Skocz do zawartości
Forum

dieta w młodym wieku ._.


Rekomendowane odpowiedzi

witam :)
mam 14 lat, 160-165 cm wzrostu i ważę 57 kg....
baaardzo chciałabym schudnąć na twarzy i w okolicy ud, które najbardziej mi przeszkadzają.
mój codzienny jadłospis wygląda mniej więcej tak:
na śniadanie jem owsianke
drugie śniadanie to kanapka i jakiś owoc
obiad to dwa dania
3godz. po obiedzie jem taki mini obiad i do końca dnia saram się nic nie jeść, a jeśli zjem to zazwyczaj to albo owoc albo kanapka.
zawsze ćwiczę na zajęciach WFu gdyż kocham ruch.
ostatnio zaczęłam również ćwczyć i biegać (codziennie też spaceruję ok.1km), ale ja zamiast chudnąć, tylko tyję...
bardzo zależy mi na zrzuceniu kilka kg. wszystkie moje rówieśniczki są bardzo szczuplutkie a ja w ich towarzystwie czuję się okropnie..
a właśnie posiłki staram się jeść co 3 godziny. Niestety ten mój jadłospis jest dość niewygodny, ponieważ jem obiad w szkole i jest on o godzinie 13, jak wracam do domu jest 16-17 i zawsze jestem głodna. sama myślę, że muszę zrezygnować z tych mini obiadów( są to zazwyczaj jakieś warzywa z patelni ) i zastąpić je jakąś lekką kolacją ^^
przestałam ostatnio pić wszystkie gazowanie napoje(nie piję ich już tydzień,wcześniej piłam codziennie jedną szklankę pepsi) i staram się przestać jeść wszelkie słodycze, jak narazie nie idzie mi za dobrze, ale mam nadzieję, że z uplywem czasu będzie coraz lepiej :)
bardzo kocham owoce i warzywa. szczególnie bardzo lubię pić wyciskane soki :) lecz słyszałam, że te soki też pasuje odrzucić jeśli chcemy schudnąć, wiec staram się pić tylko wodę :)
chcialam jeszcze zapytać co do ziemniaków, dużo osób z nich rezygnuje, nie wiem czy faktycznie one się przyczyniają do efektów wagi człowieka, a więc proszę mnie doinformować x)
bardzo proszę o wszelkie rady, gdyż chcialabym zrzucić te 5-6 kg do wakacji :)
pozdrawiam serdecznie :3

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudiajoljol

Cześć! :) mam podobną wagę i wzrost jednak w tym roku już będę miała skończone 16
Jeśli chcesz zrzucić parę kg i nabrać fajnych lekkich mięśni to polecam Ci 'Skalpel 'Ewy Chodakowskiej
Bardzo wiele osób nawet nie próbowało tych ćwiczeń jednak mówią że jest to złe dla naszego organizmu co jest nie prawdą
Sama się o tym przekonałam
Pamiętaj! Musisz ćwiczyć ponieważ ćwiczenia to 30% sukcesu,resztę stanowi nasza dieta
Bardzo dobrze że ćwiczysz na wf i spacerujesz, polecam również robić przysiady dzięki czemu ładnie ukształtują Ci się pośladki na czym Ci pewnie również zależy
W soboty powinnaś biegać, ok godzinka to jak najbardziej norma
Staraj się zmienić swoje życie na naprawdę zdrowy tryb
Staraj się jeździć rowerem np do sklepu, skakać na skakance itp
Na samym Początku polecam pilates, przygotuje cię do pokonania dalszej 'drogi do sukcesu '
Teraz dieta, nie żadna głodówka tylko racjonalny sposób żywienia
Unikaj zbyt wielu smażonych produktów, jedz brązowy ryż, sałatki, chude mięso, ciemne pieczywo
Codziennie powinnaś jeść po jednej kostce czekolady, ponieważ twój organizm tego potrzebuje natomiast kompletnie ogranicz fast foody czyli kebaby, pizze itp oraz słodkie napoje
Pepsi zastąp zdrową, przygotowaną wodą z cytrynką, pij jej dużo, ponieważ oczyszcza organizm i wspomaga metabolizm
Jedz 5 posiłków dziennie jednak małe porcje i pamiętaj
NIE JEDZ PO GODZINIE OSIEMNASTEJ!!!
To na tyle

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudiajoljol

Zapomniałem wspomnieć jeszcze o ważnej rzeczy mianowicie piciu czerwonej i zielonej herbaty
A co do ziemniaków to po prostu jedz ich mniej i gotowane, nie smażone ani nie z żadnym ciężkim sosem :) lepiej jednak by było jakbyś zastąpiła to ryżem :)

Odnośnik do komentarza

Znasz jakieś bardzo dobre ćwiczenia na uda?To moja największa zmora :( Bardzo bym chciała schudnąć do wakacji jakieś 5kg :)I Aby moje nogi nie wyglądały jak dwie grube kiełbasy ;( A i pytanko,czy polecasz treningi 10 minutowe z MEL B?Ile czasu dziennie powinnam poświęć na trening?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...