Skocz do zawartości
Forum

Nordic Walking


Gość jarekry

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkim którzy nie przepadają za zajęciami w czterech ścianach oraz tym, których bieganie męczy, polecam marsz z kijkami w parku uzupełniony dodatkowymi ćwiczeniami. Dla osób bez kondycji - wolne tempo, dla znudzonych aerobikiem - intensywny trening z wykorzystaniem kijków, ławeczek, wzniesień itp.
Poprawna technika chodzenia angażuje do pracy aż 90 % mięśni !
Wrocławian zapraszam na www.otozdrowie.com :)
Odnośnik do komentarza
Ja nigdy nie ćwiczyłam marszu z kijkami :)
Wychodzę z psem po 2 godziny dziennie (pół godziny rano biegam) i jest dobrze. Nie uważam żeby inwestowanie w dobre kijki było czymś sensownym (a tych złej jakości nie polecam), jest to drogie. Za to kupiłabym sobie stepper :
Jestem ciekawa ile przejdę w tydzień :bigrazz:
Odnośnik do komentarza
Ja już parę razy próbowałam uprawiać ten sport i zauważyłam, że połową sukcesu są dobrze dobrany buty. Najlepsze są taktyczne, lub trekkingowe. Idealnie do tego celu nadają się batesy. Dobrze usztywniają kostkę i są antypoślizgowe, także nie trzeba się bać o żadne kontuzje.
Odnośnik do komentarza
rzeczywiście odpowiednie buty to podstawa, nie ma się co łudzić, że jesli mamy dobre buty, możemy uprawiać ten sport o każdej porze roku , nie trzeba się martwic o jakieś kontuzje, dobrze trzymana kostka i stopa to podstawa w takich sportach , widziałam bardzo dużo trekkingowych butów różnych marek w sklepie taniebuty w dobrych cenach
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...