Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie a efekt jo jo


Gość Justyna023

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justyna023

Mam na imie Justyna, mam 23 lata,168cm i waze 76 kg, urodzilam juz dziecko i odrazu sie roztylam zaraz po ciazy.Minelo juz 1,5 roku.Ja i moj maz mielismy zle nawyki, czyli snikersy, chrupki, cola itd szczegolnie wieczorami na film.Jak zobaczylam moja wage, ktora dobila 79kg (tyle wazylam w ciazy 9 miesiacu) powiedzialam sobie koniec z tym i poszlam do ogolnego lekarza zeby mi poradzil jak fajnie schudnac.On mi doradzil wlasnie ta ksiazke Doktora Pape i pol godziny sportu dziennie.Od tygodnia trzymam sie tej diety ostro i nie grzesze.W tydzien schudlam ponad 3 kg.Strasznie sie ciesze ze tak szybko chudne, ale boje sie efektu jojo.Chce schudnac 14 kg, zeby wazyc 65 kg jak z przed ciazy.Ta dieta polega na tym,ze na sniadanie mam zjesc weglowodany, czyli np. 3 kromki chleba ciemnego z marmolada lub nutella, bo rano mozg potrzebuje slodkie,na objad bialko np. gotowanego lub grilowanego pol kurczaka z salatka, na kolacje tez samo bialko np. rybe.To wlasnie to bialko na kolacje plus ten sport sprawia ze chudne rowniez podczas snu.Duzo pic wody.1 kawa z mlekiem dozwolona bez cukru lub espresso.Cherbaty wszystkie moge pic.Jesc mam co 5 godzin i kolacje najpozniej do 19 godz.Do tego biegam 25 minut co 3 dzien,a te dni pomiedzy to robie cwiczenia domowe na miesnie 35 minut i to konsekwentnie.(z tym konsekwentnie to mialam ZAWSZE problem, juz chyba 100 razy diete zaczynalam i nigdy nie wytrzymalam dluzej jak 2 dni az wstyd sie przyznac, tym razem jest calkiem inaczej ta dieta mi odpowiada i chetnie sie jej trzymam, nawet moj maz tez). Ogolnie dieta super, bo glodna nie chodze i szybko chudne, tylko co jak juz schudne te 14 kg i zechce normalnie jesc, to co ja mam wtedy jesc zeby nie przytyc?czy moze robic ta diete juz zawsze? Czytalam jak pani komus odpowiadajac na pytanie napisala ze powinno sie na tydzien 0,5 lub 1 kg chudnac a ja chudne az 3 kg czy to zle?a przestrzegam wszystkiego co w tej ksiazce pisze a jest napisana przez dovrego lekarza, nawet ten lekarz co mi ta ksiazke polecil to tego autora zna. Niech mi pani poleci jak mam sie odzywiac po osiagnieciu mojego celu czyli 14 kg schudniecia.Jak mam jesc zeby utrzymac figure wtedy?i co pani sadzi o tej diecie? z gory dziekuje za odpowiedz i przepraszam ze sie tak rozpisalam pozdrawiam goraco

Odnośnik do komentarza
Gość renata6k

Zazwyczaj chudnie się szybciej na początku diety, a później waga spada wolniej. Jeśli stosujesz się do diety to chyba powinnaś się cieszyć, że działa a nie martwić efektem jojo. Wystarczy jak po diecie nie wrócisz do złych nawyków, może urozmaicisz jadłospis, ale jednak nie zaczniesz popełniać tych największych błędów i efekty się utrzymają.

Odnośnik do komentarza
Gość Majka996

Ważę około 51 kg i jestem kobieta. Mam 15 lat. Często nie udaje mi się jeść o stałych porach, gdyż mam dość dużo nauki. Mało się ruszam i chciałabym to zmienić, ale nie wiem jakie ćwiczenia są skuteczne. Podejmowałam już próby odchudzania się dużo ćwiczyłam i bardzo mało jadłam. Schudłam w ten sposób 3 kg. Ale teraz już to nie pomaga. W mojej rodzinie nie występuje otyłość. Jem dość dużo tłustych rzeczy i słodkiego. Śniadanie : Kanapki z serem roztopionym i wędliną Obiad: Przeważnie mięso, ziemniaki i surówka. Kolacja: Kanapki z serem, kiełbasa lub coś w tym stylu. W między czasie jem jeszcze kanapki itd. Przeważnie jem godzinę dwie przed snem. Piję mało. 2-3 szklanki herbaty dziennie. Czasami kompot. Porcje te nie są za duże. Największe są kolacje. Proszę o pomoc. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Gość renata6k

Powinnaś przede wszystkim zmienić nawyki żywieniowe. Śniadanie powinno być duże, a kolacja malutka, unikaj smażonego przed snem. Na kolację najlepiej zjedz coś lekkiego, jak np. sałatkę warzywna lub owocową. Serek topiony to bomba kaloryczna i prawie zero składników odżywczych, więc lepiej zastąp go czymś bardziej wartościowym. Między posiłkami staraj się jeść warzywa i owoce oraz orzechy. Najlepiej byłoby jeść posiłki regularnie, a kolację na 2-3 godziny przed snem. Powinnaś tez więcej pić, aby nie doprowadzić do odwodnienia. Pij wodę, najlepiej 1,5 litra dziennie. Dobrze by było też zrezygnować ze słodyczy i zamiast nich, jak już napisałam, wybierać warzywa i owoce. Co do ćwiczeń to może basen? Bieganie? Sporty tego typu wysmuklają sylwetkę proporcjonalnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość catherinee

Witam, zmagam się z problemem dotyczącym mojego brzucha. Okolo 4 miesiace temu zaczelam chodzic na silownie, na poczatku jadlam wszystko co chcialam , nie bylam na zadnej diecie. W wyniku troche schudlam , ale pragnelam lepszych rezultatow totez poprosilam trenera o napisanie diety.Byla ona ok. 1200-1400kcal w zaleznosci od posilkow i bylam na niej ok 2-3 tyg, potem niestety ja przerwalam i zaczelam jesc normalnie. Przez 2 tyg nie cwiczylam na siowni jednak nie bylo az tak zlych efektow. Dopiero teraz kiedy zaczęłam od nowa cwiczyc < codziennie> i ograniczac jedzenie "wywaliło" mi brzuch 2 razy mocniej niz kiedykolwiek! jestem zalamana i zrozpaczona poniewaz cwicze od tygodnia codziennie, b.malo jem a ten brzuch jak hustawka - rano w miare, w ciagu dnia nagle sie "wywala" i pomimo cwiczen jest tak ciagle. Co jest tego przyczyna> czy powinnam przejsc teraz na kolejna diete?!

Odnośnik do komentarza

Witam, Mam 21 lat, ważę 60kg, wzrost 170cm. Chciałabym pozbyć się ok 6kg tłuszczu i utrzymać wagę 53,54 kg. Dodam,że jeszcze 3 lata temu ważyłam 50 kg jednak stres spowodowany studiami i konieczność rezygnacji z wysiłku na rzecz nauki spowodowała wzrost mojej wagi. Od miesiąca chodzę na siłownie, łączę trening aerobowy z treningiem siłowym. Ok 40 min treningu siłowego następnie od 40-60min aerobów 4 razy w tygodniu. Nie schudłam ani grama!!! Jem duże ilości białka ok 300g mięsa dziennie, sałaty, płatki owsiane, chleb wyłącznie razowy, nie słodzę, nie używam cukru, nie jem słodyczy. Nabiał wyłącznie odtłuszczony, alkohol staram się ograniczać do minimum. Jednym słowem stosuję się do wszystkich powszechnie zalecanych porad i nic. Jestem sfrustrowana. Myślę,że kalorycznie moja dieta wynosi jakies 1100-1300 kcal dziennie. Pomocy:(

Odnośnik do komentarza
Gość Pusztelka

Mam 16 lat i 165cm wzrostu, ważę ok 57 kg. Nie jestem jakoś specjalnie gruba, wręcz przeciwnie, znajomi mówią mi że jestem zgrabna ale oponka na brzuszku trochę mnie dołuje. ;/ Obliczałam swój wskaźnik BMI i mam 'odpowiednią wagę' ale ja chciałabym ważyć ok 52-53 kg. Mam dość duży biust więc boję się, że jak schudnę to będzie nieładnie wyglądał. Dodam, że mam nadczynność tarczycy więc jak ćwiczę to okropnie się męczę więc wolałabym jakąś dietę. Z góry dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza

Mam 23 lata mam 178cm i ważę 94 kg. Za 3 miesiące jadę na obóz i nie chciałbym wyglądać tak jak teraz czyli wszystko ok tylko tzw. oponka na brzuchu. ;/ co mam jeść, jakie ćwiczenia mam robić, aby tej oponki nie było. Naprawdę zrobię wszystko aby tylko nie było tego brzucha. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza

Aby wzmocnić mięśnie brzucha, co spowoduje spłaszczenie brzucha musisz niestety ćwiczyć. Polecam brzuszki. Jeśli zaczniesz od małej ilości codziennie, a czasem zwiększaj tą ilość. Wyrobi się kondycja i nie powinnaś tak szybko się męczyć.

Odnośnik do komentarza

Przydałoby się schudnąć kilka kg, ale naprawdę nie trzeba dużo. Dlatego nie musisz stosować drastycznych diet. Wystarczy jeść odrobinkę mniejsze porcje a regularnie oraz zrezygnować ze słodyczy i fast foodów. Do tego zacznij uprawiać codziennie jakiś sport i szybko Ci z tym pójdzie :)

Odnośnik do komentarza

Ważę 60kg i mam 171cm wzrostu. Uważam, że mam grube uda, wielką pupę i szerokie biodra (90cm). Oczywiście we mnie przeszkadzają mi również szerokie ramiona. Wstydzę się kupić rurki, a tak o nich marzę, ale boje sie że jestem grubasem i wszyscy mnie wyśmieją. Czy naprawdę jestem gruba? Wiem że moje BMI jest w normie, ale chciałabym schudnąć gdzieś z 5-10 kg . Ale bez głodówki i bardzo męczących ćwiczeń. Proszę odpowiedzieć na pytanie czy powinnam schudnąć i o jakąś dobrą dietę, która trwa mniej niż miesiąc bez głodówki. Błagam o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Gość nemulek1997

Witam, mam 14 lat, 163 cm wzrostu i waże 64 kg :/ Próbowałam różnych diet 1500kcal, 1000kcal i mój najgłupszy pomysł głodówka, a waga zmieniała się tylko o 1kg lub 2kg. Chciałam dodać że ćwicze 3 razy w tygodniu po 60-100min karate, a jak tylko zrobi się ciepło to będe jeździć 5 razy w tygodniu wszędzie jeżdżę rowerem żeby nie wozić tyłka autobusami ani samochodami, jak nie wieje i jest w miare ciepło to każdy wolny czas spędzam na boisku do piłki nożnej i stoje na bramce, a od następnego tygodnia chcę zacząć biegać koło 5:30 przez jakieś 30-40min przed szkołą. W domu robie kilka razy dzennie pompki i brzuszki. W ogóle nie piję coli, pepsi ani nic gazowanego za to mam chorą potrzebe picia mleka 0.5% kupuje 12 litrów i to wypijam w tydzień, słodkiego też prawie nie jem czipsów nie jem od przedszkola, a fast foody jem 2 razy na 2-3 miesiące i to np kawałek pizzy czy zapiekanka jak juz naprawde nie ma co. Jak mam ochotę coś podjeść to zwykle jest to jakiś owoc, warzywo lub activia. Proszę o jakąś skuteczną diete i może jakieś lepsze ćwiczenia niż brzuszki? Przy okazji czy bieganie codziennie o 5:30 rano przed śniadaniem i szkołą to dobry pomysł, czy może lepiej wstawać o 5:00 i jeżdzić do tej 6:40 rowerem? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Nie powinnas sie odchudzać ze względu na konsekwencje zdrowotne. tak jak sama napisałaś, masz prawidłową wagę. 90 w biodrach to idealny wynik. Nie wiesz, że marzeniem każdej kobiety jest figura 90-60-90? I to ostatnie 90 to właśnie biodra. Musisz zaakpetować jak jestes zbudowana. Nie kupuj na siłę tych rurek, jeśli źle w nich wyglądasz. Dla każdej gizury można dobrac super ciuchy. Nie o to chodzi, aby każdy wyglądał tak samo...

Odnośnik do komentarza
Gość nemulek1997

Może i mam dużo ruchu i w miare dobre żywienie ale dlaczego nie mogę schudnąć? :( Z tym bieganiem to beznadziejny pomysł, zrobiłam sobie rozgrzewke, biegałam po lesie i skręciłam kostke :/ A na w-fie jak robimy ,,taczki" to jest mi strasznie głupio że waże 64kg i nikt nie chce być ze mną w parze bo nie dają rady.

Odnośnik do komentarza

Przyczynami efektu jo jo bardzo często jest zła dieta. Jeśli jesteśmy na diecie odchudzającej która bardzo mocno ogranicza nam kalorie to o ile nie zmienimy nawyków żywieniowych najprawdopodobniej staniemy się ofiarami efektu jo jo. Aby uchronić siebie przed tym zjawiskiem powinniśmy:
1. Po ukończeniu diety obniżyć dzienne spożycie kalorii o 400 kcal w stosunku do ilości kalorii spożywanych przed rozpoczęciem diety.
2. Zwiększamy swoją aktywność fizyczną. Ukończenie diety nie zwalnia nas z obowiązku codziennych ćwiczeń.
3. Zmieniamy nawyki żywieniowe. Jeśli po diecie odchudzającej powrócimy do dawnych nawyków żywieniowych to nie dziwmy się, ze i kilogramy nam powrócą.
4. Przy wychodzeniu z diety odchudzającej bardzo ważne jest stopniowe dodawanie kalorii - 100 kcal na tydzień.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...