Skocz do zawartości
Forum

Jak ćwiczyć i co jeść?


Gość Szalona123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szalona123

Witam :) Ważę ponad 50 kg , mam 15 lat i 160 cm wzrostu . Mam oponkę na brzuchu, którą bardzo widać nosząc bluzki, bardzo się tego wstydzę. Chciałabym wiedzieć jakimi ćwiczeniami i dietą mogę się tego pozbyć . Ćwiczę tylko podczas wf 5 razy w tygodniu . Jem bardzo dużo słodyczy . Proszę bardzo o pomoc : ) Z góry dziękuję i pozdrawiam : )

Odnośnik do komentarza

Co to znaczy ponad 50 kg? 51 czy 56kg. Trudno mi jest określić czy cierpisz na nadwagę i musisz się odchudzać. W Twoim wieku odchudzanie bez wyraźnych wskazań medycznych nie jest wskazane. Dlatego tez lepiej byś nie odchudzała się. Piszesz że jesz bardzo dużo słodyczy, może zacznij właśnie od tego. Zmniejsz ilość, a najlepiej zrezygnuj w ogóle ze słodyczy i fast foodów. Zacznij ćwiczyć godzinę dziennie w domu, bo z Twojego opisu wynika, że ćwiczenia na wf Ci nie wystarczają. Bądź systematyczna i wytrwała, ćwicz codziennie. Możesz zapisać sie na basen lub inne zajęcia sportowe lub możesz również ćwiczyć w domu. Zawsze zaczynaj od rozgrzewki a koń na ćwiczeniach rozciągających. Tak aby nie nabawić sie zakwasów czy innych urazów mięśni. Staraj się być jak najbardziej aktywna. Chodź na spacery, jeździj na rowerze czy rolkach, biegaj i skacz na skakance. Rób wszystko aby jak najmniej siedzieć w domu przed telewizorem lub komputerem. Im więcej ruchu będziesz miała tym łatwiej będzie Ci dbać o swoją sylwetkę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...