Skocz do zawartości
Forum

Dyskopatia i siłownia


Gość agata26

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Ćwiczę na siłowni parę lat. myślę ze w ostatnim tygodniu nadwyrężyłem kręgosłup. a dokładniej odcinek lędźwiowy. mam problem bo teraz nie mogę robić wszystkich ćwiczeń z powodu bólu. proszę o jakieś porady i ćwiczenia które mogę zrobić w domu żeby wzmocnić kręgosłup. dodam ze na siłowni bardziej ćwiczę na sile. i nigdy nie robiłem aerobów.

Odnośnik do komentarza
Gość Papulina

mam 18 lat, ważę 58 kg i mierze 156cm. Niby się wydaje ok (wedle mnie też jest ok) ale jestem po operacji kręgosłupa i muszę ważyć nie więcej niż 52 kg. Jest mi trudno schudnąć ponieważ nie moge wykonywac ćwiczeń fizycznych, poza tym nie lubie sobie odmawiać. Dochodzi dodatkowy problem, bo przestałam palić i mój metabolizm dramatycznie się przewrócił, czuję jakbym cała puchła.. baaardzo prosze o jakąkolwiek odpowiedź z góry dziękuje Paulina

Odnośnik do komentarza

Zostaje Ci tylko manipulacja przy diecie. Polecam dietę niskotłuszczową, lekkostrawną. Dużo warzyw i owoców. jedz pięć razy dziennie, ale regularnie i mniejsze porcje. Nie jedz na 2-3 godziny przed snem. Bez aktywności fizycznej na pewno chudnięcie będzie szło wolniej, ale jak się zmotywujesz do niepopełniania głupich błędów jak słodycze czy fast foody to powinno być w końcu ok :)

Odnośnik do komentarza

Agato,
Nie napisałaś jaką konkretnie masz dyskopatię oraz jak bardzo zaawansowana ona jest. Z tego powodu trudno jest mi cokolwiek powiedzieć. dyskopatię we wczesnym stadium można leczyć za pomocą rehabilitacji oraz fizjoterapii. Można też wykonywać ćwiczenia w domu. Jednak w przypadku zaawansowanego przebiegu choroby konieczna jest operacja.
Radziłabym jednak zrezygnować z siłowni na rzecz pływania lub jogi. Jednak wszelkie ćwiczenia powinny być uzgadniane z lekarzem prowadzącym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...