady i przysiady.

Ramiona

1. Zginanie rąk z hantlami
2. Podnoszenie rąk z hantlami w bok.
3. Wyciągając w przód i cofając w tył ręce obciążone ciężarkami.
Wszystkie ćwiczenia powinny być wykonane w 2 seriach po 12 powtórzeń
Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość cl...17

Mam 17 lat, 169cm wzrostu i ważę 62kg. Mam figurę gruszki, szczupłe ramiona i brzuch, natomiast krągłe biodra i nogi. Chciałabym pozbyć się problemu grubych nóg z którymi czuję się bardzo niekomfortowo. Jak temu zaradzić ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...