Skocz do zawartości
Forum

Brak efektów odchudzania przy diecie 1200 kcal


Gość kararoco

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kararoco

Witam mam 165 m wzrostu i waże 69kg. Od listopada zaczelam stosowac diete 1200 kcal. W pierwszym miesiacu schudlam 3 kg (chociaz ubylo mi tkanki tluszowej przybylo mi tkanki miesniowej ) Niestety od 1,5 miesiaca przestalam chudnac moja waga wacha sie pomiedzy 71-69. Postanowilam zmienic diete na 1000 kcal.(jestem pod okiem dietetyka) jestem na niej od 3 dni,do tego codziennie chodze min.godzine a w weekendy nawet do 4 h. procz tego stosuje 3 minutowe odchudzanie ktore tez nie dziala. Dlaczego tak sie dzieje.?Co mam zrobić? Cwiczyć? Może jakies suplementy wspomagajace odchudzanie?? Prosze o pomoc poniewaz do konca kwietnia chcialabym wazyc ok.60 kg. To moj jedyny ratunek :(

Odnośnik do komentarza

Często tak się dzieje, ze po pierwszych paru dniach, kiedy szybko tracimy na wadzę, przychodzi pauza. Jest to spowodowane tym, iż w pierwszych etapach odchudzania tracimy głównie wodę a nie tłuszcz. O redukcji tłuszczu tak naprawdę możemy dopiero mówić po 11 dniach diety. Etapy odchudzania przedstawiają się następująco:

Etap 1: Przez pierwsze 3 dni diety tracimy 70% wody, 5% białka, 25% tłuszczu

Etap 2: Do 13 dnia diety tracimy 19% wody, 12% białka, 69% tłuszczu

Etap 3: Między 21 a 24 dniem diety tracimy 15% białka, 85% tłuszczu

Etap 4: Od 24 dnia diety tracimy 25% białka, 75% tłuszczu

Gdy waga stanęła w miejscu może to oznaczać, że Twój organizm przystosowuje się do nowej diety lub organizm przestawił się na tryb oszczędzania. W trybie oszczędzania Twój organizm zaczyna oszczędzać wydatkowanie energii i przestawia się na zużywanie swoich rezerw czyli rezerw tłuszczowych.
Dlatego też ćwicz cały czas sukcesywnie zwiększając ilość lub czas ćwiczeń tak aby Twój organizm miał wyzwanie. Musisz być systematyczna i wytrwała. Nie poddawaj się.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...