Skocz do zawartości
Forum

Pomoc w dobraniu urządzeń do ćwiczeń


Gość giecikowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość giecikowa
Witam :) jestem zółtodziobem w kwestii ćwiczeń, więc zwracam się do doświadczonych forumowiczów o pomoc. W tej chwili jestem za granicą i mam dostęp jedynie do prowizorycznej siłowni. Znajdują się w niej(nazwy sprzętów znajazłam w google, mam nadzieję że niczego nie poprzekręcałam):
- bieżnia,
- orbitrek,
- steper,
- steper skrętny,
- wiosła,
- leg magic/leg master - są różne nazwy. Na tym sprzęcie muszę, stojąc w rozkroku, złączyć nogi znajdujące się na szynie,
- rower stacjonarny,
- rower stacjonarny wyglądający jak orbitrek z siodełkiem,
- ciężarki 0,5 - 3 kg.
Informacje o mojej osobie:
Płeć: kobieta
Wiek: 24
Waga: 58
Wzrost: 166.
Moja aktywnośc fizyczna ogranicza się jedynie do siłowni i aerobiku, w pracy cały czas stoję. Moim założeniem jest schudnąć do 55 - 53 kg, nie więcej, z tym nie będę miała większego problemu. Moim problemem jest nieproporcjonalna sylwetka - drobne ramiona, mały biust, wąskie biodra i rozbudowane uda. Chcę dzięki ćwiczeniom wyrównać proporcje mojej sylwetki. Nie wyglądam oczywiście jak jakieś monstrum, ale chciałabym w konću bez skrępowania zalożyć w lato krótkie spodenki. Proszę doradźcie mi na których sprzętach powinnam ćwiczyć, a które sobie odpuścić. Proszę o dokładne informacje, tj.:
- ile serii,
- ile powtórzeń,
- czas wykonywania,
- ile razy w tygodniu,
- ile razy siłownia i aerobik.
Bardzo zależy mi na wyszczupleniu ud/nóg. Boję się, że zamiast je wyszczuplić ćwiczeniami, tylko je bardziej rozbuduję. Płaski brzuch - wiadomo - brzuszki, inaczej sie chyba nie da :) Ale też zapewne liczą się cyfry. Muszę też wzmocnić mięśnie pleców, głownie barki, ramiona, między łopatkami. Mam lekkie problemy z kręgosłupem, które nie wykluczają jednak ćwiczeń(kulturystką napewno nie zostane :) i wiem, że pewne partie muszę poprostu wzmocnić. I jeszcze jedna sprawa - czy muszę pożegnać się z moim i tak niewielkim biustem? Bardzo się do niego przywiązałam :) Wiem, że na internecie jest wiele porad itp, ale nie znam się na wielu sprawach i potzrebuję fachowej porady. Będę wdzięczna jeśli których z Was forumowiczów poświęci swój wolny czas dla mnie. Z góry dzięki ;)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...